1

Temat: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

Witam.

Jak w temacie. Potrzebuje biblioteki do Congo V6 żeby móc spatchować smile maszynke do domu i móc sterować ją z Congo.

Pozdrawiam.
Darek.

2

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

ile zajmuje kanałów? jak 1 lub 2 to nabij ją jako zwykłe kanały dimera i z bani!

3

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

Powiem Ci ze mam interfejs DMX i nim łaczę się ze stołem. A dymiarka obsługuje 255 kanałów. Kanały: http://www.martin.com/service/DMX/MagnumPro_DMX_V1.htm

4

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

dobra, inaczej....w menu patchowania musisz mieć opcję patchu urządzenia bądź kanału dimmera. Wybierasz sobie dimmer np. o adresie 128 i na ten sam adres ustawiasz na dymiarce. po podniesieniu " suwaka" w komputerze odpowiadającego temu adresowi ( przypominam:128) dymiarka powinna dymić
ps. 255 to zakres kontroli jedneko kanału DMX

Ostatnio edytowany przez kajmar888 (2011-02-01 13:52:05)

5

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

Okej. Ale jak widać w linku. Każdemu kanałowi odpowiada poziom emisji dymu. I teraz jak sobie ustawie adres 128 to jest połowa a ja chcę móc sterować nią zarówno poszczególnymi poziomami jak i móc ustawić czas w którym będzie dymić.

6

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

hy hy hy hy  ja pierd...
zrób w congo jako dimmer 16 bitowy (przypisz mu adres  jakiś tam)  i zaadresuj urządzenie na ten sam adres .

to 255 to parametr odpowiadający 100% urządzenia czyli zapierd.. dymem  na fula:

adres dmx adres urządzenia a parametr to parametr.. jak dodajesz w congo urządzenie jaki pokazuje adres?

z tego co pamiętam pro 2000 ma dip 1-9 (po twojej minie widzę ze nie kumasz ) tu masz ułatwienie
http://www.prosklep.com/addons/index/id/dmx/

wpisz sobie adres który przypisałeś a samo ci policzy co on a co off na dipach

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-02-01 14:10:00)

7

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

błędnie rozumujesz. Adres to co innego niż poziom kanału...adresem przypisujesz urządzenie do stołu, tak by sterownik "wiedział" że na adresie 128 ( z 512 możliwych) ma kanał dimmera którym bedziesz sterował. wartość 255 tj. od 0 do 255 sterujesz poziomem kanału na adresie 128 i tu w zalezności ile podniesie fader będziesz miał różne wartości, rozpiskę masz w tabeli.

8

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

podstawówka Vandj big_smile

9

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

kolego dolarp... może to smutne ale brakuje Ci jakichkolwiek podstaw ... jeśli twoja dymiarka zajmuje 255 kanałów to ile twoim zdaniem zajmuje kanałów 36 kanałowa głowa /?  i jeśli twoja dymiarka zajmuje 255 kanałów  to na jedna linie w twoim stole możesz  podpiąć tylko dwie dymiarki?? rozumiem że resztę sprzętu masz na innych konsolach.. masakra ..
255 to zakres!!!! od 0 do 255 ... jeśli ustawisz zakres między 131 a 159 to będzie  wtedy patrząc na tabelkę output 6 ...  najlepiej  sprawdzisz działanie tej maszyny zabierając ją do małego pokoju i ustawienie zakresu na maksa  czyli  u ciebie kanał 255 ... smile
to nic innego jak mieć lampkę pod dimerem dajesz na zakres 30 pali się słabo dajesz na 255 pali się całą mocą   tak samo z dymiarka dajesz suwaczek troszkę do góry dymi lekko dajesz na full to kłębią się chmury jak by się paliło  tyle

10

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

bart_krk napisał/a:

najlepiej  sprawdzisz działanie tej maszyny zabierając ją do małego pokoju i ustawienie zakresu na maksa  czyli  u ciebie kanał 255 ... smile

to jest karalne namawianie do samobójstwa smile

no zerówka lub przedszkole
od 1 512 powinno się znać jak tabliczkę mnożenia smile

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-02-01 14:19:51)

11

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

o chyba że robisz na dymiarkach robe to w większości przypadków to jaką wartość ustawisz nie ma znaczenia bo i tak maja tylko " dymi, nie dymi " tongue

12

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

nie przesadzaj smile robe 1500 ma od 0 do 100%

13

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

ja mam haze'a i szlak mnie trafia jak chce delikatnie poddymić i ..uj, nie da się tongue

14

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

Zapraszam na szkolenie
http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=952
sądze że sie przyda:)

15

Odp: Patchowanie Martina Pro 2000 pod Congo V6

będe będe, ale z hazem robe to mi chyba nie pomożesz tongue