16

Odp: Fresnele Porównanie

bardzo ładne, ale co to ma wspólnego z tematem???

17

Odp: Fresnele Porównanie

pooglądaj, zaje....ste efekty, zawłaszcza w KA, fresnele też biorą udział  smile
troszkę luzu nikomu nie zaszkodzi

Bogdan

HD

18

Odp: Fresnele Porównanie

troszkę luzu tak, ale jak tematem jest porównanie dwóch urządzeń to chyba na tym należy się skupić.

19

Odp: Fresnele Porównanie

jeszcze jedna rzecz, porównałem te dwa urządzenia i są praktycznie takie same, cenowo też podobne....jeśli nie brać pod uwagę ceny, a wytrzymałośc, precyzję i moc który wyrób wybralibyście do codziennej ciężkiej pracy. Od razu podpowiem że lampy nie są przeznaczone do instalacji stałej tylko będą tyrane po koncertach, eventach i pokazach mody.

20

Odp: Fresnele Porównanie

4 kg chudszy ADB ma swoje znaczenie jak targasz na górę.
Robert zawsze miał "pancerne" produkty, kiedyś miałem profile, i szybko się ich pozbyłem, tak samo z PC.
Może jestem jakoś uprzedzony do firmy za bardzo...

Bogdan

HD

21

Odp: Fresnele Porównanie

czemu pozbyłeś się tak klasowych urządzeń RJ?

22

Odp: Fresnele Porównanie

sprostujcie jeśli się mylę, czemu tak mało widuje się urządzeń RJ w polsce ( oczywiście oprócz follow spotów)?

23

Odp: Fresnele Porównanie

kajmar888 napisał/a:

sprostujcie jeśli się mylę, czemu tak mało widuje się urządzeń RJ w polsce ( oczywiście oprócz follow spotów)?


Cena czyni je mało dostępnym

24

Odp: Fresnele Porównanie

gdyby cena nie miała byc czynnikiem decydujacym to którą oprawe wybralibyscie koledzy? sory ze nudze i zawracam dupe, ale jest to juz znaczacy zakup i nie chce popełnic błedu

25

Odp: Fresnele Porównanie

Ja bym kupił
1. Robert Juliat
2. ADB
3. Strand

Te firmy znam, testowałem, pracowałem i naprawde polecam.

26

Odp: Fresnele Porównanie

Klasowe to one w tamtych czasach, nie były za bardzo.
Teraz widzę je od czasu do czasu na wyjazdach, ogólnie dają radę, ale i tak wolę ADB, chociażby za soczewkę, extra dojście do żarówki, nie rozkręca się jak świeci w dół, później stygnie i znów się nagrzewa.
Dużo by pisać (trza zgłosić się po prowizję od agitacji  tongue )
Dla mnie to tak jakbyś trzymała w ręku puszkę z kawiorem rosyjskim bez otwieracza a w drugim piękną puszeczkę sardynek z otwieraczem  tongue
Dla mnie były za ciężkie, za duże, nie poręczne. A efekt ze świecenia nie usprawiedliwiał tak wielkiego poświęcenia w przemieszczaniu sprzętu z miejsca na miejsce, gdzie ledwo mój brzuch się mieścił  yikes  big_smile  tongue

Bogdan

HD

27

Odp: Fresnele Porównanie

Strand nie robi już reflektorów, tylko ma konstrukcje Selecona.

28

Odp: Fresnele Porównanie

Jeszcze jedna kwestia, czego używacie do świecenia frontowo sceny Fresneli, PC, a może PB ? co najlepsze?

29

Odp: Fresnele Porównanie

w teatrze najlepiej sprawdzają się profile ... zawsze zapanujesz nad światłem dotniesz,  powiększysz, zrobisz gobo, rozmażesz  ...

30

Odp: Fresnele Porównanie

tak tak, z tym ze ja robię koncerty, eventy itd. potrzebuje światła które ogarnie mi równomiernie scenę, profile mam swoją drogą, ale potrzebuje mocnych lamp do zaświecenia ogółu sceny