Temat: Konwertery USB->DMX

Witam! Nurtuje mnie pytanie z pogranicza sterowania oświetleniem i elektroniki: czy np. gdybym zakupił 4 takie urządzenia LINK, i połączył wszystkie równolegle przez usb ( tzn. jednym kablem do gniazda usb w PC i rozgałęzić je równolegle) jest możliwość, że to zadziała? Nie bardzo znam standard USB, więc pytam. Zasilanie będzie niezależne ( z pominięciem USB). A oto schemat poglądowy:

Post's attachments

dmx.JPG
dmx.JPG 22.63 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Konwertery USB->DMX

to nie lepiej kupić Ci poprostu splitter DMX?

3

Odp: Konwertery USB->DMX

Albo hub USB? Najlepiej pewnie jakiś aktywny, ale to i tak będzie pewnie mniejszy wydatek niż splitter. Pytanie co właściwie chcesz osiągnąć.

4

Odp: Konwertery USB->DMX

Jest tak... nowicjuszem nie jestem... splitter dmx rozdziela 1 linię dmx na kilka równorzędnych, a ja wychodzę z PC przez USB na 4 niezależne linie DMX. Hub USB kiedyś miałem i po prostu padł.... Chciałem się dowiedzieć, czy łącząc różne urządzenia przez 1 port USB równolegle komp rozpozna je czy nie... smile i tyle big_smile

5

Odp: Konwertery USB->DMX

sądziłem, że chcesz podzielić jedną linie na 4 wyjścia, z tąd moje zdziwienie smile sorka, za błędną ocenę

6

Odp: Konwertery USB->DMX

Elektronikiem nie jestem, ale z tego co się orientuję, to w taki sposób hulać nie będzie. Bez huba nie pojedzie.

7

Odp: Konwertery USB->DMX

ok... Światłość nastała...:) Jest już o wiele jaśniej smile Czyli wg Was USB nie adresuje urządzeń równolegle... Czyli na 4 konwertery USB->DMX będę musiał wykorzystać 4 porty usb... hmm. Więc mam jeszcze jedno pytanie z serii "głupich". Czy obudowa PC typu DeskTop wchodzi do rack-a 19"???

8

Odp: Konwertery USB->DMX

hmmm coś tu jest nie tak.  Mam 4 złącza do usb na płycie głównej + 6 z tyłu wszystkie pracują w 2.0.
Do 2 na płycie głównej mam podpięte  czytnik kart + gniazdo usb a do drugiego 4 gniazda na przednim panelu.
Do tych 4 gniazd leci jeden przewód 4 żyłowy i kable są podpinane równolegle bez żadnego pcb z gniazd do gniazda.  Wiec powinno działać nie raz miałem 3 podpięte pod peny.

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-03 23:28:55)

9

Odp: Konwertery USB->DMX

vandj napisał/a:

hmmm coś tu jest nie tak.  Mam 4 złącza do usb na płycie głównej + 6 z tyłu wszystkie pracują w 2.0.
Do 2 na płycie głównej mam podpięte  czytnik kart + gniazdo usb a do drugiego 4 gniazda na przednim panelu.
Do tych 4 gniazd leci jeden przewód 4 żyłowy i kable są podpinane równolegle bez żadnego pcb z gniazd do gniazda.  Wiec powinno działać nie raz miałem 3 podpięte pod peny.

Ja właśnie też myślałem, że zadziała, ale.... no właśnie....
Dajcie fachowca od USB smile

10

Odp: Konwertery USB->DMX

Ale w monitorze compaq p1220 mam 3 gniazda usb in i jedno out (chyba B się nazywa) i już jest zastosowany jakiś układ na płytce z mini montażem powierzchniowym

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-03 23:35:47)

11

Odp: Konwertery USB->DMX

W głowie mam mix... Czekam na argumenty, które pozwolą stwierdzić: TAK lub NIE...

12

Odp: Konwertery USB->DMX

Ropniak .. czyś Ty się szaleju najadł wink  ... Standard USB nie przewiduje więcej niż jednego urządzenia SLAVE podłączonego do fizycznego portu MASTERA bez użycia HUB'a... CO oznacza ze jeśli chcesz więcej niż 1 USB <-> DMX to musisz je wpiąć do osobnych gniazdek usb albo zastosować HUB USB.
ps .Granda skladasz czy jak ? smile

13

Odp: Konwertery USB->DMX

No to mój peCt przeczy twojej teorii... gniazda są połączone równolegle i leci jeden kable 4 żyłowy do płyty głównej.. działają 3 na raz na 12000%

14

Odp: Konwertery USB->DMX

vandj napisał/a:

No to mój peCt przeczy twojej teorii... gniazda są połączone równolegle i leci jeden kable 4 żyłowy do płyty głównej.. działają 3 na raz na 12000%

kolego ... chyba nie wiesz o czym piszesz .. a skoro nie wiesz o czym piszesz to się lepiej nie udzielaj bo może se ktoś sprzęt upalić kierując się twoim "12000%" zapewnieniem ze działa.
I jeszcze raz ... Do jednego gniazda USB (host) podłączasz tylko jedno urządzenie (slave).
Natomiast jeśli masz potrzebę podłączyć większą liczbę urządzeń do jednego gniazda w kompie musisz użyć koncentratora (HUB) ... i tylko tak.

15

Odp: Konwertery USB->DMX

Nie znam się na tym fakt .. nie jestem komputerowcem ale u mnie tak jest wiec tylko opisałem to co widzę.  Podpinałem klucz do wyga, pen i karte lan pod USB. 3 rzeczy jak by nie było. widzę jeden szary przewód dochodzący do gniazd i tam 4 połączone równolegle