1

Temat: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Witam.
Szukałem i znalazłem tylko strzępki informacji. Trochę tu, trochę tam - kompletny bajzel bez żadnego usystematyzowania. Toteż pytam tutaj.

Do rzeczy:
Jestem na kupnie oświetlenia na potrzeby małych imprez - występy kabaretu dla ~ 100 osób, gadająca głowa, koncert kameralny - to chyba wszystko. Ze względu na możliwości, niski pobór prądu i stosunkowo niską wagę (mobilność!) skupiłem się na urządzeniach w technologii LED. Myślę o PAR 64. Czego potrzebuję:
1) odpowiednika 2kW tradycyjnych żarówek.
2) przynajmniej dwóch PARów z ładnym białym kolorem (RGBW?);
3) wszystkie urządzenia MUSZĄ być niezawodne;
4) wszystkie urządzenia powinny oddawać ładne, w miarę naturalne kolory;
4) bardzo źle widziane migotania, czy skoki jasności (np. gwałtowne wygaszenie/załaczenie przy 15%).

To nie będą mega-produkcje telewizyjne ani nie zamierzam konkurować z ATM'em. Poszukuję konfiguracji i urządzeń, za które nie będzie wstydu na małych, kameralnych sytuacjach z umiarkowanym budżetem.

Również pomysł z wyłącznie LED'ami, choć może być dobry, to - na pewno wiem mniej w tym temacie i mam mniejsze doświadczenie niż część użytkowników, z chęcią przeczytam alternatywne rozwiązania.

No i budżet :-)
Absolutnie nie chcę tu wytaniać kosztem któregokolwiek z wymienionych wyżej punktów. Ale nie chcę też przestrzelić.
Budżet oscyluje w granicach 5000PLN brutto ze sterownikiem. Jeśli to wystarczy jedynie na część urządzeń - to kupię część, ważne, by była ona kompletna, działająca i wymagała jedynie uzupełnienia pożyczonym lub dokupionym później elementem.

Z góry dzięki.

2

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Poleciłbym Ci pary Coemara ale to są wyższe koszty niż przewidujesz, a w tej kwestii Eurolite, Flash, American Dj

3

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Powiem tyle.

Ad 1.
Z żadnego reflektora LED nie otrzymasz mocy porównywalnie do 2 kW żarki.
Ad2.
Jeśli chcesz używać PAR RGBW jako fronty na scene to napewno przydałoby się wrzucenie jako filtr np 1/8 CTO.
Ad 3.
Jeśli chcesz mieć porządne LEDy to polecam Thomasa PixelPar. Niezawodność100%
Ad4.
Jeśli chodzi o pełne kolory nie żadne jaskrawe odcienie to napewno nie kupuj LED z niższych półek. Wychodzą na nich strasznie pstrokate i oczo jeb** kolory.
Ad 5.
Tak jak napisałem wcześniej, na takich typu Eurolite zawsze albo pojawia się problem z adresowaniem na DIPach albo to jakieś diody nie świecą.

Jeśli chodzi o sterownik, 4 lata temu mój znajomy kupił prościutkiego Showtec Showmaster 48, jak do tej pory bezawaryjnie chodzi a przeważnie pracuje po 3-4 rayz w tygodniu.
Na Twoim miejscu bym nawet bardzije skupił się za urządzeniach z których będziesz świecił niż na samym sterowaniu. W sumie to nawet jak kupisz freestylera za 80 zł to i tak będzie dobrze smile

To jest moje zdanie na ten temat

4

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Bardzo dzięki za odpowiedź. Czekam na jeszcze kolejne ;-)
Co do Ad 1. - w sumie chcę mieć odpowiednik 2 kilowatów (źle zadałem pytanie). Pytanie ilu LED PAR trzeba w tym celu użyć. W zasadzie to się po czesku machnąłem przy tym pytaniu - 2 kilo na stronę, czyli odpowiednik 4 kilowatów żarówki. Najlepiej jak najmniejszą liczbą urządzeń.
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.
pzdr

5

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

z gówn.. bata nie nie ukręcisz... sory za wyrażenie ale jak chcesz to robić w tym budżecie to tylko eurolite i to te wysokie  co idzie w parze z cena modele.
Na porządnego Para 64 na ledach potrzeba od 1200zł w górę.
Coemar, thomas chroma itd zaczynają się od tej sumy która podałeś jako granice.

zacznij od badziewia sprawdzonego a skończ na lepszych lampach w miarę możliwości się rozwijaj.

6

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Spoko spoko

Jeśli za piątaka nie mogę mieć odpowiednika 4 kilo który spełnia założenia - trudno, będę miał odpowiednik 2 kilo i przez chwilę sobie dopopożyczam w zależności od potrzeb i środków na uzupełnienie.

Ważna rzecz, o której nie chciałbym, żebyśmy zapomnieli - to nie ma być najwyższa możliwa jakość, bo mnie na nią nie stać, w życiu się nie zwróci i będzie przestrzelonym rozwiązaniem (Nie robię w telewizji :-) ). To ma być solidny grat z rozsądnym stosunkiem ceny do jakości, coś czym można zaświecić na małych imprezach i się nie wstydzić, że biały jest prosektoryjny, kolor mruga i jest w ogóle skaszaniony a łagodne przejście z blackoutu do światła jest niewykonalne.
LED, bo bywa, że nie mam na miejscu odpowiedniego prądu.
Pytanie, czy w celu uzyskania sensownej bieli na LED potrzebuję RGBA, RGBW, RGBWA, WA, czy można już zrobić rzecz na jakimś RGB po prostu (i którym!).
Które RGB mają wystarczającą jakość, żebym się nie modlił na sztuce ze strachu, że zaraz coś pierdzielnie. Żeby nie migotało bez sensu i w ogóle, żebym nie płakał potem, że mogłem dopłacić parę złotych i mieć coś, co mnie nie wkurza.
itd etc. :-)


Nooo, takie tam :-)

dzięki i pzdr.

7

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Bardziej bałbym się że coś się stanie ze sterownikiem albo linią DMX niź to, że jakiś PAR LED podczas sztuki nagle  "pierdzielnie" i nie mam tu na myśli FreeStyler'a.
Ja mam ShowTec LED PAR 64 24x1W i LightMAXX LED PAR 64 36x3W i nie narzekam... Jak chcesz zobaczyć jak to świeci to masz tu fotki z realizacji : http://jwlight.pl/JW-LIGHT/Realizacje/Realizacje.html

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

8

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

ty musisz poczekać na marketingowców kacper i michał ci dokładnie powiedzą co możesz kupić w 2 dużych firmach zajmującymi się tym bałaganem smile

9

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

W tym budżecie nie widzę szans na ładnie oświetlające LEDy.

10

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

vandj napisał/a:

ty musisz poczekać na marketingowców kacper i michał ci dokładnie powiedzą co możesz kupić w 2 dużych firmach zajmującymi się tym bałaganem smile

Nie jestem sprzedawcą.

Michał Bystrzycki
--------------------

11

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Ok, a co widzicie najlepszego w tym budżecie?

12

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Michał napisał/a:

Nie jestem sprzedawcą.

nie zagłębiałem się w twoja postać smile  ale kilka postów widziałem ze zapraszasz do elwo smile

13

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

FreeStyler_DMX napisał/a:

Ja mam ShowTec LED PAR 64 24x1W i LightMAXX LED PAR 64 36x3W i nie narzekam... Jak chcesz zobaczyć jak to świeci to masz tu fotki z realizacji : http://jwlight.pl/JW-LIGHT/Realizacje/Realizacje.html

Jeśli chodzi o jasność - ilu trzeba takich LightMAXX, żeby uzyskać odpowiednik jednego kilowata żarówki?
Pozdro.

14

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Jeden taki LightMAXX świeci podobnie do PAR 500 W...
Bojan skąd jestes jeżeli można wiedzieć ?

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

15

Odp: Naświetlenie małych imprez na LED'ach

Nie da sie porównać żródła światła LED do żarowego ze względu na wiele różnych parametrów. To temat rzeka ale zwróć uwagę na to że te urządzenia mają inne systemy mieszania barwy/uzyskiwania koloru, inna temperature barwową itd. Jeżeli mówisz że jeden PAR LED = 500 W żarówka podaj prosze jakieś parametry...