1

Temat: Say hello to Sharpy

Wszyscy którzy byli w Londynie to widzieli. Ja jestem na zdecydowane Tak.

http://www.youtube.com/watch?v=2lzxkdfZ … re=related

http://www.youtube.com/watch?v=i3XUEbB7 … re=related

http://www.youtube.com/watch?v=y1QiHABc … re=related

na mnie sharpy zrobił niesamowite wrażenie...

i nie trzeba piły jak do entteca;-) (swoją drogą jak dla mnie enttec z piłą przechodzi do historii)

pozdrawiam

2

Odp: Say hello to Sharpy

zajebiste  ........  naprawdę robią robotę  ... coś mi się wydaje ze szybko zagoszczą w raiderach smile

3

Odp: Say hello to Sharpy

niesamowita szybkość ruchu i jednolitość wiązki światła. z pewnością już niebawem zastąpią tradycyjne beamy

4

Odp: Say hello to Sharpy

Strasznie szybkie, dość jasno świecą to tyle jeżeli chodzi o filmy youtube - Iława ma straszny zasięg co do Orange a uwieziony tu jestem 3 tyg ... pytanie? ktoś da więcej informacji - odtworzenie filmu graniczy z cudem...

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-09-30 20:13:11)

5

Odp: Say hello to Sharpy

ciekawi mnie tez shotlight wash    no i mac 101 ..

6

Odp: Say hello to Sharpy

Więc tak
Claypaky sharpy jest oparty na lampie 130W, emituje wiązkę światła od zera do czterech stopni. posiada 14 kolorów z tarczy i 17 gobosów, przyswojej niewielkiej (10kg) wadze i małych rozmiarach jest niezwykle szybki. Osobiście mi się ta lampka bardzo podoba

Co do Shotlight wash zdecydowanie fajna konstrukcja połącznie mocnego washa i stroboskopów daje duże możliwości kreacyjne.

MAC 101 jest ciekawy chociaż mi osobiście bariej do gustów przypadł 401, ale to już zależy od zastosowania. Napewno waga/rozmiary/cena to istotne atuty 101. Wydaje mi się że zestawienie 350 i 101 to ciekawe rozwiązanie dla klubów i małych scen...

Wracając do CP Sharpy to jednak ja bym nie podchodził do tego że zastąpi tradycyjne beamy gdyż te urządzenia dość się od siebie różnią, jednak CP Sharpy zrobi napewno małą rewolucję, szczególnie że pomiary fotometryczne są naprawde kożystne.

7

Odp: Say hello to Sharpy

szkoda ze w tym sharpy  brak  CMY .. może w następnych modelach już o to zadbają .......
małe , średnie i nawet duże sztuki przy tej mocy spokojnie da rade .......

8

Odp: Say hello to Sharpy

kiju napisał/a:

Więc tak
Claypaky sharpy jest oparty na lampie 130W

Strona CP podaje 170W, a na filmie z Plasa facet zdaje się mówić o 200W.

kiju napisał/a:

MAC 101 jest ciekawy chociaż mi osobiście bariej do gustów przypadł 401, ale to już zależy od zastosowania. Napewno waga/rozmiary/cena to istotne atuty 101. Wydaje mi się że zestawienie 350 i 101 to ciekawe rozwiązanie dla klubów i małych scen...

401 jest modułową hybrydą washa i wyświetlacza efektów, który dobrze wygląda także w TV i nie ma kolorowych cieni. Zapowiedziana jest także współpraca z protokołem P3 (na którym chodzą moduły wideo LC Plus i EC-20).
101 to trochę jak klocek Lego - z założenia jest mały, nieskomplikowany, niedrogi i maksymalnie uniwersalny. Pojedynczo dobra alternatywa zamiast PARów ledowych, szczególnie chińszczyzny. W dużych ilościach jako linie lub ściany LED, którymi można robić fajne efekty ruchem i/lub kolorem i jasnością. Mając do dyspozycji tryb kalibrowany można mieć równomierne odwzorowanie barw we wszystkich 101.
Na Music Media była okazja porównania trybu kalibrowanego z niekalibrowanym, oraz jak to wygląda na chińskich PARach na innych stoiskach.

bart_krk napisał/a:

szkoda ze w tym sharpy  brak  CMY .. może w następnych modelach już o to zadbają .......

Zauważyłem że urządzenia, które mają wysoką sprawność optyki zwykle mają to kosztem CMY właśnie. Przed tym Sharpy tak samo mają np smartMAC oraz PRG BadBoy.
Wydaje mi się że jak optyka jest relatywnie szeroka i krótka, to nie można uzyskać płynnych regulacji CMY z zachowaniem jednolitości barwy w całej objętości strumienia. Przynajmniej nie bez odpowiednio dużych tarcz, które by się nie zmieściły. Jedyne rozwiązania CMY jakie znam, które nie dawałoby narzutów na szerokość urządzenia to byłoby takie jak w VL 500 lub te z HE Studio Command. To są jednak washe.

9

Odp: Say hello to Sharpy

ale  w prg  badboy  jest cos jak namiastka CMY : 3 tarcze  kolorów   lecz bez płynnego ich mieszania od 0 do 100  , takie rozwiązanie też daje radę  szczególnie ze tarcze są tak szybkie że np nie widać przejścia  z danego koloru do zera .... jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż np dwie tarcze kolorów

10

Odp: Say hello to Sharpy

bart_krk napisał/a:

ale  w prg  badboy  jest cos jak namiastka CMY : 3 tarcze  kolorów   lecz bez płynnego ich mieszania od 0 do 100  , takie rozwiązanie też daje radę  szczególnie ze tarcze są tak szybkie że np nie widać przejścia  z danego koloru do zera .... jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż np dwie tarcze kolorów

Wiem o tym bardzo dobrze smile Oczywiście że w wielu przypadkach takie tarcze kolorów też wystarczą.
Fakt pozostaje faktem, że nie pogodzono wysokiej skuteczności optyki z płynną regulacją CMY.
PRG BadBoy jest poza tym po prostu duży i ma miejsce na te swoje tarcze kolorów.

11

Odp: Say hello to Sharpy

Kacper
Lampa 170W + 30 mechanika, w każdym razie tak czy siak mały pobór mocy co cieszy

Co do 401 to naprawde bardzo fajne urządzenie, udane ładnie świecące i przedewszystkim co dla mnie ważne samo z siebie wygląda ładnie.
Co do 101 to ja jednak pozostaje zwolennikiem 301/a7 ze w zględu na możliwości, chociaż przy tej cenie którą słyszałem za 101 bardzo fajne i konkurencyjne urządzonko dla klubów. Generalnie porównanie 101 i chiński Par Led - 101 świeci i się rusza; China Par dobrze jak wogóle zaświeci:).

bart_krk napisał/a:

szkoda ze w tym sharpy  brak  CMY .. może w następnych modelach już o to zadbają .......

Zauważyłem że urządzenia, które mają wysoką sprawność optyki zwykle mają to kosztem CMY właśnie. Przed tym Sharpy tak samo mają np smartMAC oraz PRG BadBoy.
Wydaje mi się że jak optyka jest relatywnie szeroka i krótka, to nie można uzyskać płynnych regulacji CMY z zachowaniem jednolitości barwy w całej objętości strumienia. Przynajmniej nie bez odpowiednio dużych tarcz, które by się nie zmieściły. Jedyne rozwiązania CMY jakie znam, które nie dawałoby narzutów na szerokość urządzenia to byłoby takie jak w VL 500 lub te z HE Studio Command. To są jednak washe.

Generalnie mam podobne odczucia co Wy, ale jednak moim zdaniem Sharpy to urządzenie do "zadań specjalnych" małe diabelnie szybkie lekkie, co za tym idzie nie ma wszystkiego ale coś za coś. Generalnie trzy tarcze są lepsze jak dwie a cztery lepsze jak trzy:-)

Co do Entteca to po pierwsze NIE SPAMUJ tym Vectorem, po drugie sugeruje za wrzucanie tej reklamy banowac, po trzecie TYMBARDZIEJ Enteec i piła przechodzą do historii

Ostatnio edytowany przez kiju (2010-10-01 14:47:10)

12

Odp: Say hello to Sharpy

vandj napisał/a:

Strasznie szybkie, dość jasno świecą to tyle jeżeli chodzi o filmy youtube - Iława ma straszny zasięg co do Orange a uwieziony tu jestem 3 tyg ... pytanie? ktoś da więcej informacji - odtworzenie filmu graniczy z cudem...

Ja mam ere w tym miescie inie narzekam

13

Odp: Say hello to Sharpy

michal_wa napisał/a:
vandj napisał/a:

Strasznie szybkie, dość jasno świecą to tyle jeżeli chodzi o filmy youtube - Iława ma straszny zasięg co do Orange a uwieziony tu jestem 3 tyg ... pytanie? ktoś da więcej informacji - odtworzenie filmu graniczy z cudem...

Ja mam ere w tym miescie inie narzekam


A ja byłem z Play i pomyka az miło. Vandj przerzuc sie na Play wink

Ostatnio edytowany przez midams (2010-10-02 07:33:28)

14

Odp: Say hello to Sharpy

Po10 latach z  Orange (dawniej idea) nie narzekam ale tam gdzie śpię na kwidzynskiej jest tylko gsm nawet edza nie ma. Przenoszę heaven do dawnego alkatraz ...

Filmy obadalem ciekawa konstrukcja.  Taka mała a jak rwie się do. Pracy. Kacper 101 martina - jak to cenowo wygląda

15

Odp: Say hello to Sharpy

vandj napisał/a:

Po10 latach z  Orange (dawniej idea) nie narzekam ale tam gdzie śpię na kwidzynskiej jest tylko gsm nawet edza nie ma. Przenoszę heaven do dawnego alkatraz ...

Filmy obadalem ciekawa konstrukcja.  Taka mała a jak rwie się do. Pracy. Kacper 101 martina - jak to cenowo wygląda

Mnie żadne disco w tym regionie nie rusza wszędzie lipa światełko