1

Temat: Robe xt 150

Witam.
Dziś trafiła do mnie czeska produkcja 8 letnia (a trzyma się i nawet jeszcze świeci)
Mam problem z ustawieniem panoramy według czujników. - układy przekładałem z działającej i tez ma problem


Ma ktoś jakieś wskazówki?

edit:
hmm trafiona chyba jest elektronika - udało się ją w 100% skalibrować - ale nadal pojawia się błąd na wyświetlaczu Pa er.
ciekawostka to taka ze na pan są w jednej 2 magnetyki a w dwóch szt jeden magnetyk
Odpaliłem 3 szt na 1 adresie wykonywałem te same ruchy w tym samym czasie resety i jest ok ok nawet na sile przekręcałem i wraca do punktu tego co był.

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-11-08 14:51:28)

2

Odp: Robe xt 150

Witam

Naprawiona została ta główka?

3

Odp: Robe xt 150

Witam.
Nie - nadal pojawia się błąd lecz pracuje normalnie bez żadnego problemu.

4

Odp: Robe xt 150

mam podobny problem tyle, że w głowach ROBE ColorSpot 250AT. wyświetla mi się błąd gobosów. Wszystko sprawdzałem 100 razy ( głowy są prawie nowe ) i dalej się pokazuje - mimo iż gboosy chodzą w każdej z głów ( tych z błędem i bez ) identycznie.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: Robe xt 150

vandj napisał/a:

Witam.
Nie - nadal pojawia się błąd lecz pracuje normalnie bez żadnego problemu.

WItam

Jeśli głowa się dobrze resetuje to może być procesor.

6

Odp: Robe xt 150

avekamil napisał/a:

mam podobny problem tyle, że w głowach ROBE ColorSpot 250AT. wyświetla mi się błąd gobosów. Wszystko sprawdzałem 100 razy ( głowy są prawie nowe ) i dalej się pokazuje - mimo iż gboosy chodzą w każdej z głów ( tych z błędem i bez ) identycznie.


Witam

Jaki dokładnie błąd sie wyświetla ?

7

Odp: Robe xt 150

I.G.Er. (rotating gobo indexing error)
The message will appear after the reset of the fixture and if the magnetic-indexing circuit malfunctions (sensor failed or magnet missing) or the stepping-motor is defective (or its driver circuit on the main PCB). The rotating gobo is not located in the default position after the reset.


Ale wszystko chodzi prawidłowo. Wszystkie gobosy w slotach są dociśnięte. Magnes jest na swoim miejscu itd.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

8

Odp: Robe xt 150

avekamil napisał/a:

I.G.Er. (rotating gobo indexing error)
The message will appear after the reset of the fixture and if the magnetic-indexing circuit malfunctions (sensor failed or magnet missing) or the stepping-motor is defective (or its driver circuit on the main PCB). The rotating gobo is not located in the default position after the reset.


Ale wszystko chodzi prawidłowo. Wszystkie gobosy w slotach są dociśnięte. Magnes jest na swoim miejscu itd.

Bo będzie chodziło prawidłowo.  Masz zamienione gobosy tzn. na jednym uchwycie gobo ( roto -gobo ) jest magnes do indeksacji tarczy gobo. Krótko mówiąc to gobo powinno być w innym miejscu !!!Porównaj z inną głową...

9

Odp: Robe xt 150

GrzegorzPro napisał/a:

Ale wszystko chodzi prawidłowo. Wszystkie gobosy w slotach są dociśnięte. Magnes jest na swoim miejscu itd.

Bo będzie chodziło prawidłowo.  Masz zamienione gobosy tzn. na jednym uchwycie gobo ( roto -gobo ) jest magnes do indeksacji tarczy gobo. Krótko mówiąc to gobo powinno być w innym miejscu !!!Porównaj z inną głową...

Dzięki. Ostatnio zleciłem wymianę gobosów "niedoświadczonemu" pracownikowi i pewnie pozamieniał sloty. Ja zawsze powyjęciu gobo wkładam slot na swoje miejsce.
Sprawdzę to i napisze czy to jest wina przekładki.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2010-12-09 21:52:49)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg