1

Temat: Koncert

Panowie i panie.
Mam pytanie odnośnie poniższego filmiku.Chodzi mi mianowicie o to jak przebiega tutaj praca świetlika smile ? Czy on załącza tutaj światła na żywo w sensie manualnie steruje? Zawsze mnie zastanawiało na jakiej zasadzie to działa czy taki lj umawia się jakoś ,że wie co bedzie mniej więcej leciało w jakiej kolejności czy też wszystko robi na żywo ?

http://www.youtube.com/watch?v=1qDQI17n … re=related

Z góry dziękuje Damian wink

2

Odp: Koncert

umawia się hmmm jeśli jeździsz z zespołem jakiś czas to znasz kawałki .... jaki jest numer , czy szybki czy wolny czy nastrojowy czy nie .. czy gra akurat w nim solo gitarka czy jest jakiś inny patent który warto wyeksponować  .. dostajesz wtedy set listę i świecisz pod numery, wiesz kiedy jaki kawałek zespół gra, więc jest to jakaś umowa smile  ... czy to z ręki czy też robisz sobie kolejkę z serii  np wstęp  zwrotka solo refren zwrotka refren napierd.... na perkusji blackout ..lub z reki jakieś tam wcześniej zaprogramowane patenty ...
jeśli nie świecisz na stałe danego zespołu tylko np świecisz w firmie czy jakimś tam klubie musisz polegać już na pierwszym koncercie na słuchu ... nie znasz numerów ,.. aranżacji .. nastroju ani tempa kawałków  i polegasz tylko na słuchu ,, choć warto też obserwować choć trochę zespół  wprawne oko wypatrzy jakieś zmiany które mają zaraz w utworze nadejść ( jeśli perkusista robi zamach zza pleców raczej na 100& przypier w bębny jak by je chciał zniszczyć - więc może warto akurat mignąć na akcent przy tym pierdol..ciu blindersami smile. Tak też da się zaświecić dobrze, choć wiadomo jak zna się kawałki .. można lepiej się do tego przygotować , przemyśleć co w danej chwili chcesz uzyskać ....
ale odpowiadając krótko to tak!!!! świetlik sam tym wszystkim steruję .. nie wiem jak było w tym przypadku z filmu  ale wydaje mi się że swiatło robiła jedna osoba wizuale druga choć głowy nie dam sobie uciąć

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2010-12-21 17:55:30)

3

Odp: Koncert

Aha aha smile Dzięki Wielkie Bart_krk rozjaśniłeś mi nie co głowę :)Sam teraz na żywo do danych kawałków steruję,ćwiczę (takich bardziej klubowych) smile .Dzięki dzięki teraz już rozwiązał się mój dręczący problem smile

4

Odp: Koncert

Do klubowych kawałków moim skromnym zdaniem jest łatwo mrygać...włącz sobie np Moleste kawałek "będzie dobrze dzieciak...." i spróbuj coś zaświecić live:D Kiedyś właśnie od kolegi Dj.Be dostałem takie zadanie(jest on dj molesty) i wież mi że mimo że słucham hh,sam też nagrywam to było to nie lada wyzwanie...
Praca świetlika polega właśnie na jak naj trafniejszym dopasowaniu światła do muzyki która pierdzi z głośników:D

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

5

Odp: Koncert

Nie zaprzeczę gdyż często stosuję efekt strobo wink Ale umiarkowanie są momenty wolniejsze i szybsze różnie to bywa smile Tak naprawdę świecę do wszystkiego.Ile można do "umpa umpa "  mam na myśli muzykę housową smile

6

Odp: Koncert

Właśnie słucham sobie tego Moleste hmm ciężko,masz rację wink Ja bym tu bujał głowami skanerami a na snare wrzucił bym blinder  smile Sam nie wiem ciężko by było gdyż cały czas jest ten sam motyw wink