Temat: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

Hej. Co oznacza w praktyce komunikat LaEX w MAC TW1?

Michał Bystrzycki
--------------------

2

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

...the fixture has entered lamp explosion mode
because it has detected a lamp failure. Pan
and tilt are locked and DMX control is
disabled.

Check lamp. Pan and tilt are released
and DMX control is re-enabled when
power is reapplied.

Coś nie tak z kontrola lampy. Masz Lampe zapiętą pod Dimmer zw. czy wew. ??
Sprawdź lampę czy jest dociśnięta (wyjmij i włóż) ew. wymień ja na nową

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-11-29 16:17:12)

3

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

Mogła po prostu spalić się lampa.

Generalna teoria jest taka że urządzenie uznało że coś złego stało się z lampą, że nawet mogła lampa wybuchnąć i weszła w tryb "wybuchu lampy".
Wymyślono to po to aby w razie takiego wybuchu lampy ruchome części nie mieliły się z potencjalnymi kawałkami lampy oraz aby kawałki lampy nie latały po urządzeniu powodując dodatkowe uszkodzenia.

Dobrze byłoby sprawdzić czy lampa cała.

4

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

Po wymianie lampy pojawił sie ten sam komunikat.  Będę znał więcej informacji jak wrócą.

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

Sprawdź czasy lampy czy nie jest przekroczony (max 300H) lub 200 na 80V

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-11-29 17:21:11)

6

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

Mialem cos takiego, żarówka odmówiła współpracy, wymieniłem na drugą i to samo, pomiary i okazało się że kolejna żarówka odmówiła współpracy, trzecia zaskoczyła i stała się światłość. Głowa kręciła się normalnie tylko nie świeciła tak było u mnie. Ale moja przygoda z TW 1 była krótka, a szkoda, ale może się powtórzy...

Bogdan

HD

7

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

No właśnie moja się zaczęła i wydałem już 1000 na żarówki sad  rokigd jak tam ostatnie testy?

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Martin MAC TW1 - komunikat LaEX

testy przeszły gładko, no i z Clay Paky ALPHA WASH HALO 1200 raczej nie byłbym zadowolony, imponuje szybkością i zoomem tylko jak dla mnie to stanowczo za głośny i trochę za duży, ale zoom to si, na teraz to brakuję tego trochę w TW1, ale za to jest bardziej zwarty i jakoś ładniejszy  big_smile no i zawsze można zmienić ogniskową jak potrzeba bardzo, ale myślę że na standardzie obleci. I może jeszcze jedna zaleta dla TW1 to zimna soczewka w czasie świecenia, spokojnie można ręką dotykać i nic, a Alpha trochę grzeje i o mały włos przykleiłbym się do soczewki  neutral
A Vari-Lite VL 1000 chyba nie ma minusów.... jakbym miał trochę grosza to bym sobie nabył w ciemno.
Pozdrowienia znad morza.

Bogdan

HD