46

Odp: showtec showdesigner 512

procedura ruchu głowy jak post wyżej, w pierwszym kroku ustawiasz w jednej pozycji klikasz ADD, ustawiasz w następne i ciskasz ADD i tak jeszcze kilka razy w zależności od potrzeby, przed naciśnięciem add musisz ustawić JOG`ami odpowiednią wartość SPEED i SLOPE,

PS. W tym sterowniku jedyne co mnie wpiernicza niemiłosiernie to fakt, że za tą cenę nie można ustawić samego SLOPE (czyli Fade Time) odpowiedzialnego za płynny ruch, pierw trzeba ustawić prędkość a dopiero po tym można ruszyć slope żeby jakaś tam płynność niby była, muszę napisać do dystrybutora czy jest możliwość aktualizacji oprogramowania w tej materii.

47

Odp: showtec showdesigner 512

no właśnie mnie również to strasznie dziwi. mam proximę redline i tam płynność jest bez problemu do ustawienia.

a co do showteca - próbowałem w 3 sekcyjnej belce led ustawić płynne przejścia między sekcjami - pierwsza czerwona, druga niebieska, trzecia zielona (w zasadzie jak przy 3 parach). i niby jest ok. pierwsza się zapala, przechodzi w drugą....

ale trzecia już z drugiej nie przechodzi płynnie - druga gaśnie i dopiero trzecia się zapala. nie wiem o co chodzi, ale tak się dzieje.


Nie napisałeś Mikey, czym się różni dodawanie kroku ADD od INSERT ?

Ostatnio edytowany przez nielektronik (2011-09-22 02:57:03)

48

Odp: showtec showdesigner 512

w instrukcji napisane jest tak:

ADD: Naciśnij ten przycisk, aby dodać krok podczas programowania chase lub tworzenie grupy z wykorzystaniem chase.

INSERT: Naciśnij ten przycisk, aby wstawić krok podczas programowania.

jednym i drugim przyciskiem możesz zrobić praktycznie to samo, jedynie w przypadku tworzenia grupy z chase`ów musisz je dodawać za pomocą przycisku ADD wink

49

Odp: showtec showdesigner 512

no tak, do grup jeszcze nie doszedłem.

niestety rozkłada mnie płynność ruchów urządzeń sad światło skacze z miejsca w miejsce, a nie jeździ sad

50

Odp: showtec showdesigner 512

w sprawie płynności napisałem do dystrybutora czy jest update oprogramowania z płynnością ruchu, w końcu za te pieniądze to można by już trochę wymagać prawda, tym bardziej że tańsze wersje mają płynność bez problemu do ustawienia

51

Odp: showtec showdesigner 512

ok, jeśli się uda, to napisz proszę na forum...

52

Odp: showtec showdesigner 512

Witam.
Od niedawna posiadam ten sterownik i mam kilka pytań.

1. Czy da się w jakiś sposób przechodzić manualnie pomiędzy krokami chase-a
2. Jak uzyskać następujący efekt: wszystkie kanały są wygaszone, następnie po naciśnięciu jakiegoś klawisza następuje powolne rozjaśnienie wcześniej przygotowanej sceny?

53

Odp: showtec showdesigner 512

nich*ja nie ustawisz w tym sterowniku płynnego przejścia, walczyłem z tym zjawiskiem, nawet rozmawiałem w kwestii poprawienia softu - nie ma i nie będzie...

54

Odp: showtec showdesigner 512

Czyli jak rozumiem producent leci sobie w kulki i parametr slope można o kant dupy rozbić. A jeszcze wracając do poprzedniego postu. Ten sterownik ma być w teatrze wykorzystywany, czy jest jakakolwiek opcja jakiegoś suwaka "master" który może wszystko globalnie przyciemnić/rozjaśnić, czy też na takie coś nikt nie wpadł? Oraz do czego służą trzy suwaki master 1 - 3 oraz dimmer 1 - 3?

55

Odp: showtec showdesigner 512

Globalny dimmer zadziała po przypisaniu poszczególnych urządzeń do jednego z czerwonych suwaków DIMMER.

Tak za te pieniądze producent poleciał sobie w coś więcej niż tylko kulki wink

56

Odp: showtec showdesigner 512

Coraz mniej mi się ten sterownik podoba. A niestety zwrotu i wymiany na inny dokonać nie mogę niestety sad. Ale udało mi się wstawić płynne przejście. Zrobiłem to tak: Program > SlopeSet > suwaki kanałów na których chce mieć możliwość ustawienia slope do oporu w górę > SlopeSet > trzymając przycisk Release Suwaki w dół. Teraz w czasie programowania chase-a jak ustawimy dla niego czas trwania, to ustawiamy jeszcze kółkiem parametr slope i nawet to działa

W jaki sposób przypisać urządzenia do tych suwaków master? Bo w instrukcji którą otrzymałem do sterownika nie ma o tym ani słowa.

Ostatnio edytowany przez hezafron (2012-08-02 07:08:16)

57

Odp: showtec showdesigner 512

Program > Dimmer 1, 2 lub 3 > wybierasz urządzenie lub urządzenia z pośród 32 dostępnych w prawym górnym rogu > następnie z pośród 16 suwaków odpowiedzialnych za poszczególne kanały urządzeń ruszasz maksymalnie do góry tym, który odpowiada za dimmer urządzenia > klikasz ponownie Dimmer 1, 2 lub 3 i gotowe


Instrukcja SHOWTEC Showdesigner 512.pdf

58

Odp: showtec showdesigner 512

Ok - dzięki wielkie. To chociaż po części umożliwi mi używanie tego sad A co do tego manualnego odtwarzania kroków chase-a - jest jakiś sposób żeby to zrobić, czy trzeba się ograniczyć do używania tylko scen?

59

Odp: showtec showdesigner 512

trzeba się ograniczyć niestety do używania scen, w przypadku chase`ów można tylko odtwarzać do przodu lub do tyłu, zwolnić lub przyspieszyć  tempo JOGami oraz zatrzymać przyskiem Pause

60

Odp: showtec showdesigner 512

Dzięki wielkie za pomoc. Po opisie producenta nie spodziewałem się cudów w tym sterowniku, ale tutaj generalnie nie ma prawie nic. Gdyby udało mi się tego pozbyć co byś proponował dla teatru amatorskiego w podobnej cenie?