16

Odp: Sgm idea spot 575

poza tym ten sgm warzy od cholery kg. nie dając zbyt wiele w zamian. nie masz tam CMY, tylko krokowy zoom no i ta waga!!! 38,5 kg za głowę 575????????? trochę za dużo

17

Odp: Sgm idea spot 575

Zastanów się do czego potrzebujesz lampki. Jeżeli chcesz robić riderowe koncerty to rozważ zakup tego co jest w riderach. Generalnie ja moge CI polecić Vari*lite, Clay Paky, Martina i Robe. Na urządzenia innych producentów bym się nie decydował. Jeżeli mówimy o urządzeniach opartych na lampie 575 to może owe Robiny 575. Przemyśl też temat urządzeń używanych np Mac 2000 Profile kupisz juz w granicy 7-8 tys., mac 700 profile w granicy 17 000, ew 550 za jakieś 5500. Ja osobiście jako spotów najczesciej używam CP AS 700 HPE, VL 2500 Spot, VL 3500 Spot.

18

Odp: Sgm idea spot 575

Kiju no właśnie jest zajebisty dylemat. Bo małe i średnie rzeczy do zrobienia mam, ale ostatnio mogłem zrobić riderówkę, ale mam za mało i poszło trochę kasy koło nosa. Kajmar z tą wagą masz rację a 250 to za mało. Szukam takiego wyjścia żeby zrobić małe i średnie sztuki, ale większą riderową mieć czym ugryźć. Co do 550 martina rozważałem sprawę, ale po dzisiejszym kontakcie z jedną firmą nie wiem czy nie lepiej by było wziąć 300 takich jak wyżej pisałem. Koszta mniej więcej te same za Martina 550 i np. Robina 300, ale Robin nowy, a Martin używany z allegro.  Panowie ogólnie dzięki za wasze sugestie. Bo włożyć kasę to nie problem, problemem jest ją wyciągnąć (myślę, że każdy z was wie). A czasy takie, że jak zachodzisz ze światłem to nagle dostajesz pytanie o dźwięk i tu się zaczyna polskie wygodnictwo. Ale z tym to da się poradzić.

Ostatnio edytowany przez MaciejP (2010-08-30 17:16:09)

19

Odp: Sgm idea spot 575

Sorry nie martina 550 tylko 575. 575 na allegro jest teraz za 13000 pln.

20

Odp: Sgm idea spot 575

Generalnie w riderach polskich zespołów standart wyznacza urządzenie Martin MAC 700 dla opraw typu spot. Więc jeżeli się nastawiasz na realizowanie produkcji riderowych to raczej powinienes zainwestowac w jakieś 700. Jeżeli myślisz o robieniu mniejszych imprez i nie potrzebujesz CMY`ka to ja bym Ci polecał Robe Robin 300 Spot Clasic - bo to najlepsze cenowo urządzenie i będziesz w stanie zakupić ich większą ilość.

21

Odp: Sgm idea spot 575

Kiju no właśnie wczoraj tak myślałem,  Robiny 300, albo Martin 700. Wiesz najlepiej by było to i to ale nie da rady. A powiedz jak u ciebie kosztuje wypożyczenie 700 ?

22

Odp: Sgm idea spot 575

Nie chcę zaśmiecać wątku i o odpowiedzi bym prosił bym na meila. Chcę kupić 10 sztuk Mac 500 z allegro od lasertoma a na początku roku 2 albo 4 sztuki Mac 575 oraz Martina 2000 ze 4 sztuki. Pytanie czy to dobra konfiguracja do oświetlenia imprez, plenerów i czy z takim zestawem jakieś małe zespoły riderowe oblece?

aby nie zaśmiecać proszę pisać na dj@coolibeer.pl

23

Odp: Sgm idea spot 575

Szczerze to moim zdaniem zupełnie bezsensowna, po co Ci 3 grupy różnych urządzeń, świecących zupełnie inaczej i o innych parametrach?

24

Odp: Sgm idea spot 575

w tym ani jednego urządzenia typu wash....:/

25

Odp: Sgm idea spot 575

Dlatego zapytałem czy jest sens. Może wystarczy Mac500 i wash'e? czy 500 słaba i przestarzała... może lepiej 550 albo 575?  Wy tu jesteście specjalistami a ja laik pytam smile

26

Odp: Sgm idea spot 575

No ok ale już pominmy typ użądzenia załóżmy, że koledze zależy na spotach, to mamy
10 x MAC 500 cena ok. 4000zł
4x MAC 575 cena ok 13 000zł
4x MAC 2000 cena ok 9000zł
o różnicach w funkcjach pisać nie trzeba ale reasumując mamy 128 000zł, swego czasu znajomy  sprzedawał po 13 500zł swoje MAC 700 Profile, można też poszukać Robe 700 w okolicy 12 000zł. Generalnie mając 130 000 zł mamy napawde już spory wybór ew. można pomyśleć o nowych Robinach 600 E, moim zdaniem to dużo lepsza propozycja niż Krypton 575 bo ma CMY, co jest dość istotne dla realizaorów.

27

Odp: Sgm idea spot 575

Kiju co do 600 Robina to może być ciekawy temat, a co za tym idzie rozwiąże mój dylemat. Rozmawiałem dziś na temat tej głowy dość długo. Siła światła podobno spokojnie jak w 700.  Waga 22 kg w obudowie 300 Robina, 700 jest 15 kg cięższa. Podobno można zmniejszyć siłę żarówki do 400 W i np. masz małą sztukę i nie musisz użyć pełnej mocy bo jest za dużo, to nie lecisz do magazynu po 250 czy 300. Głowa przedstawia się za uniwersalną. Filmy widziałem nie jest złe pierwsze wrażenie. Będę w Warszawie za dwa tygodnie zobaczę i wtedy ocenie. Ale jestem na tak co do 600. Tu tylko zostaje kwestia budżetu.

28

Odp: Sgm idea spot 575

Faktycznie przejżałem poczytałem i miałem głupi pomysł aby kupować kilka seri a nie pomyślałem o wash. Dalej i tak mam mętlik w głowie. Czy opłaca się kupić 10 sztuk mac 500 i do tego jakieś wash'e i na początek przystopować? Mam już 8 sztuk pixelbar xeosa i 8 sunstrip active no i pozostał mi zakup tych głów. Pomóżcie bo nie chcę wtopić kasy. Od razu mówię że Mac 700 jest aktualnie nie osiągalna dla mnie finansowo.

29

Odp: Sgm idea spot 575

z mac 500  z aukcji internetowych bardzo wym uważał .  można trafić na sprzęt w różnym stanie ...  niektórzy trafią na dobre urządzenia i będą dla nich pracować jeszcze kilka lat  , inne będą cały czas sprawiać kłopot i sam w końcu stwierdzisz ze najlepiej by było się tego pozbyć ...  pozatym sprawny mac 500 jest dobry  ale jest to już mocno przestarzały sprzęt  .. moim zdaniem kup mniej a czegoś lepszego  .. ja bym wolał mieć 6 x mac 700 ( czy coś w tej klasie ) niż 10 czy więcej mac 500

30

Odp: Sgm idea spot 575

Dokładnie. MAC 500 jest bardzo słaba lampą. A wspomniane VaryLed?

Michał Bystrzycki
--------------------