1

Temat: Chamsys Magic Q

Witam.

Jestem tu nowy i chciałbym prosić was o poradę gdyż z tego co widzę, czytając forum znacie się w 100% lepiej ode mnie smile A mianowicie problem polega na tym iż chcę odejść od standardowego sterownika dmx za 500 zł i przejść w coś bardziej profesjonalnego czyli program typu Chamsys Magic Q, Sunlite itp. Mam zamiar kupić konwerter Interfejs Open DMX USB . I mam problem gdyż w bazie urządzeń w Chamsysie nie ma dwóch skanerów Revo Roll (ADJ) oraz Quad Led Gem (ADJ).Zależy mi na tym żeby obsługiwać te urządzenia ale jaki ich nie ma to co zrobić w innych programach są np. Sunlite suite  ? Istnieją jakieś dodatkowe biblioteki urządzeń?I jeszcze jedno ostatnie pytanie czy taki kontroler http://korg.megamusic.pl/p9899.htm  mógłbym używać do kontroli programu Chamsys ? Chodzi mi o to żeby praca przebiegała łatwiej i szybciej.

Z góry dziękuje Damian. smile

Ostatnio edytowany przez Fago (2010-11-22 17:02:36)

2

Odp: Chamsys Magic Q

Witam
Co do Korga nie wiem, domyślam się, że pomysł z Korgiem wynika z braku funduszy na jakąkolwiek przystawkę do ChamSysa. A urządzenie w MagicQ robi się nadzwyczaj łatwo. Wystarczy po wciśnięciu PATCH wybrać EDIT HEAD i na koniec kliknąć NEW HEAD. Dalej już tylko musisz dodać kanały jakie mają Twoje skanery i będziesz mieć brakujące urządzenie.

3

Odp: Chamsys Magic Q

Ahaa a już się bałem o te urządzenia ;)A mam jeszcze jedne problem jaka jest różnica w sensie (funkcjonalności)pomiędzy Enttec Usb pro a tym zwykłym za 261 zł odzwywałem się do róznych sklepów lecz częsć posiada  tylko Enttec Usb pro a on jest droższy i właśnie nie wiem co wybrać.Przepraszam,że jestem taki pytalski wink ale nie chce kupić czegoś żeby potem żałować smile  wiem że DMX Pro posiada on zabezpieczenie przeciw przepięciowe oraz wejscie i wyjscie DMX i nie wiem ku czemu mają one służyć ?

Dziękuje bardzo za wszelkie podpowiedzi wink

4

Odp: Chamsys Magic Q

Co do wyjścia z sygnałem DMX z PC to masz kilka opcji, ale wg mnie 2 są godne uwagi ze wzgledu na cene:
1) Zakup przejściówki USB-->DMX Chamsysa (60GBP) zobacz tutaj http://chamsys.co.uk/magicdmx
2) Drozsze ale rozszerzone rozwiazanie to najprostsza przystawka Chama w postaci Miniwinga, tam masz wyjscie DMX i 10 suwakow, przyciski flash itp.

5

Odp: Chamsys Magic Q

Aha bardzo dziękuje za odpowiedz smile ale nadal nie wiem co dadzą mi te wejscie i wyjscie w Enttec open dmx pro ?

6

Odp: Chamsys Magic Q

Witam.
Mam do panów bądź pań pytanie  smile  Jak wygląda pokaz przygotowany w Chamsysie w sensie zapisany w timecodzie.Jak wygląda tutaj sprawa z synchronizowaniem muzyki i oświetlenia.Odpala się to równo z winampem czy jak big_smile .Czy istnieje jakiś program od Chamsysa ,który pozwolił by mi na to? Bo czytam instrukcję i nie mogę znaleźć na to odpowiedzi.

Z góry dziękuje Damian.

7

Odp: Chamsys Magic Q

Odrobinka informacji z FAQ:

What features are unavailable when MagicQ PC is not connected to a MagicQ Wing or MagicQ interface?

MagicQ PC supports full show control and output regardless of whether a MagicQ Wing or MagicQ interface is connected. A limited number of features are only available when a MagicQ Wing or MagicQ interface is connected ? these include audio triggering through the PC sound card, remote control, and triggering from DMX inputs. For full details see the installation notes.


Does MagicQ support MIDI and SMPTE time-code?

MIDI and SMPTE time-code is supported through the ChamSys MIDI/Timecode Interface which can be connected via USB to MagicQ PC and MagicQ consoles.

8

Odp: Chamsys Magic Q

Kwestia odpalania muzyki synchronizowanej z zaprogramowanym światłem z Winampa a zastosowanie zewnętrznego Timecodu to dwie różne sprawy. Bez wnikania w szczegóły wyjaśnię sprawę z Winampem.
Odpalamy MagicQ (czyli konsoleta lub Wing z komputerem) i uruchamiamy część system Chamsysa "Magic Media Center". Jeśli Winamp jest zainstalowany w domyślnej ścieżce czyli C:\Program Files\.... system sam go znjadzie. Szczegóły jak to zrobić są w instrukcji Chamsysa (ustawienia zależą czy mamy konsoletę czy uruchamiamy Winampa i MagicQ na jednym komputerze itp).

Aby MagicQ i Winamp pracowały ze sobą należy w "patch" dodać urządzenie "Winamp"
Są 2 opcje pracy Chamsysa z Winampem:
1. Konsoleta steruje Winampem - włącza, zatrzymuje wybrany utwór na liście, przesuwa do przodu, cofa go, bądź wybiera utwór z listy odtwarzania. Wszystkie te opcje są dostępne z poziomu konsolety i widzimy jako parametry urządzenia Winamp.
2. Winamp steruje pamięciami w konsolecie - odpalenie utworu w Winampie startuje wybraną pamięć itd.

Kwestie dalszego programowania, wykorzystania wewnętrznego timecodu jaki oferuje Chamsys to już wybór/pomysł operatora konsolety.

Pierwsza konfiguracja testowana i działa w 100%, drugiej jeszcze nie sprawdzałem.
Winamp i konsoleta to bardzo fajne połączenie, szczególnie na jakieś uroczystości gdzie klient chce mieć pod muzykę światło, a nie posiadamy urządzeń i utworów z zewnętrznym Timecodem. Oczywiście jest potrzebny czas na zaprogramowanie tego wink

pzdr

Prośba do admina: można przenieść temat do działu Chamsys skoro już tu jest, dzieki.

9

Odp: Chamsys Magic Q

To tego nie wiedziałem, ale to cenna informacja. Sprawdzę może jeszcze dzisiaj. smile

10

Odp: Chamsys Magic Q

A mnie nadal nurtuje pytanie czy da się wykorzystać coś poza firmowymi wingami do Chamsysa.
Bardziej dla zabawy i wykorzystania do zdalnego sterowania poprzez sieć.
Mam przed sobą konwerter Dab-System 512 Plus z wejściem i wyjściem DMX ale niestety nie wiem czy ja cos robie nie tak czy tego poprostu nie da się użyć. Próbowałem skonfigurować nawet jak samo wejście niestety nie udało mi sie.
Czy może któryś z kolegów próbował takich konfiguracji? /może coś z przechwytywaniem artnet przez karte sieciowa?

11

Odp: Chamsys Magic Q

Nie da się... Chamsys rozdaje soft za free. Za coś musimy im płacić. Gdyby dało się użyć taniego Entteca jako interfejsu IN to nikt przecież nie kupiłby od nich deski. Jedyną opcją jest użycie np. Enttec Datagate i DMX'a zamieniać na Artnet. A jak już do softu wejdziemy artnetem to możemy znowu DMX'a wypuścić... Tyle, że to bynajmniej nie jest optymalne kosztowo rozwiązanie.

12

Odp: Chamsys Magic Q

Dokładnie oto mi chodzi. Powiedzmy że ten konwerter Dab- System właśnie zamienia DMX na Artnet tylko jak z tym wejść do Chamsysa. Skoro rozdają soft za darmo to ja staram się wykorzystać to na 100% jego możliwości nie łamiąc przy tym praw autorskich. Ciekawi mi tylko czy to po skonfigurowaniu Universu pod IN będzie działać czy ktoś już tego próbował.
Mnie jak na razie nie wystartowało ale mam jeszcze kilka innych pomysłów do przetestowania. Może jeszcze jakiś programik do przechwytywania Artnet i wysyłania go pod odpowiedni adres bezpośrednio do Chamsysa.

13

Odp: Chamsys Magic Q

Unfortunately we don't support DMX input from third party dongles, so it needs to be done over Ethernet.

Best regards,

Matt Lemon
ChamSys Ltd

To cytat z forum Control Booth. Po prostu to nie zadziała nie firmowy DMX in.

Jak wejść Artnetem do chamsysa? Huh... Jak najszybciej wink czyli kabelkiem ethernetowym. A jak zamienić DMX na Artnet... otóż można zrobić to bardzo prosto dzięki Open Lighting Architecture http://www.opendmx.net/index.php/Open_L … chitecture

14

Odp: Chamsys Magic Q

Witam

Panowie. Próbował ktoś może działać z MagicQ za pomocą wspomnianego w pierwszym poście Korga Nano Control? Będzie to działać czy jednak tylko oryginalny wing?