1

Temat: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

Mam problem z Vectorem Green
co jakiś czas wywala mi komunikat iż pamięć nie może być read i numer błędu np. 0x0041c4c4 
nikt nic nie wie czemu i dlaczego tak się dzieje, czasami wyłącza się RT czasami nie, czasami zawiśnie, nie ma reguły.
Dostałem ustawienia biosu, dalej to samo, zdarza się że przy wpisywaniu layout wyskakuje komunikat błędu, jest to jakaś reguła.
Nie znam dnia ani godziny jak coś wyskoczy.
Nie ma na nim żadnego zewnętrznego softu, nie jest podłączony do netu, są dwa smoczki czyste, sprawdzone antywirusowo i na innym systemie jabłuszka, linux nie ma wirusów.
soft czy sprzętowo jest coś skopane, może ktoś ma jakieś pomysły na ten temat.

tel do mnie 517 203 911
email. rokigd@gd.home.pl

Ostatnio edytowany przez rokigd (2010-08-07 17:18:58)

Post's attachments

blad.JPG
blad.JPG 741.62 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Bogdan

HD

2

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

Możliwe że trafiło się jakieś przepięcie w sieci zasilania i uszkodziło zasilacz. W takim przypadku zasilacz działa ale nie do końca stabilnie i takie kwiatki wtedy.

3

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

KacperP napisał/a:

Możliwe że trafiło się jakieś przepięcie w sieci zasilania i uszkodziło zasilacz. W takim przypadku zasilacz działa ale nie do końca stabilnie i takie kwiatki wtedy.

za pare dni jedzie na serwis do LTT, wymiana wiatraka, więc może cały zasilacz wymienią na początku nie był po UPS ale teraz jest stale podpięty. Trochę mało prawdopodobne mi się to wydaje, aczkolwiek...

Bogdan

HD

4

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

rokigd napisał/a:

na początku nie był po UPS ale teraz jest stale podpięty.

Raczej chodzi o filtr przeciwprzepięciowy. UPS nie chroni przed tym, o ile nie jest to z tych najdroższych typu on-lline z własnymi zabezpieczeniami.

rokigd napisał/a:

Trochę mało prawdopodobne mi się to wydaje, aczkolwiek...

A ja widziałem już takie rzeczy w komputerach. W Vectorach także.

5

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

KacperP napisał/a:
rokigd napisał/a:

na początku nie był po UPS ale teraz jest stale podpięty.

Raczej chodzi o filtr przeciwprzepięciowy. UPS nie chroni przed tym, o ile nie jest to z tych najdroższych typu on-lline z własnymi zabezpieczeniami.

rokigd napisał/a:

Trochę mało prawdopodobne mi się to wydaje, aczkolwiek...

A ja widziałem już takie rzeczy w komputerach. W Vectorach także.


Mam podpiętego pod APC
smart UPS cs 1000
raczej taka górna półka. Tylko sporo czasu pracował bez UPS, wymienią mi zasilacz i podzielę się wynikiem. Najgorsze jest to że nie znam dnia ani godziny takiego komunikatu błędu i co z niego wyniknie. Mam też Violeta i w nim też wiatrak do wymiany, padł po 2ch miesiącach pracy, wyje jakby samolot startował. Wysyłam dwa stoły i tylko 2 sparki mi zostaną na 4sceny

Bogdan

HD

6

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

wymieniony zasilacz na nowy antek i zaraz po wymianie i 2-3 restartach wyskoczyl komunikat o tym iz pamiec nie moze byc read, ma ktos jakies pomysly?

Bogdan

HD

7

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

Sprzedać Vectora kupić GrandMA;-)

8

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

rokigd napisał/a:

wymieniony zasilacz na nowy antek i zaraz po wymianie i 2-3 restartach wyskoczyl komunikat o tym iz pamiec nie moze byc read, ma ktos jakies pomysly?

Prawdopodobnie w wyniku jakiegoś przepięcia poszła pamięć w stole i/lub kontroler pamięci na płycie.Na początek możesz spróbować wyjąć pamięć i sprawdzić ją profesjonalnym testerem na okoliczność błędów.Gorzej jeśli to element płyty głównej,bo wtedy czeka cię wymiana.Nie wiem co tam siedzi w środku i czy jest to zastępowalne,tutaj niech wypowie się Kacper.Przepięcie poszło najprawdopodobniej z sieci zasilającej,gdyż DMX powinien być izolowany optycznie.Odnośnie UPS-ów to każde APC od serii Back UPS Pro w górę jest wyposażone w ochronę przeciwprzepięciową.W niektórych modelach jest również ochrona sieci 10/100BaseT z której warto skorzystać w przypadku "usieciowienia" stołu.

9

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

kiju napisał/a:

Sprzedać Vectora kupić GrandMA;-)


Dokładnie tak też bym doradził! smile

10

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

jeszcze raz proszę o sms-ka bo skasowałem przez pomyłkę, pisał Michał tak mi się wydaje

Bogdan

HD

11

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

MA też sie wykłada tongue

Ale serio. Próbowałeś po takiej sytuacji wgrać ghost-a ? może pomoże..

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

12

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

przerabiałem już kilka wersji i cały czas jest tak samo,raz na jakiś czas, mam teraz trochę zajętego greena, ale za parę dni poruszam w środku kabelkami i pamięciami, może coś się uzdrowi   big_smile  big_smile ale i tak zamówiłem nową płytę główną i niebawem ma wylądować.
tak dla przypomnienia na stronie: www.humyo.com
i loginie: compulitevector@wp.pl
hasło: vector

jest kopia płytki z pełnym softem do różnych kolorów vectora jak i sam ghost mniej ważący do zielonego.

Bogdan

HD

13

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

Dostałem teraz Martina TW1 na testy, wstawiłem na razie do kabiny by usłyszeć niesłyszalne, ale nie o to chodzi, zapiąłem parę ruchów głowy, nic wielkiego no i zaczęły wysypywać komunikaty o tym iż pamięć nie może być read, no przynajmniej ze 3-4 w czasie 2-3 godzin naprawdę skromnej zabawy, wciskając klawisz Ok, przeładowuje się tak jak zwykły komp, no i ginie mi podgląd na 2gim monitorze ni z tego ni owego, monitor włączony ale świeci na czarno i dopiero wgranie ponowne loyoutu uzdrawia na jakiś czas, gdy odpalam Vectora to drugi monitor martwy nie ma podglądu a jest włączony jak opis powyżej.Ta ilość komunikatów po podłączeniu TW1 powala mnie, było trochę grzebania w patchach ale co to ma do tego, chyba nic, bo jak dam ciała to to coś nie wystartuje. Nie mam pomysłu i czekam na nową płytę główna, wyleciała już z Izraela.
Pozdrawiam

Bogdan

HD

14

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

dowodzi to tego że sprzet uszkodzony jest sprzetowo a nie programowo. Płyta główna raczej do wymiany. Jak ci przyleci to wymień i zobaczysz. Mógłbyś gdybyś był w stanie podmienić samą pamięć ale stawiam na płytę. pozdro

15

Odp: Vector Green komunikat błędu "Pamięć nie może być read"

taaa, więc z dużą dozą nieśmiałości,chyba się udało uzdrowić Vectorka, już prawie dwa miechy a tu nic, cisza, żadnego drugiego życia Vectora, żadnej fochy, no prawie żadnej. LTT i Emil dało radę  big_smile
Jedną ma i zdarza się dość często przy zapisie na dysk lub inny nośnik, a to tylko wtedy gdy robimy, zapisz jako, wskazujemy miejsce i NIE wskazujemy pliku który ma nadpisać, zdarza się ze nie zapyta o zamianę pliku tylko robi jakiś plik który wygląda jakby nie miał żadnego rozszerzenia. W każdym innym wypadku zapis jest prawidłowy.
Można rzec iż przeszedł prawie wszystkie możliwe wymiany teraz prawie jak robocop   big_smile 
więc tak dla porządku, jakby ktoś miał podobne objawy jak wyżej opisane to trzeba wymieniać na nowe po kolei (jak ma się czas , a jak nie to hurtem)
Pozdrawiam Compulajtowców  big_smile

Ostatnio edytowany przez rokigd (2011-01-23 17:50:21)

Bogdan

HD