31

Odp: showtec showdesigner 512

Mikey czyli w tym sterowniku występuje tak jakby time code dobrze rozumiem ? Chodzi mi o to przypisywanie czasu dla danego kroku w chase tak ? smile Jak tak to na 100 prc biore go

32

Odp: showtec showdesigner 512

moja wiedza nie jest jeszcze aż tak zaawansowana by powiedzieć Ci czy to nazywa się Time Code (zwłaszcza że ostatnio na forum była o tym mowa), ale tak, dla każdego kroku można ustawić osobny czas i tempo oraz płynność (tą ostatnią trochę ciężko uzyskać ale pracuje nad tym big_smile )

Ostatnio edytowany przez Mikey (2011-04-23 11:37:00)

33

Odp: showtec showdesigner 512

Timecode to zupelnie cos innego bylo o tym ostatnio na forum nie mylmy pojec, koledze poprostu chodzi o czasy wejscia/zejscia/trwania danej sekwencji

Ostatnio edytowany przez kiju (2011-04-23 12:08:04)

34

Odp: showtec showdesigner 512

kiju to też napisałem w swoim poście wyżej wink

35

Odp: showtec showdesigner 512

Mikey a jak wygląda sprawa z pamięcią w sensie ile maksymalnie zapiszesz scen w całym sterowniku? Bo u mnie jest tak 8 scen w 30 bankach daje maksymalnie 240 scen a w tym showtec'u jak jest ? 16 scen w 3 grupach i to daje 48  ? Jak to jest ?

36

Odp: showtec showdesigner 512

maksymalnie możesz zapisać 1700 kroków w sterowniku (zamiennie jako sceny i chase) smile

dokładnie rzecz biorąc, maksymalnie można zapisać 48 scen i 48 chase (w których chase mogą mieć po ileś tam kroków, bo jak wiadomo sceny mają jeden krok i niczesia więcej wink )

Ostatnio edytowany przez Mikey (2011-04-24 13:34:31)

37

Odp: showtec showdesigner 512

Gadasz! to ja już zawiodłem się myślałem ze on tylko 48 scen ma... big_smile ok czyli to jest tak jest 16 przycisków od scen i 3 strony to jak powstaje te 1700 scen ? coś trzeba pewnie kombinować na wyświetlaczu ? smile

38

Odp: showtec showdesigner 512

fago scena to jest najprościej mówiąc 1 krok, natomiast chase to jest sekwencja kilku kroków wink

osobiście nie spodziewałem się wręcz możliwości odtworzenia w tym samym czasie i scen i chase`ów

39

Odp: showtec showdesigner 512

Czyli w takim razie w tym sterowniku o ile dobrze rozumiem na prostym przykładzie skaner może 1700 razy ruszać się inaczej itd. tak ?Jeśli znowu coś źle powiedziałem nie denerwuj się smile

40

Odp: showtec showdesigner 512

Witam serdecznie,
widzę, że Panowie mają co nieco pojęcia o showdesignerze, pozwolę sobie więc zadać pytanie:

jak ustawić czas przejścia pomiędzy krokami w scenie ?

przykład:

urządzenie 1- par rgb, scena 1: swieci na czerwono
urządzenie 2- par rgb, scena 2: świeci na niebiesko.

jak stworzyć chase, aby krok 1 to par1 świecił na czerwono, a krok 2 to par 2 świecący na niebiesko,

ale

aby przejścia nie były

41

Odp: showtec showdesigner 512

pierw wyłączasz przycisk 'X/Y' który za pomocą Jog`ów pozwala kontrolować ruch PAN i TILT, następnie klikasz:

-> PROGRAM
-> CHASE (1-3)
-> wybierasz przycisk 1-16 po lewej stronie
-> wybierasz urządzenie nr 1 i ustawiasz kolor czerwony oraz za pomocą Jog`ów ustawiasz czas na zero
-> naciskasz ADD by dodać scenę
-> wybierasz urządzenie nr 2 ustawiasz kolor i jeśli potrzeba czas również ustawiasz na zero
-> naciskasz ADD by dodać scenę
-> naciskasz PROGRAM i wszystko zostało już zapisane w pamięci urządzenia wink


PS. o to filmik z imprezy na której świeciłem właśnie przy pomocy tego sterownika, nic wielkiego lecz efekt w miarę był wink

http://www.youtube.com/watch?v=zv-5nCuRst0

Ostatnio edytowany przez Mikey (2011-09-19 11:15:21)

42

Odp: showtec showdesigner 512

ho ho, wszystko się zgadza, poza tym, że mój post się nie wyświetlił w całości. oczywiście masz rację, kolory w takim przypadku będą zmieniać się naprzemiennie - jedne zgaśnie, drugi się zapali. a chodzi mi o to, aby drugi się zapalił, a dopiero wtedy pierwszy wygasł...

czyli żeby przez chwilę obydwa zaświeciły razem.
pierwsze koło pozwala na ustalenie czasu do Xsekund/minut, ruszenie drugim zawsze jest minimalnie mniejszą wartością....

płynne przejścia - jak to zrobić...

43

Odp: showtec showdesigner 512

co do filmu - światła super, montaż również smile

44

Odp: showtec showdesigner 512

-> PROGRAM
-> CHASE (1-3)
-> wybierasz przycisk 1-16 po lewej stronie
-> wybierasz urządzenie nr 1 i ustawiasz kolor czerwony oraz za pomocą Jog`ów ustawiasz czas na zero
-> naciskasz ADD by dodać scenę
-> wybierasz urządzenie nr 1 i 2 ustawiasz kolory i czas
-> naciskasz ADD by dodać scenę
-> wybierasz urządzenie nr 2 ustawiasz kolory i czas
-> naciskasz ADD by dodać scenę
-> naciskasz PROGRAM i wszystko zostało już zapisane w pamięci urządzenia

45

Odp: showtec showdesigner 512

bajka, Mikey jesteś wielki smile

teoretycznie zupełnie oczywiste; czemu czasem rzeczy oczywiste nas kładą...

A jak w takim razie stworzyć chase, aby głową zaświeciła w czterech punktach, czyli zrobiła "kwadrat" po podłodze, ale aby jej ruch był płynny, a nie skakał od punktu do punktu ?


i pytanie, które nie daje mi spokoju - czym się różni dodawanie sceny ADD od INSERT ?

Z góry dziękuję za stracony dla mnie czas...

Pozdrawiam serdecznie smile

Ostatnio edytowany przez nielektronik (2011-09-20 22:33:54)