Temat: alternatywa dla pixelbara xeosa

Czołem pracy. Koledzy potrzebuje porady. mam w firmie 50 pixelbarow xeosa niektóre ( mają ok roku ) są już rozpieprzone, migają im diody lub nie świecą wcale ( nawet całymi segmentami ). Rzekłem w firmie nie kupujcie już tej ch...ni kupmy coś lepszego!!! miałem okazję świecić na pulsarach chroma batten 200 no i jestem pod gigantycznym wrażeniem, zarówno pod względem wykonania trwałości itp. jak i samego świecenia. są mocne a kolory mieszają się już od samego początku. na polibudzie zaświeciły mi elegancko do 3 krużganka. jednak kosztują majątek. jaką polecacie alternatywę będąca krokiem w przód w odniesieniu do xeosa a jednak nie za tak kosmiczne pieniądze jak pulsar?!
pozdrawiam

2

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Popatrz na produkty Coemara, Grivena  z tym ze to pojedyncze diody rgb  są tez eurolite led bary ale jak już wspomniałeś to chińczyk... trzeba chyba będzie parę pln na wysoką półkę wyłożyć...

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-07-21 15:04:13)

3

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

px 187? od pxm.pl

Michał Bystrzycki
--------------------

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Koledzy a co z American DJ mega bar Led czy są warte uwagi ? chciałbym kupić kilka sztuk smile

5

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Michał ta listwa od PXM`a w jakiej cenie? (u Was w Elwo widziałem że jest, natomiast na stronce producenta tego modelu nie dorwałem)

6

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Co do roznych produktow led to w niskiej cenie sa tylko chinczyki i to one sa i niestety beda najczesciej wybieranym produktem. Z lepszych produktow warto zwrocic uwage na Color Kinetics Color Blaze JTE pixelline wspomnianego pulsara itp. Wiekszosc jednak rozmow na temat tych produktow konczy sie zdaniem szefa no ok. Ale w cenie jednego pozadnego mam szesc chinskich i decyzja o zakupie chinskiego produktu. Co do adj to praktycznie to samo co fl672

7

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Co do American DJ to są 2 rodzaje:
-jeden dzieli się na 3 segmenty, jest tańszy i ma pomieszane diody, ale ten odradzam bo świeci mocno niestety tylko w przód. Nawet kilku stopniowy odchył w bok i połowa światła ginie
-drugi dzieli się na 8 segmentów RGB, a w zasadzie na 24 kwadraciki RGB ułożone kolejno (nie wymieszane diody), świeci mocno i jest dobry do podświetlania

8

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

fafruk drugi model o którym mówisz jak się nazywa?

9

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Ten drugi model to lipa straszna ma diody ulozone rzadkami przez co strasznie slabo miesza kolory. Generalnie nawet ze stosunkowo duzej odleglosci wyraznie cieniuje.

10

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Mega pixel led?
http://www.discoservice.pl/disco_servic … 79,16.html

Ostatnio edytowany przez fafruk (2011-03-12 12:07:57)

11

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

mega pixel led`a w życiu bym nie kupił, natomiast bardzo ciekawi mnie ten PX187

12

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

kiju napisał/a:

Wiekszosc jednak rozmow na temat tych produktow konczy sie zdaniem szefa no ok. Ale w cenie jednego pozadnego mam szesc chinskich i decyzja o zakupie chinskiego produktu.

Dokładnie, a że świecą ze dwa razy słabiej przy podobnej mocy, że są ze trzy razy cięższe, że żyją ze cztery razy dłużej to już nikt nie chce słyszeć a później lamenty.
Jakby policzyć ceny z uwzględnieniem kosztów użycia i relacji siły do masy i ceny to już inaczej to wygląda.

Co do Pulsar, to można ostatnio zobaczyć je w DUŻYCH ilościach na "Bitwa na głosy", TVP2 i TVP HD. Dziś drugi odcinek ok 20-tej jak ktoś chce sprawdzić.

13

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Najczęściej słyszy się jeszcze że to rozwiązanie doraźne, a przy najbliższym większym przypływie kapitału zakupimy porządne lampy o których szefowi mówiliśmy... ta jasne znamy te bajery tongue

14

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

Mikey napisał/a:

Najczęściej słyszy się jeszcze że to rozwiązanie doraźne, a przy najbliższym większym przypływie kapitału zakupimy porządne lampy o których szefowi mówiliśmy... ta jasne znamy te bajery tongue

I będzie kolejne "doraźne rozwiązanie" bo dotychczasowe "doraźne rozwiązanie" się rozsypie

15

Odp: alternatywa dla pixelbara xeosa

ale wracając do tematu, naprawdę z Xeos`ami jest tak źle? pixelrange drogie pierońsko, nie ma niczego godnego uwagi zwłaszcza jako alternatywy dla Xeosów?