Temat: Light Emitting Diode

Proponuje rozpoczęcie rozmowy na temat oświetlenia diodowego, zarówno urządzeń oraz systemów (sposobów smile ) sterowania.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

2

Odp: Light Emitting Diode

Zalety urządzeń są niewątpliwe. Rozwój szybki. Do tanszych bez splittera nie przystąp. Mają bujne zycie wewnętrzne. Właściwie - dlaczego tak się dzieje, że jeśli mam zapięte dwie końcówki, a za nimi cztery pary LED, to jeśli nie mam sygnału ze stołu, pary rządzą i odstawiają dyskotekę? Czy wpięcie terminatora na koniec załatwi sprawę?
Ostatnio oglądałam ruchomy naświetlacz Delta DTSu, ma niezłe rozmycie i gotowce białego, z CTB nawet. Kurczę, to jest lekkie, dość mocno świeci (kąt ciut wąski, ale nie można mieć wszystkiego) i jest przystosowane do pracy na zewnątrz. Drogie:( ale i tak te rzeczy tanieją aż miło patrzeć.
Nie wyobrażam sobie jednak oparcia się na urządzeniach LED w koncercie - traktuję je bardziej jako uzupełnienie. Może się mylę? trochę mało wiem na temat takich urządzeń, Delta jest pierwszym, które pokazało ściemnianie i rozjaśnianie idealnie płynne w pełnym zakresie.

3

Odp: Light Emitting Diode

u mnie pary LEDowe bez sygnału nie świecą(jeśli są wpięte same, jeśli je wepnę po panelach lub stroboskopach to sygnał z nich przechodzi i zaczynają wariować, szczerze mówiąc nie używam terminatorów chociaż po przeczytaniu wątków z tego forum mam wrażenie że powinnam.
Co do LEDów na koncertach to ja ich używam, oczywiście nie świece na jakiś festiwalach czy koncertach znanych gwiazd zagranicznych:), ale jakieś tam koncerty w halach sportowych i plenerach gram. LEDów używa głównie na kontre i doświecenie wykonawców z tyłu, a ponieważ na koncercie mogę używać dymu, to cała gama kolorów odkłada się w nim i tworzy atmosferę dopasowana do każdej piosenki bez wyłączania z użycia połowy urządzeń.
W moim zestawię z LEDów używam pary, panele, stroboskopy, do tego w zależności od wykonawcy dorzucam efekty LEDowe revoIII (ogromny zakres świecenia i naprawdę bardzo fajny efekt w dymie), prócz LEDów w moim zestawie mam jeszcze kilka głów od 6 wzwyż, przy LEDach smugi światła z głów są bardzo dobrze widoczne. Niedawno dostałam dwie głowy LEDowe futurelight eye18, ale ponieważ jestem teraz trochę off the season to jeszcze nie miałam możliwości ich sprawdzić, ale z tego co słyszałam mają dość mocną ale wąską smugę,sama natomiast mogę powiedzieć że są niesamowicie małe i lekkie i jak sądzę będą naprawdę wygodne dom montażu, ale jak je sprawdzę to może napisze coś więcej.

4

Odp: Light Emitting Diode

JA osobiście widziałem w działaniu pulsara ChromaFlood który brał 200W a mierzono miernikiem że daje światło mocy rzedu MAC 700 WASH. Naprawde jest mocny i sakramencko drogi ok 14 000zł. MAił jeszcze soczewki na zmiane 8, 25, 45, 12x25 stopni. Naprawde fajny i może być przydatny w wielu miejscach.
Albo pary PIXELPAR 90 firmy PixelRange bardzo mocne światło.
Ledy sa bardzo przydatne a w szczególności wszelkie ekrany i kurtyny efektowe, nie raz ratują sytuacje i wypełniają pięknie scene.

5

Odp: Light Emitting Diode

to ja mam teraz pytanie, czy ktoś pracował na chińskich parach ?? smile mam oczywiście na myśli pary jakichś nieznanych firm, lub bardzo tanich, jak sie sprawują i czy opłaca się je kupować?? w końcu technologia ledowa jest na tyle wygodna, że w przypadku urządzeń takich jak pary czy tuby ledowe nie ulega szybko zniszczeniu... pytam o pary bo na tubach ledowych mam okazje pracować i o prawie 3 lat chodzą bardzo ładnie, fakt że nie mam jak pobawić się nimi przez dmx, ponieważ mam coś uszkodzone w sterowniku od którego powinien wychodzić dmx do konsoli, ale sam sterownik jeżeli chodzi o te 30 programów wbudowanych działa bardzo dobrze... aaa i powiedzcie mi czy dużo tracę?? w sumie widziałem tuby na rożnych koncertach, chodziły one naprawde wspaniale, ale zastanawiam się czy te z którymi pracuje też by tak potrafiły... w jednej dyskotece widziałem takie same sterowane dmx i rewelacji nie było hmm nie wiem cyz to kwestia LJ czy tego, że tuby nie są jakiejś dobrej firmy... hmm

6

Odp: Light Emitting Diode

co do parów to ja mam z FLASHa i działają naprawdę dobrze już rok czy może nawet więcej, z tej firmy tylko panele miewają jakieś defekty, ale jak już pisałam w innym wątku jest to defekt do naprawienia oczywiście w ramach gwarancji bo pojawia się na początku.
a co do tub to widziałam prezentacje u FLASHa i tam na DMX są takie opcje jak w każdych LEDach czyli kolory i programy, a co do tego czy to lepiej niż puszczenie samopas to zależy od ciebie czy wiesz jak to wykorzystać.

7

Odp: Light Emitting Diode

Co do tub ledowych to większość na rynku jest tak zrobiona że DMX włącza tylko te efekty które są w sterowniku, oczywiście jest jeszcze strobo i time. Są na rynku tuby na których można wyświetlać nawet grafikę video albo wizualizacje przez DMX ze sterownika tyle że narazie znane mi są tylko takie dwa produkty VersaTUBE firmy Element Labs i LED Vision chińskiej firmy KUDUX

8

Odp: Light Emitting Diode

http://www.youtube.com/watch?v=aMwgI4TDYEk

Led Bar 648/5 (8 sekcji)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

9

Odp: Light Emitting Diode

[czartor napisał]: teraz pytanie, czy ktoś pracował na chińskich parach ?? smile


Teraz chyba wszystkie są wykonywane w Chinach;)

Różnica miedzy Flashem a Eurolitem jest minimalna w skuteczności, jedynie dimmer i strobo w Eurolite są na osobnych kanałach, co jak się okazuje ułatwia życie, jeśli zapisuje się pętle pamięci lub wpisuje w kolejce teatralnej - jak zapomnisz wpisać Flashom w następnej pamięci dimmera, będą uroczo mrugały.

Ostatnio edytowany przez ada (2008-02-28 14:03:28)

10

Odp: Light Emitting Diode

A ustawienie w sterowniku trybu default lub stand by na wartosc np 0 gdzie oznacza to zamknięcie nie pomaga?

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

11

Odp: Light Emitting Diode

Do Ala: piszesz o zestawie LED  i panelach - jakich paneli używasz? I co z ich zawodnością? (lub niezawodnością ?)
Ja mam od czasu do czasu styczność z panelami od "Flash-Butryma" (w sklepie symbole FL-671 i FL-672 a w nazwie "inteligentne" smile) i powiem Ci, że czasami ciężko trafić w jakiś jeden odcień kolorystyczny...
Jeśli używasz na koncert - czyli np. trochę migania, jakieś efekty to jest w miarę o.k. ale jeśli chcesz użyć kilku sztuk, które mają świecić spokojnie i umieszczone są blisko siebie to te różnice (szczególnie w niebieskim) są jednak irytujące...
I ciekawostka jest taka, że tych samych modelach wyświetlacze, pokrętła lub gniazda zasilania mogą być w różnych miejscach smile - ale to może taka specyfika chińskiej milionowej produkcji smile
Z drugiej strony - mało płacisz - mało wymagasz. 
Pulsarowski panel, o którym pisał Dawid rzeczywiście jest świetny.

12

Odp: Light Emitting Diode

mam panele z flasha fl-672, do tego strobo ledowe i pary ledowe też z flasha. Z tych wszystkich rzeczy tylko panele sprawiały problemy, jak już pisałam w innym wątku jest to problem występujący na początku (albo się pojawi albo nie) i polega na tym, że panel wytwarza sygnał który przechodzi kablem do kolejnych urządzeń(taki migający i zmieniający kolory sygnał:)), oczywiście jest to rzecz do naprawienia (odsyłam do działu oświetlenie inteligentne/ par 64 led).co do odcieni to moim zdaniem jest w porządku, wszystkie ledowe urządzenia mam z flasha, używam do sterowania LJ, czyli mam całą paletę kolorów i mogę sobie wybrać dokładnie to co chce, a zaznaczając wszystkie ledowe urządzenia jakie mam mogę ustawić dokładnie taki sam poziom dimmera na każdym kolorze w każdym urządzeniu i otrzymuje kolory na tyle zbliżone do siebie odcieniem, że dają równomierny kolor na całej scenie. Poza tym w ledach chodzi głównie o to co one oświetlają lub jak odkładają się w dymie, patrzenie na świecące się punkciki nie jest dokładnie efektem który jest w jakiś sposób ciekawy czy widowiskowy, a w dymie czy na dekoracji, jeśli ustawisz na wszystkich urządzeniach przynajmniej choć podobny kolor, to on się uśredni i da jednolitą poświatę. A co do ceny to jest niska dzięki czemu mogę kupić trochę więcej sztuk danego światła, albo zainwestować w nowy mikser lub głowy, a jakościowo ledy od flasha nie są złe i można nimi zaświecić naprawdę fajne sztuki.

13

Odp: Light Emitting Diode

Nom popieram ala. kiedys na auli fizyki politechniki warszawskiej. uwtawilismy na balkonie FL-672. i na podlodze  FL-671 (tej samej firmy tyle  ze takie bardzoej prostokątne). Noi do tego kilka wash-ów w sufit z najwyzszego balkonu no i kilka spotow w sumie to moze z 12 główek. a paneli Flasha było w sumie 100szt. wiekszośc na innych adresach. i naprawde powiadam panowie i panie efekt był piorunujący. Te Panele co prawda krzaczą sie dosyć często i gęsto ale za ta cene to jest naprawde ciekawy sprzęt. Lekki. mozliwość 3Ch -RGB lub 6 Ch RGB+ efect. Dużym plusem tego sprzetu jest jego pobór mocy bo przy odpaleniu RGB to zaledwie 70W. Do wad mozna zaliczyc dużą awaryjność. Bo naprawde lubią się wywalać. No i Flash wprowadził kilka tak jakby modeli z tego co widziałem to trzy różne. ale myslę ze tym panelom mozna by było poswiecic nowy watek. Pozdr dla X

14

Odp: Light Emitting Diode

Te chińskie panele chodzą na diodach sygnalizacyjnych, tak zwana skuteczność świetlna jest w nich mizerna. Ilość światła uzyskana z nich na zużycie energii nie dorównuje zwykłym żarówkom (pewnie coś ok 6 lm/W). Mieszanie barw w nich jest dość mizerne.
Co do ChromaFlood 200 Pulsara to rzeczywiście inna bajka. Tam są diody oświetleniowe (a nie sygnalizacyjne) i skuteczność świetlna będzie ok dwa razy większa nie tyle od zwykłych żarówek, ale żarówek halogenowych (między 20 a 40 lm/W). Wersja z diodami tricolor to już w ogóle inna bajka. To jest coś co naprawdę oświetla.
Mówienie o poborze mocy jest trochę nie na miejscu, bo ja mógłbym konkurować świecącym breloczkiem tym sposobem. Należy liczyć w proporcjach ilości uzyskanego światła względem zużywanej mocy.
Miałbym pewne zastrzeżenia co do PixelPar90 z PixelRange... IP20 przy braku modyfikacji optyki to trochę słabo, kiedy ChromaFlood 200 ma IP65 i wymienne zestawy soczewek.

15

Odp: Light Emitting Diode

musze wtracić trzy słowa co do tych paneli flasha. może są i awaryjne ale łapia awarie nie wiadomo skąd bo np po zalaniu lub po upadku dalej działają bez problemu.małe chińskie rączki też czasem potrafią zrobić coś solidnego.szkopuł twki w ich sterowaniu wewnętrznym.na tym azja oszczędza.