1

Temat: Robin 600 Led Wash

W temacie o Sharpy padło pytanie, żeby niezasmiecac tamtego tematu założyłem ten...

Co do Robinów 600LW , mają tą przewagę nad JB, że mają mieszanie kolorów w jednym punkcie RGBW, co powoduje, że można z nich wykręcić bardzo ładne kolory i nie widać smug. Istotną sprawą są diody białe, które dają nam normalny ładny biały kolor, co cięzko uzyskać z urządzeń RGB. Świecą bardzo jasno, postaram sie je przemierzyć w najbliższym czasie wtedy będe mógł się odnieść w stosunku do JB. Jeżeli chodzi o kąt świecenia to nie są już tak wąskie jak JB. JB schodzi do 8 stopni, Robin do 15 i tą różnice widać. Co do szerokiego świecenia to Jb ma 28 stopni a robin 50. Generalnie zależy co chcemy uzyskać. Ponadto LW 600 posiada 3 niezależne ringi, tzn każde koło z diód możemy sterować niezależnie w zakresie RGBW, co daje nam duże możliwości tworzenie efektów na samych urządzeniach.

Generalnie bardzo fajne kreatywne urządzenie.

2

Odp: Robin 600 Led Wash

czy może już wiecie kto zamierza kupić te Robiny? w razie czego, żeby wiedzieć od kogo pozyczać

3

Odp: Robin 600 Led Wash

Wiemy, jestem po słowie z kilkoma właścicielami firm, jakie to firmy napisze w momencie kiedy, temat zakupowy będzie na tyle daleko posunięty, że będziemy wiedzieć kiedy będą u nich dostępne.

4

Odp: Robin 600 Led Wash

Te pierścienie - moim zdaniem to dużo lepszy pomysł niż ciasteczka w 401.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: Robin 600 Led Wash

Inny każdy kreatywny, i do innego wykożystania, ja osobiście będąc upierdem powiem, że czekam aż Martin zrobi panele z każdym pixelem sterowanym oddzielnie opinane do P3. wtedy by było dopiero coś:D

A co do podziału na sekcje to mi też bardziej podobają się kółka, ale na ciasteczka już też mam pomysł

6

Odp: Robin 600 Led Wash

kiju napisał/a:

opinane do P3. wtedy by było dopiero coś:D

ekhm .. co to jest p3 ?

kiju napisał/a:

A co do podziału na sekcje to mi też bardziej podobają się kółka, ale na ciasteczka już też mam pomysł

podziel się :]

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

7

Odp: Robin 600 Led Wash

kiju napisał/a:

Inny każdy kreatywny, i do innego wykożystania, ja osobiście będąc upierdem powiem, że czekam aż Martin zrobi panele z każdym pixelem sterowanym oddzielnie opinane do P3. wtedy by było dopiero coś:D

Martin zapowiedział w broszurkach że na przyszłość przewiduje upgrade firmware w 401 pozwalający sterowanie segmentami przez P3. To nie będą specjalne panele do 401, ale nowy firmware i użycie już obecnie istniejących modułów. Gniazdko Ethernet w 401 jest nie bez powodu.
Co do rozwoju systemu na protokole P3 to niedawno wyszedł nowy soft do P3-100 obsługujący nowe EC-20, rotację paneli o dowolny kąt i parę innych ulepszeń.

avekamil napisał/a:

ekhm .. co to jest p3 ?

P3 to protokół ethernetowy Martina do ich paneli wideo współpracujących z P3-100 System Controller, czyli LC Plus, EC-20, oraz starsze LC po modyfikacji elektroniki aby mogły z P3 działać.

avekamil napisał/a:
kiju napisał/a:

A co do podziału na sekcje to mi też bardziej podobają się kółka, ale na ciasteczka już też mam pomysł

podziel się :]

Ja też trochę mam, a biorąc pod uwagę możliwości efektów oraz bitmap efektów w grandMA 1 i 2, to wiele rzeczy narzuca się samo smile

8

Odp: Robin 600 Led Wash

P3 to procesor video Martina używany między innymi z panelami LC, dało by to możliwośc wyswietalnia różnych efektów i wizualizacji na nich. Każda oprawa ma 36 pixeli więc 36 x 25 (matryca 5x5) = 900 pixeli, a na 900 pixelach już coś fajnego może polatać.

A co do pomysłów na wykożystanie to narazie się niedziele jak obswiece to sprzedam;p

9

Odp: Robin 600 Led Wash

Tak Kacper ale ja będąc upierdliwy stanowczo domagam się możliwości sterowania każdym pixelem oddzielnie. Wiadomo, że do tego trzeba by zmienić panel ale z drugiej strony bajerem byłoby żeby z jednej strony były ciasteczka, a z drugie np. zabudowany okrągły panel LC.

I właśnie wymyśliłem po co ta druga strona:D

10

Odp: Robin 600 Led Wash

kiju napisał/a:

Tak Kacper ale ja będąc upierdliwy stanowczo domagam się możliwości sterowania każdym pixelem oddzielnie. Wiadomo, że do tego trzeba by zmienić panel ale z drugiej strony bajerem byłoby żeby z jednej strony były ciasteczka, a z drugie np. zabudowany okrągły panel LC.

I właśnie wymyśliłem po co ta druga strona:D

A właśnie - jest w necie jakiś film na kreatywne wykorzystanie drugiej strony 401?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

11

Odp: Robin 600 Led Wash

High End coś takiego sfabrykował, nawet dwa różne modele. Szału nie zrobiły. Nie sądzę aby Martin chciał tego próbować tak szybko. Zrobili głowę wash, która w kontrze może wyświetlać efekty znajdujące się mniej więcej w środku trójkąta pomiędzy zwykłymi washami, spotami i ścianami wideo.

Po module RGB powstał moduł CT ze zintegrowanymi diodami ciepło i zimno białymi.
Strumień świetlny modułu CT jest oczywiście znacznie większy od modułu RGB.
Jakby np. na przedniej kresce wisiały 401 z modułami RGB+CT to można ich użyć jako blindery białe lub blindery kolorowe świecąc na publikę, albo białe fronty lub efekty wielobarwne na scenie.
Podobnie w kontrze wink

12

Odp: Robin 600 Led Wash

a jak mocowo robin600led wash wychodzi do JB/a7   ktoś robił już porównanie stawiając je koło siebie ??

13

Odp: Robin 600 Led Wash

Obok to nie ale JB A7 wisiały na przednim moście Robiny na tylnym i robiny były jaśniejsze znacznie. Generalnie teraz to sie programuje tylko małą przerwe zrobiłem, ale jutro moge to dokładniej opisac i odgrzebie jakieś fotki

14

Odp: Robin 600 Led Wash

ok czekam na jakies info .. stoimy przed wyborem

15

Odp: Robin 600 Led Wash

Więc generalnie mocowo wygląda to tak  na początek troche teorii
w JB mamy 108 diód Luxeona w Robe 37 10-cio watowych chipów.
Robe napewno świeci jaśniej, szczególnie duża różnica jest z kolorem białym. Napewno zdecydowanie lepiej Robe miesza kolory bo z urządzenia wylatuje to co chcemy (nie ma smug). Ogólnie jeżeli nie macie w firmie wash`y typu LED to moim zdaniem albo Robe 600 LW albo 401. Jeżeli macie JB to zapewne będziecie musieli troszkę przydimerować robiny ale to nie problem.