Temat: Fresnele Porównanie

Koledzy potrzebuje 2 kW Fresnele i zastanawiam się nad dwoma modelami:
http://www.elwolight.com/products.php?i … p;id_kat=2
http://www.prolight.com.pl/katalog_typ_ … dzenie=113
jakieś opinie, doświadczenia?

2

Odp: Fresnele Porównanie

Skoro w temacie jest słowo "porównanie", to celem utrudnienia wtrącę jeszcze coś takiego wink
http://www.ltt.com.pl/produkty/produkt/tono-f2000-plus

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-02-13 14:18:22)

3

Odp: Fresnele Porównanie

pracowałem Kacper na Fresnelach ADB i cenię sobie w nich niesamowitą solidność i niezawodność. Ten LDR wygląda trochę mizernie i system ( gałka) ustawiania pozycji mi nie leży bo taki sam w grivenach rozwalił się po kilku miesiącach użytkowania.

4

Odp: Fresnele Porównanie

Witam
To ja wtrącę kolejne;)
Miałem okazję korzystać z produktów Spotlight, co prawda 1000W.  Mimo że nie jestem znawcą oświetlenia teatralnego, widać było różnice w porównaniu z innymi fresnelami (również markowymi).
Więc może warto sprawdzić coś takiego http://www.spotlight.it/prodotto.asp?la … dottoId=43

5

Odp: Fresnele Porównanie

Ja osobiście bardzo polecam Robert Juliat. Bardzo w nich cenię francuską lekkość obsługi. Fajnym pomysłem jest zdublowana gałka z przodu i z tyłu reflektora. Generalnie napewno jest bardzo duża różnica, pomiędzy nimi, a naprzykład Griven czy DTS. Osobiście moge jeszcze polecić produkty Arii i ADB. Z LDR czynnej styczności niemiałem (przynajmniej niepamiętam) więc się niewypowiem.

Sugerowałbym poprosić dystybutorów o wysłanie po jednym egzemplarzu do testów i samodzielnie zobaczyć co nam najbardziej odpowiada.

6

Odp: Fresnele Porównanie

ja głównie mam zaufanie do ADB i RJ widziałem RJ na szkoleniu w JJW i faktycznie jego wyważenie, zdublowana gałka zmiany ogniskowej i Jakość są Porażające, tą samą jakość prezentuje ADB. Przez długi czas musiałem i musze nadal pracować na PC fresnelach i Profilach grivena. nie są to dobre produkty. soczewki pękają, na 6 PC 5 soczewek jest rozwalonych jakby ktoś młotem w nie jeb... do tego nity które trzymają talerz na którym zaciska się śruba od pozycji ucinają się i pozycje ustawia się zipem. do tego dodać opadające bandory, rozwalający się system zmiany ogniskowej i tragedia gotowa. profil Freccia o mocy 1200W daje mniej Luxów niż ETC zoom 750W !!!!!!

7

Odp: Fresnele Porównanie

kajmar888 napisał/a:

Ten LDR wygląda trochę mizernie i system ( gałka) ustawiania pozycji mi nie leży bo taki sam w grivenach rozwalił się po kilku miesiącach użytkowania.

Rozumiem że z tym "systemem ustawiania pozycji" chodzi tak naprawdę o mechanizm blokowania pozycji. To czy jest to gałka czy rączka nie ma znaczenia. Liczy się konstrukcja samego hamulca. Z tego co widzę na zdjęciach to problem grivena polega nie na gałce, ale na zaciskaniu na samej osi obrotu. Nawet jakby dać tam rączkę z dodatkową dwumetrową dźwignią to byłby to równie nietrwały mechanizm jak z gałką.

Opinię "mizernie wygląda", choć bez konkretów, akceptuję. Nie każdemu może się podobać stylistyka jaką Włosi przyjęli.

8

Odp: Fresnele Porównanie

tak tak, absolutnie chodzi o system blokowania.  zwyczajnie obawiam się że system zastosowany w LDR też może nie sprostać zadaniu.

9

Odp: Fresnele Porównanie

Zdecydowanie ADB w każdej wersji, od szczeniaczków, 1000 i 2000W.
Miło, praktycznie zero wypalania gniazd, żarówki też rzadkość (chyba że jakaś seria wadliwa) do wymiany, światło super,system blokady również. Ustawiasz rączkę jak Ci pasuje.
Jeszcze ani jedna soczewa mi nie poleciała, a prawie cały park to ADB.
Griveny, jak nowe to fajne, po chwili blokady siadają, soczewki pękają (wersja czerwona). Ogólnie lipa, może wyjątek to szczeniaki, dają radę.
Linia Niebieska, czyli Prof lepsze wykonanie i lepsze działanie, ale bez rewelacji, tu miałem do czynienia z 2KW, obleci jak musi.
Zwróć jeszcze uwagę na soczewki, w ADB masz lekko nakrapianą, jak mało to zawsze ćwiarteczkę można wsadzić.
Soczewa to fajny patent ja nie narzekam, dla mnie zajebioza, praktycznie bezobsługowe, żarówki nie wyskakują jak np w pacyfikach.
Szybka i bezpieczna wymiana żarówki. Czasem przy fokusie trochę żarówka się trzęsie, ale jak zwolnisz to przestaje  big_smile
duży skok na prowadnicy, precyzyjna plama i świeci każdy tak samo.

Ostatnio edytowany przez rokigd (2011-02-13 20:56:50)

Bogdan

HD

10

Odp: Fresnele Porównanie

rokigd napisał/a:

precyzyjna plama i świeci każdy tak samo.

I nie jest to takie oczywiste jakby się wydawało...

Michał Bystrzycki
--------------------

11

Odp: Fresnele Porównanie

jakby nie patrzył na 8 które mam to 1 w 1 palą  smile

Bogdan

HD

12

Odp: Fresnele Porównanie

kajmar888 napisał/a:

tak tak, absolutnie chodzi o system blokowania.  zwyczajnie obawiam się że system zastosowany w LDR też może nie sprostać zadaniu.

W ADB jest to talerz dociskany śrubą do uchwytu zwieszania, a w LDR.... również jest to talerz dociskany śrubą do uchwytu zwieszania, ale talerz nie jest tak wyeksponowany, bo po stronie tarczy blokady uchwyt ma taki sam kształt a sama tarcza jest płaska. Dzięki temu tarcza hamowania całą powierzchnią styka się z uchwytem. Jakby ktoś chciał porównać to tarcza w LDR ma 6 cm średnicy, przynajmniej w modelu 1200W który obejrzałem.

13

Odp: Fresnele Porównanie

Generalnie nigdy mi się nie zdarzyło aby reflektor stracił pozycję. Nie trzeba używać siły, lekkie dociśnięcie w zupełności wystarczy.
Dotyczy to wszelkich modeli PC jakie mam, a mam wszystkie  big_smile  jak i profili 2KW nie do końca wyważone do wiszenia czy stania na ramieniu  smile
Ani razu mi nie pojechał, prędzej hak popuścił  tongue

Bogdan

HD

14

Odp: Fresnele Porównanie

W temacie wyważenia wiele do powiedzenia ma Selecon z racji szyn w których można przestawiać pozycję osi obrotu wzdłuż reflektora i korygować balans.

15

Odp: Fresnele Porównanie

nie mówię że nie ale i tak najlepszy jest..."CIRQUE DU SOLEIL"

http://www.cirquedusoleil.com/en/home.a … s/all.aspx

Polecam "KA" and "Alegria"    big_smile
na .org można wypatrzeć

Ostatnio edytowany przez rokigd (2011-02-16 19:17:57)

Bogdan

HD