61

Odp: showtec showdesigner 512

na Twoim miejscu udałbym się z tym sterownikiem do sklepu i powiedział tak: "niezgodność towaru z umową - producent zarzeka się, że sterownik daje możliwość płynnych przejść (tzw. fade time), lecz zamiast tego przeskakuje sobie między scenami, proszę o zwrot pieniędzy"


W zasadzie pytanie jakimi urządzeniami dysponujesz w tym teatrze oraz jak bardzo zaawansowane są pokazy świateł?

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-08-02 08:30:46)

62

Odp: showtec showdesigner 512

W obecnej chwili mamy 10 sztuk 4 kanałowych dimmerów do których są podłączone reflektory teatralne i 5 reflektorów LED. Głównie potrzebne są takie rzeczy jak zaprogramowanie jakiejś sekwencji scen świetlnych i później manualne odtwarzanie jej (po naciśnięciu przycisku przechodzimy dalej) oczywiście potrzebne są te nieszczęsne łagodne przejścia. a także zapuszczenie czasem jakiegoś gotowego chase-a ale tak żeby jak odtworzy się cały, to nie przeskakiwał na początek tylko po prostu kończył odtwarzanie. W przyszłości zapewne będziemy posiadali więcej urządzeń LED i pewnie jakaś "ruchoma głowa" też się znajdzie.

63

Odp: showtec showdesigner 512

Przemyśl sterowanie światłami za pomocą komputera, myślę że na chwilę obecną byłoby to stosunkowo tanie rozwiązanie a spełniłoby choć na jakiś czas swoją powinność, no chyba że dysponujecie dużym funduszem to znalazłoby się odpowiednią konsolę.

64

Odp: showtec showdesigner 512

Co rozumiesz poprzez duży fundusz?

65

Odp: showtec showdesigner 512

Rozumiem przez to większą kwotę którą możecie przeznaczyć na zakup konsoli wink

66

Odp: showtec showdesigner 512

U mnie działają płynne przejścia tak jak napisał hezafron. Ja dostałem odpowiedź od producenta z łopatologicznym wyjaśnieniem i zaskoczyło jak powinno. Błąd wcześniej robiłem tego typu że ustawiałem slope tylko na kanałach dimmerowych. Teraz ustawiłem na dimmerowych i na R G B i działa.

Program -> Slope -> suwaki kanałów w górę i w dół (aż zaczną migać) -> Slope

67

Odp: showtec showdesigner 512

Dodo
Nie bardzo rozumiem po Twoim opisie jak uzyskać płynność... Jak byś mógł napisz na przykładzie jak to zrobić z ruchem głów, na kilku krokach.
Z góry dziękuję.

68

Odp: showtec showdesigner 512

Nie próbowałem na ruchomych bo mi nie było to potrzebne. Spróbuj po prostu ustawić kanałom od pan i tilt slope.
Wchodzisz w PROGRAM, potem naciskasz SLOPE SET i ruszasz suwakami na kanałach pan i tilt aż zaczną migać, na końcu znowu naciskasz PROGRAM.
Czasy przejścia w chase'ach ustawiasz kółkami, chyba tym po prawej. Chyba powinno się przy tym przytrzymać ALL, żeby czas płynnego przejścia został zastosowany do całej sekwencji, a nie do pojedynczego przejścia pomiędzy scenami.

To na szybko z pamięci.

69

Odp: showtec showdesigner 512

Witam

odświeże temat, choć wiem, że to nie ten dział, ale może akurat ktoś tutaj będzie zainteresowany ...
mam do sprzedania prawie NOWY w/w sterownik, w ogłoszeniach też dodałem ... KTO PIERWSZY ten LEPSZY smile
wszystko dokładnie opisane na aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=3385671258 allegro smile

Cenowo OKAZJA, POLECAM i ZAPRASZAM do ZAKUPU !!!!!