1

Temat: grandMA onPC + laptop

Witajcie koledzy. Planujemy zakup tego zestawu i tu rodzi się pytanie. Czy jest mozliwość podpiecia Winga do zestawu?

Będę wdzieczny za wszystkie odpowiedzi smile

2

Odp: grandMA onPC + laptop

W grandMA 1 i 2 można skonfigurować sterowanie suwakami i przyciskami executorów poprzez sygnał DMX. Może to być sygnał DMX wprost przez wejście DMX konsolety lub przez 2Port-Node, może to być też np. Artnet. W onPC jest tak samo - zarówno w 1 jak i 2.

3

Odp: grandMA onPC + laptop

Czyli mam deskę i podpinam pod wejscie DMX ?

A jaka jest cena Winga do grandMA 1 i zarówno 2?

Ostatnio edytowany przez midams (2010-10-07 16:59:38)

4

Odp: grandMA onPC + laptop

MA nie robi wingów pod jedynkę, a specjalny wing do dwójki podłącza się wyłącznie do pełnej konsolety oddzielnym gniazdem nie mającym nic wspólnego z DMX.
Za winga może robić dowolna inna konsoleta, najlepiej taka co może przesłać sygnał inaczej jak fizycznym wejściem DMX, co by zaoszczędzić jedno gniazdko DMX w 2Port-Node.

U nas jest np. ELC Sidekick too, który można podłączyć do komputera przez USB. ELC napisało do niego specjalny sterownik do kontroli executorów dla onPC 1 oraz onPC 2.
http://www.elclighting.com/web/index.ph … ;Itemid=10
Jest znacznie tańszy od wcześniejszego ELC Sidekick fader10, ok. 4600 brutto.

5

Odp: grandMA onPC + laptop

Midams skontasktuj sie z Karaluchem może coś ci podsunie za pomsył

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

6

Odp: grandMA onPC + laptop

HANS napisał/a:

Midams skontasktuj sie z Karaluchem może coś ci podsunie za pomsył

Dzięki.

7

Odp: grandMA onPC + laptop

Walcze z problemem nie pojawiania się gobo w 3D już od kilku miesiecy, poza tym przy podłaczaniu onPC z 3D gdy w 3D jest więcej niż 6 glów laptop zaczyna się już ciąć.

Zdecydowałem się na kupno laptopa tylko pod kątem onPC z 3D i WYSIWYG.

Moje pytanie brzmi jaki konkretnie laptop z jaką konfiguracją. Napewno wiem że bede chciał jakiś 17 calowy. Ale jaka powinna być reszta czyli karta graficzna, procesor itp to już z tym zwracam się do Was.

8

Odp: grandMA onPC + laptop

Seba ja mam maka 17" pro , 4Gb ram karta 256 ,2.16 Ghz w core 2duo i uzywam dwóch  postawionych systemów - os x dla ogonego uzywania i Xpeka na bootcampie do swiatła. 3D + onPc śmiga bardzo symatycznie ostatnio mialem 40 dim + 30 robe 700 + scena i jakies tam pierdoły - efekt pracy gut bylem zadowolony smile jak jestes z wawy to mozesz u mnie zobaczyc jak to wszystko smiga, podpinalem maka pod MA micro i tez wszystko pięknie

9

Odp: grandMA onPC + laptop

Podejrzewam że będzie to onPC + 3D, więc dobrze by było jakby każde miało jeden rdzeń "na własność", a dla systemu też coś powinno zostać. Myślę że dobry czterordzeniowy procesor to nie przesada. 3D używa procesora do liczenia parametrów show, a efekt wizualizacji jest liczony kartą graficzną. To nie jest tak że tylko rysowany, ale i liczony. Cienie, strumienie, poświaty to wszystko jest liczone i rysowane przez kartę graficzną. Generalnie potrzeba solidnego komputera do gier.

W sprawie nie pokazywania się gobo może być dużo potencjalnych przyczyn.
Jeśli to coś ze strony samego show lub onPC albo 3D to znalazłbym to relatywnie szybko jakbym dostał show mailem.

10

Odp: grandMA onPC + laptop

tak sobie myślę (nie wiem czy dobrze), ale można by kupić obudowę serwerową 19" (wysokość np. 3-4U) i wpakować w nią normalnego PC`ta oczywiście z podzespołów które sprostają waszym wymaganiom, całość spakować w Case i niech impreza hula smile

takie jest moje osobiste zdanie

11

Odp: grandMA onPC + laptop

Takie jest i moje zdanie. Łatwość naprawienia, modyfikacji itp... Bardziej optymalne wydaje mi się właśnie mieć mocnego kompa 19" na imprezy i lżejszego laptopa bardziej ogólnego zastosowania. wink

W temacie laptopów to ja na przykład mam alergię na używanie biurowych laptopów jako media serwery. Jak takie rzeczy widzę to....

12

Odp: grandMA onPC + laptop

Jeśli chodzi o te gobosy w 3D to sprawa wygląda tak. JA w swoim laptopie mam grafike 1407 MB NVidia GeForce 9400M G i gobosy się nei pojawiają a już na laptopie tego samego producenta tylko że z wyższym modelem garty graficznej gobosy już sie pojawiają.

A odnośnie tego racka 19' to bardzije mi chodzi o to żeby to było rozwiązanie mobilne. Nie biorę pod uwage użycia kompa pod kątem media serwera lub sterowania poprzez onPC. Bardzije chce mieć laptopa pod kątem projektowania.

13

Odp: grandMA onPC + laptop

KacperP napisał/a:

Takie jest i moje zdanie. Łatwość naprawienia, modyfikacji itp... Bardziej optymalne wydaje mi się właśnie mieć mocnego kompa 19" na imprezy i lżejszego laptopa bardziej ogólnego zastosowania. wink

W temacie laptopów to ja na przykład mam alergię na używanie biurowych laptopów jako media serwery. Jak takie rzeczy widzę to....

laptopy na dzień dzisiejszy są cholernie słabe jakie by one nie były, a tak w racku wiemy co mamy, gdyby któraś z części nawaliła łatwo ją wymienić, zwłaszcza gdyby potrzebna była modernizacja na coś mocniejszego smile

laptop w kwestii projektowania jak najbardziej

Ostatnio edytowany przez Mikey (2011-02-27 12:14:39)

14

Odp: grandMA onPC + laptop

Jeżeli chcesz zewnętrzne suwaki pod GrandMA on PC to "Beringer" BCF2000 działa, tylko trzeba troszkę pokombinować. Ja osobiście próbowałem z Korgami nanoKontrol i udało mi się uruchomić tylko przyciski, suwaki i potencjometry nie działały. Chyba, że ktoś wie lub ma pomysł jak to uruchomić to będę bardzo "dżwięczny" za pomoc....

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

15

Odp: grandMA onPC + laptop

laptopy są słabe ? kolego co ty mówisz
mój lapek jest stary a wstaje system w 20s sekund plus do tego kilka sekund na ON PC
dużo szybciej niż konseleta

do tego jak podepnę 2port i Wing ELC mam konsolę

17cali ekran
na kompie 3D śmiga mi spoko

czego więcej chcieć ?

Na co dzień używam normalnej konsolety
Lecz jak trzeba to lap jest ekstra alternatywą
mamy w firmie 2 port
i 2 port pro

Ostatnio edytowany przez arsiser (2011-03-07 01:43:45)