1

Temat: Pilot 3000 Manual Cue

Witam!
Mam prośbę do użytkowników SGM Pilot 3000.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest manual cue , jak to zaprogramować. Wiem że na pilocie można ustawić submastery na taką opcje ale ni jak jej nie rozumiem.

Do you speak English?
Yes, I don't

2

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Coś znalazłem co nieco rozjaśnilomi sprawę. Przy najbliższej okazji wypróbuje a jak się nie uda to będe próbowal dalej.
http://www.sgm.it/dam/bo/upload/files/9 … te_2_0.zip

Do you speak English?
Yes, I don't

3

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

zapisz sobie np gobo pierwsze poprzez store + flash następnie zapisz sobie gobo ostatnie na tarczy poprzez store + flash i suwak na manual cue bedzie dzialac

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

4

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Dzięki wielkie. W tygodniu zawitam na magazyn i przetestuje.

Do you speak English?
Yes, I don't

5

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Ja mam takie pytanko...

Jak zapiszę sobie tak to na suwaku będę miał po kolei gobo?

Bo u mnie coś to nie działa...

6

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Od momentu start do momentu stop według wartości kanału przykładowo suwak na dole gobo open - suwak na gorze gobo 10 gobo zmienia ci sie co 10%:) Trzeba w ustawieniach przestawić z "Playback Master" na "Manual cue" i musi działać:)
Pozdrawiam
http://img213.imageshack.us/img213/5983 … 141808.jpg trochę zmodyfikowany JogBall tongue

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2010-11-13 14:49:02)

7

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

No zaraz będę w klubie to sprawdzę... Pamiętam, że miałem ustawione na Manual CUE. Ale co mi szkodzi sprawdzić jeszcze raz smile

Jeszcze jedno pytanko... Czy wiecie może czy mogę podłączyć dodatkowy stół do tego PILOT'a? Np. Agat ALFĘ 255?

6 suwaków to mi mało w PILOCIE smile

8

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Suwaki możesz konfigurować na  20 (menu i playback)  stronach wiec teoretycznie masz ich trochę więcej:)  w nowym sofcie (ogolnie polecam) jest opcja dmx in usprawniona ale jeszcze tego nie próbowałem robić bo mi 6 suwaków na tylu stronach wystarcza zupełnie tongue

9

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Jak ustawiam sobie na suwak czyli manual cue ma być opcja fixed czy per bank?

Obecnie na  żadnej nie działa...

10

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Fixed jest aby na każdej stronie banku był ten sam manual cue, per bank jak chcesz mieć na każdej co innego smile a co dokładnie nie działa w ogule nie działa?
czy tylko nie tak jak tego oczekujesz??
I te gobo zapisuj na all chanel fade a nie na snap end i nie na snap start
pozdrawiam jak będę miał chwile to jeszcze napisze teraz praca:)

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2010-11-13 15:48:03)

11

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Ustawiam puste gobo i klikam store, a późńiej PLAYBACK 1.

Następnie ustawiam ostatnie gobo i store, a później PLAYBACK 1

Ustawione mam na manual CUE, FIXED

12

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Aha  a spróbuj kilknac flash pod suwakiem bo z tego co zrozumiałem klikasz nie tam gdzie trzeba  store + flash pod suwakiem który chcesz używać bo w ten sposub zpisujesz normalne cue a nie manual cue jak to klikniesz to pojawi ci sie okienko z klawiaturą i tam sobie podpiszesz np(gobo:))
teraz jak przełączysz "strone" suwaków to na podisanym juz suwaku nie zmieni sie cue (fixed) w innym przypadku (per bank ) bedziesz mogł zpisac nowe manual cue
pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2010-11-13 15:53:37)

13

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Zrobiłem też jak piszesz i nie działało.

Po wyczyszczeniu stołu jest git smile

Teraz tylko jeśli mam ustawione manual CUE na per Bank to jak zrobić żeby na 1-szym suwaku miał tak:

1 strona - gobo
2 strona - color

Bo zapisuje to sobie na 1 i 2 stronie, ale podczas przełączania nic się nie zmienia...

14

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Przełanczasz strony (page) czy banki ( menu + playback)??
Spróbuj fxed może coś pomyliłem.
na pierwszej zapisales gobo przełaczasz i na drugiej zpisujesz color tam sie powinno zmienic z tego jak sobie zpisales np "gobo" na "bank1 (czy cos takiego dawno tego nie widziałem)" smile
Skoro masz nowy soft to pamietaj o wyczyszczeniu wartosci i w fixture configuration wpisz wartosci stanby na zerowe badz jakie tam ci odpowiadaja wink

Ostatnio edytowany przez slowik666 (2010-11-13 16:46:02)

15

Odp: Pilot 3000 Manual Cue

Wsyzstko fajnie, ale jak FLASHuje i wciskam 2 flashe to zapala tylko jeden...