1

Temat: Elation vs Martin, 250W

Witam kolegów,

Aktualnie posiadamy 4 szt. główek Elation Design Spot 250 Pro. Przed nowym sezonem planujemy dokupić jeszcze 4 sztuki.

Teraz rodzi się pytanie: czy jest sens ładować się w nowe produkty Elation, czy lepiej kupić używane Martiny 250 Entour w podobnej cenie?

Jasne jest, że Elation są to produkty niskobudżetowe, ale czy możliwości i jakość działania (szybkość, kolory, głośność pracy) są zdecydowanie lepsze w Martinie? Czy warto kupić sprzęt markowy pomimo iż używany? Chodzi mi dokładnie o te dwa podane przeze mnie modele.

Pozdrawiam!

2

Odp: Elation vs Martin, 250W

spinty napisał/a:

Witam kolegów,

Aktualnie posiadamy 4 szt. główek Elation Design Spot 250 Pro. Przed nowym sezonem planujemy dokupić jeszcze 4 sztuki.

Teraz rodzi się pytanie: czy jest sens ładować się w nowe produkty Elation, czy lepiej kupić używane Martiny 250 Entour w podobnej cenie?

Jasne jest, że Elation są to produkty niskobudżetowe, ale czy możliwości i jakość działania (szybkość, kolory, głośność pracy) są zdecydowanie lepsze w Martinie? Czy warto kupić sprzęt markowy pomimo iż używany? Chodzi mi dokładnie o te dwa podane przeze mnie modele.

Pozdrawiam!

Zdecydowanie poszedłbym w Martina gdyż to znana główka,a dodam jeszcze gdy często dmuchana i czyszczona to mało awaryjna. Lecz przy produkcjach gdzie w grę wchodzi technika zespołu do obsługi sztuki to niestety odpada. Ale skoro macie juz 4 sztuki Elationów to warto miec cały set tego że producenta.

3

Odp: Elation vs Martin, 250W

sprzedaj te swoje elationy i kup uzywane martiny....( ja bym tak zrobil )
w tym przedziale cenowym moza kupic albo nowki ROBE CLUB SPOT 250 CT...
http://aukcjewp.wp.pl/robe-club-spot-25 … 61677.html
albo
http://aukcjewp.wp.pl/2-x-martin-mac-25 … 40937.html

4

Odp: Elation vs Martin, 250W

sizzarr chyba trochę przesadzasz

robe club spot 250 ma jedną tarczę gobo (tylko 2 gobo wymienne) i ręczny focus

może te Elation to nie rewelacja ale dwie tarcze gobo
normalnego focusa, irys, możliwość frosta

moim skromnym zdaniem lepiej mieć zadbane od nowości główki niż niewiadomego pochodzenia z Niemiec

Martiny 250 Entour to i tak nie raider więc ja bym się zastanowił nad dokupieniem Elastinów
bo nawet jeżeli będziecie coś dokupywać później to raczej i tak coś mocniejszego niż 250W

5

Odp: Elation vs Martin, 250W

Popieram Artmajstera !

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

6

Odp: Elation vs Martin, 250W

Słuchajcie, te Elationy kupiłem rok temu, kiedy nie miałem jeszcze porównania między 250 a 575, także troszkę sprzedawca mnie w nie wpakował. Dziś kiedy jestem już mądrzejszy na pewno wezmę większe, i tak samo myślę o nowych Elationach, bo tak jak Artmajster napisał te Maci 250 i tak nie są riderowe, a co do używanych sprzętów mam mieszane uczucia.

A tak naprawdę całkiem nieźle chodzą te Elationy, są jak do tej pory bezawaryjne i bezproblemowe. Posiadam scenę mobilną, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na wieszanie sprzętu, tak więc i głów nie będzie za dużo. Ogólnie obsługujemy małe sztuki, eventy, puby.

Dzięki za nakierowanie. wink

7

Odp: Elation vs Martin, 250W

spinty napisał/a:

Słuchajcie, te Elationy kupiłem rok temu, kiedy nie miałem jeszcze porównania między 250 a 575, także troszkę sprzedawca mnie w nie wpakował. Dziś kiedy jestem już mądrzejszy na pewno wezmę większe, i tak samo myślę o nowych Elationach, bo tak jak Artmajster napisał te Maci 250 i tak nie są riderowe, a co do używanych sprzętów mam mieszane uczucia.

A tak naprawdę całkiem nieźle chodzą te Elationy, są jak do tej pory bezawaryjne i bezproblemowe. Posiadam scenę mobilną, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na wieszanie sprzętu, tak więc i głów nie będzie za dużo. Ogólnie obsługujemy małe sztuki, eventy, puby.

Dzięki za nakierowanie. wink


Co do scen mobilnych to widziałem ładne obciążenie na niej koło 20 MAC 250 Ent/Wash, Atomic, Sunstripy

8

Odp: Elation vs Martin, 250W

Możliwe, sam też widziałem kiedyś bardzo obstawioną światłami mobilną.
My sobie zaprojektowaliśmy już oświetlenie na scenę wykorzystując głowy, pixelbary, sunstripy. Jako washe w chwili obecnej mamy pary ledowe, ale chcemy je sobie niedługo wymienić na A7 Zoom lub MAC 301.

Dach spokojnie udźwignie więcej niż zapisane w specyfikacji, ale tak jest z większością konstrukcji nie można przesadzać.

9

Odp: Elation vs Martin, 250W

Jeżeli chcecie kupić A7 i zestawić je z 250`tkami to efekt będzie naprawde mizerny. Moim zdaniem zakup 250`tek teraz mija sie z celem. Zastanówcie się czy nie lepiej kupić chociażby MAC 500, one przynajmniej mocniej świecą. Generalnie 250`tki to do klubu, przy diodach one poprostu zginą. Rozumiem, że w waszym przypasku temat riderów jest pomijalny bo zespoły riderowe to nie wasi docelowi klienci,  rozumiem, że macie ok 4000zł/lampe więcpolecam MAC 500 - ok 3500zł/szt z case. Po poierwsze konstrukcja kultowa i naprawde bardzo trwała, po drugie oparta na lampie 575, po trzecie to Martiny;-)