Temat: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

Witam. Jak się ma połączenie grandMA onPC serii 1 z stołem grandMA 2 . Mam show zrobiony na jedynce a przed sobą stół serii 2   , na co zwrócić uwagę  , jakie muszą być wersje softu tu i tu ... niedługo pierwsze spotkanie z grandMA 2 i zastanawiam się jak to będzie smile

2

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

A generalnie chcesz swoje show robić w trybie jedynki na desce drugiej generacji?

3

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

ogólnie tak . ale jeśli widoki , palety i jakieś tam podstawowe seq  i cue   będą w swoim miejscu to też będzie ok  .. chodzi mi o to na co należy zwrócić uwagę przy łądowaniu sesji  , czy jest to tak zrobione jak  w serii 1 ??

4

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

Generalnie, przy odpalaniu konsolety możesz wybrać czy działa w trybie jedynkowym czy dwójkowym. Wyboru dokonujesz strzałkami klawiatury. W zależności od wyboru załaduje Ci się albo MA1 albo MA2. Tryb jedynki wyglada na ekraniku jak normalna 1, stymże nie działa Ci wtedy mały ekranik, a na 15` masz okienko z jedynki (wielkośći ekranuw GMA1 więc cześć ekranu jest niewykożystana. Ogólnie ja stwierdziłem, że jest to porażka, i przeładowałem się na system 2`ki. Generalnie dwójka jest dość przyjemna aleniektórych rzeczy trzeba troszkę poszukać, conieco robi się inaczej.

5

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

spoko . a powiedz z trybie gma 1  efekty i chase-y zostają nie tknięte/?   akurat ten work  co będę robił pierwszy raz na 2 nie jest jakoś mega ciężki wiec zobaczę jak to będzie .. szczerze widząc onPC 2 jakoś do mnie to nie przemawia   ale zobacze na żywo z czym się to je smile

6

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

wiesz co nie widze powodu żeby miały zostać "tkniete". Poprostu to jest system jedynki odpalony na budzie 2. Generalnie ja z tego zaduzo niekozystałem tylko zrobilem przeprowadzke do MA2. Generalnie ONPC 2 jest maxymalnie niepraktyczne i niewygodne.

7

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

@bart_krk Tryb 1 na dwójce wygląda i działa jednakowo jak oryginalna jedynka... chyba że działa sprawniej dzięki silniejszemu komputerowi i dyskowi SSD. Przykładowo 2xBackup chodzi zdecydowanie sprawniej smile
Wersje softu najlepiej jakby były identyczne smile Od dwóch miesięcy bieżącą wersją jest 6.52
Będzie fullsize? A nie light? W sumie byłem na urlopie to może coś przegapiłem wink

@kiju - Żadna porażka. Tak po prostu musi być, aby opisy enkoderów były równo z enkoderami. To samo dotyczy przycisków widoków.
Podobnie na drugim ekranie (w konwencji gma2 jest to ekran 3, bo ekran 1 to ten mały multitouch) okno nie zajmuje całego ekranu, aby etykiety executorów były równo z suwakami executorów.
Pomyślałeś jak by to było gdyby tak beztrosko rozszerzyć okno nie patrząc na regulatory? To by dopiero była porażka.
Oni tam w MA Lighting naprawdę są łebscy.
Zgodzę się że warto zająć się trybem 2 jak można. Już naprawdę dużo zrobiono i większości powinny wystarczyć funkcje w dwójce, ale jeszcze nie wszystkie funkcje z 1 mają odpowiedniki w 2.

onPC 2 niepraktyczne i niewygodne? Nie zgadzam się. Na pewno jest inne, ale nie jest gorsze.
Jest o wiele lepsze funkcjonalnie od onPC1, trzeba tylko przełamać się wobec przyzwyczajeń, bo faktycznie jest inne.
Bardzo wiele pracowałem na onPC2 i przygotowywałem prezentacje do grandMA2.
I tak używałem tylko jednego monitora, a przy większej ilości monitorów onPC2 dystansuje jedynkę jeszcze bardziej.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-07-26 21:05:46)

8

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

może Light2 zamiast największej ,  koleszka relacjonował mi listę sprzętu gdy jechałem autem także może czegoś nie dosłyszałem...
kacper  a nie wydaje CI się ze umieszczenie executor button  w okolicach faderów nie jest najlepsze ..  z kilkoma osobami rozmawiałem o tym i ze układ w jedynce jest o wiele lepszy , może to przyzwyczajenie , choć szczerze mówiąc ma bardzo pasuje układ fadery w jednym miejscu , executor-y button wszystkie kolo siebie w drugim . zobaczę już nie długo na żywca smile

9

Odp: grandMA onPC 1 -> grandma fullsize 2

Według mnie to przyzwyczajenie po prostu, ale przyzwyczajenie druga natura więc na początku może być niełatwo smile
W związku z układem z jedynki użytkownicy wypracowali dopasowane do tego strategie rozmieszczenia sekwencji, efektów itp.
Mam też sporo do czynienia z Vectorem a grandMA2 trochę zapożycza z Vectora pod tym względem i moje niejednoznaczne przyzwyczajenia akurat pasują całkiem dobrze.

No ale pod ekranikiem multitouch są przyciski które mogą działać również jako executory klawiszowe, więc mamy raczej połączenie koncepcji. Nie jest operator "skazany" wyłącznie na szereg pod suwakami.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-07-27 07:36:08)