1

Temat: Oświetlenie schodowe

Witam.
Szukam lamp (?) do oświetlenia schodowego, bądź do holu. Chodzi o coś tego typu :

http://allegro.pl/oswietlenie-schodowe-led-230v-2w-cena-last-minute-i1233868627.html

z tym, że brakuje tutaj sensora ruchu. W tym tkwi problem.
Czy ktoś wie gdzie szukać w/w oświetlenie, z tym, że z sensorem/czujnikiem ruchu? Każda "lampa" musi włączać się oddzielnie. Wiem, że ludzie robią to w ten sposób, że zakładają 2 czujniki na początku i na końcu schodów, co powoduje, że wszystkie lampy włączają się razem, a mi właśnie NIE o to chodzi. Znalazłem tylko 1 taką lampę, ale okrągłą, a one odpadają.


Dzięki za wszelką pomoc..

Ostatnio edytowany przez A-One (2010-09-20 13:54:23)

2

Odp: Oświetlenie schodowe

chyba trzeba zmienić nazwę tego forum na   forum oświetlenia schodowego smile

3

Odp: Oświetlenie schodowe

Generalnie to ja bym kupił te kwadratowe podpiął pod dimmer, i zrobił to jako kolejke Cue, chcoiaż osobiście wolałbym takie kwadraty z CMY, wtedy można by zapalić na stałe na jakiś kolor i przebijać białym ;-)

4

Odp: Oświetlenie schodowe

tylko jak podpiąć czujnik ruchu pod stół
tak żeby Cue odpalać w momencie nadejścia "przechodnia"
hmm ...

5

Odp: Oświetlenie schodowe

To nie elektroda... ani forum obi czy castoramy smile
proponował bym podświetlane progi przez tubelight (polecam ledowe nie żarówkowe)  bądź paski rgb sterowane dmx-em ukryte pod pleksi w kolorze mlecznym smile

artmajster napisał/a:

tylko jak podpiąć czujnik ruchu pod stół
tak żeby Cue odpalać w momencie nadejścia "przechodnia"
hmm ...

Proste dajemy murzyna smile i on zmienia cue tylko nie wiem czy nie lepiej bedzie w sciane wmontować martiny 101ki hehe są takie małe a kalibrowane do filtrów lee tongue


swoja droga zainstaluj tyle lamp ile potrzebujesz i tyle czujników by zapalało się np. dwojakami, trujkami - jedynkami odradzam  raz bym się spier... w hotelu pod wrocławiem czujka nie zaskoczyła ?? (nie zadziałała??) na ostatnim.

na elce znajdziesz jak zrobić czujnik ruchu

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-09-20 16:23:37)

6

Odp: Oświetlenie schodowe

EJ a co sądzicie o tym żeby każdego schoda wyciąć z profila np ETC S4, można by zrobić ładny dimmer effect;-)
Swoją drogą to do chinskiej grandmy która by tym sterowała można by dokupić chińskiego chińczyka który by naciskał;-)
VanDj - w którym hotelu??;->

7

Odp: Oświetlenie schodowe

okolice Długołęki jakoś przy trasie miało jedną gwiazdę to pamietam smile

8

Odp: Oświetlenie schodowe

E... jestem niezmiernie wdzięczny za tak liczne odpowiedzi big_smile
Wszędzie indziej mi mówili, że czegoś takiego nie da się robić, a ja w to nie wierzyłem, więc zacząłem szukać na forach o oświetleniu...

Tak naprawdę ma to być na podłużnym i dość długim korytarzu. Jest to jako oświetlenie dodatkowe, taki bajer, więc powinien wyjść fajny efekt big_smile

Jakbyście mi przetłumaczyli jeszcze to, co napisaliście wyżej, na język, który rozumieją zieloni w "tych sprawach", będę - znowu - bardzo wdzięczny big_smile

9

Odp: Oświetlenie schodowe

vandj napisał ci w 5 poście
to nie jest forum typu elektroda

tutaj dyskutują obywatele zajmujący się oświetleniem scenicznym i estradowym

nie monterzy oświetlenia

koledzy trochę pożartowali z ciebie, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie instalował urządzeń które ci podpowiadają
no chyba że posiadasz bardzo duży budżet i chcesz uzyskać nietuzinkowy w pełni programowalny efekt oświetlenia korytarza

na twoim miejscu popytałbym na elektrodzie
myślę że to jest do zrobienia smile
powodzenia

10

Odp: Oświetlenie schodowe

artmajster napisał/a:

tylko jak podpiąć czujnik ruchu pod stół
tak żeby Cue odpalać w momencie nadejścia "przechodnia"
hmm ...

Ja bym wykorzystał wejście dla sygnału audio w stole :]
Do zrobienia :]

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

11

Odp: Oświetlenie schodowe

tomcio napisał/a:

Ja bym wykorzystał wejście dla sygnału audio w stole :]
Do zrobienia :]

I co pozbawisz roboty 2 ludzi chińczyka i murzyna???
sadysta

12

Odp: Oświetlenie schodowe

A później się dziwić że bezrobocie;-)

13

Odp: Oświetlenie schodowe

Michał zamykaj smile bo się zrobi lista ofert o prace a jak by się szybkie raczki rozpisały to z 12 pokoleń szukało by pracy

14

Odp: Oświetlenie schodowe

Chłopaki, ale popatrzcie na to od strony Einsteina:
Potrzeba matką wynalazków :]

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)