Temat: GLP Pocket Scan - pytanie

Wczoraj dostałem w kartonie 4 sztuki zakurzone jak by ze 20 lat leżały w tym kartonie i mianowicie na 4 sztuki działa mi jedna sztuka.

W jednej podczas załączania skaner cyka jak by się nie mógł załączyć oraz gaśnie i włącza się wyświetlacz adresu DMX.

W drugim tarcza gobo sie testuje i zacina się między jednym gobem a drugim.

W trzecim lustro skanujące testuje się cały czas.

Miał ktoś z Was do czynienia z taka pierdółką? Sprzęt stary ale jak sie go dostało za free to czemu go nie wziąść i nie naprawić smile

Pomożecie?

2

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Daj gdzieś do serwisu. W pierszym zacznij od lampy i całego układu zasilania lampy. 2 sprawdź czujniki na tarczach a 3 driver lub silnik lub przewody

3

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Wyczyść wszystkie transoptory z kurzu. Podejrzewam ze są zajeb*** i w ogóle nie zliczają impulsów z tarcz pozycjonujących.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Tak też uczynię i dziś się za nie zabiore. Tylko pytanie czy jest sens ładowac w to kase jak wymiana będzie kosztowna? Z jednej strony na jakieś wypożyczanie dla mobilnego dj w sam raz bo to sprzęt mobilny. Jakaś mała imprezka w GOKu coś pomigać tam poświecić jak znalazł.

Pomyśle i zobacze co tam dziś się wyklaruje. Jakie niespodzianki zobacze po otwarciu smile

5

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Z 4 naprawione 2. Faktycznie czyszczenie czujników tarcz i odkurzenie pomogło ale w dwóch pozostałych to tylko serwis bo nie wiem co jest nie tak.

6

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

a nie bedziesz przy okazji w warszawie gdzies ??

7

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

A co się z nimi dzieje?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Czasem jestem w Warszawie smile W Łodzi co tydzień jestem.

W jednym podczas włączania ON skaner włącza się i wyłącza i przy tym mruga wyświetlacz adresu.

W drugim tarcza gobo obraca się cały czas, silnik od lustra sie testuje. Żarówka się załącza. Nie obraca się silnik od zmiany kolorów.

Wczoraj je wyczyściłem, czujniki tarcze i dalej to samo.

Ostatnio edytowany przez coolibeer (2011-01-10 13:32:48)

9

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

bo w wawie mam magikow co by pewnie za piwo to zrobili smile

10

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

W tym pierwszym zacząłbym od sprawdzenia poprawności działania zasilacza. W drugim trzeba by sprawdzić czy przypadkiem silnik gobo + silnik kolorów nie są sterowane tym samym układem scalonym (podaj jaki to układ). Podejrzewam jego uszkodzenie, bądź brak zasilania. Ew. uszkodzony czujnik zliczający pozycje.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

11

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

No więc tak rozebrałem dziś 2 uszkodzone skanery i zacząłem sobie tak podmieniać części sprawdzać po kolei która chodzi która nie no i na jednej płytce znalazłem co cyka wink Nie jestem elektronikiem więc nie będę nazywał rzeczy po imieniu tylko:
Urządzenie nie wielkich gabarytów w kształcie malutkiego prostokątnego pudełeczka w którym jest zwój drucików kilka jakiś zapadek i blaszek. Po włączeniu blaszka przesuwa się i za chwilę wraca z powrotem i słychać charakterystyczne cyknięcie. Myślę że to jest wina braku załączania sie skanera. Sądzę że jest to jakiś przekaźnik albo stycznik. Napiszę co na nim pisze. OMRON G2R-1 12VDC

a w drugim stawiam na walnięty czujnik który znajduje się pomiędzy tarczą gobo a tarczą kolorów. Z jednej strony jest  lekko zadrapany. Nie wiem czy to wpływa na pracę ale podłączam silniki od gobo i kolorów do działających skanerów i jest ok.

12

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

w drugim nie czujnik tylko brak zasilania na silniczku od kolorów sad

I co teraz mogło paść? Silnik jest OK

13

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

Ad. 1 - tak jest to przekaźnik z cewką zasilaną z 12V. Czemu cyka - ciężko mi powiedzieć. Dobrze by było gdybyś napisał mi do czego biegną ścieżki doprowadzające zasilanie do tejże cewki, i co jest podłączone pod jego styki.
Ad. 2 Po czym stwierdzasz że nie ma zasilania na tym silniku? Jeśli jesteś pewien tej diagnozy, prześledź połączenia, i powiedz mi do jakiego układu podłączone są uzwojenia silnika. Najlepiej gdybyś podał jego symbol.

Btw. Jeśli nie czujesz się na siłach, możesz to ustrojstwo przysłać. Postaram się przywrócić działanie w promocyjnej cenie tongue

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

14

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

No więc tak zrobiłem zdjęcie tych płytek i dziwi mnie to że 2 takie same skanery a inne połączenia. Tomcio skorzystam z twojej pomocy lepiej tak będzie

Dla zainteresowanych różnice:

Ostatnio edytowany przez coolibeer (2011-01-11 07:14:55)

Post's attachments

ukl.JPG
ukl.JPG 202.58 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

15

Odp: GLP Pocket Scan - pytanie

i drugi załącznik

Ostatnio edytowany przez coolibeer (2011-01-11 07:16:13)

Post's attachments

ukl1.JPG
ukl1.JPG 251.84 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.