1

Temat: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Witam. Mam zespół muzyczny (5 osób), z którym gramy do kotleta (głównie wesela, czasem jakieś eventy). Wszystko fajnie się kręci, czas więc pomyśleć o oświetleniu. Ja jestem prostym gitarnikiem, dopiero liznąłem trochę wiedzy o świetle scenicznym, dlatego proszę starych wyjadaczy o pomoc w wyborze odpowiednich urządzeń. Doradźcie też, proszę, na czym to powiesić - na statywach czy może na statywach z trawersem?

OTO NIEZBĘDNE WYMAGANIA:
1. Wyłącznie oświetlenie LED!
2. Maksimum efektu przy minimum sprzętu, sam sprzęt ma być lekki i niewielki (w busie jest już ciasno, a scenki malutkie - max 10 m2)!
3. Oświetlone mają być 2 obszary: parkiet taneczny i scena.
4. Oświetlenie parkietu tanecznego ma być możliwie efektowne - migające światełka itp.
5. Oświetlenie sceny ma być klimatyczne i nie migające, żeby nie raziło nas po oczach.
6. Sterowanie wyłącznie bezobsługowe czyli dźwiękiem (nie chcemy się bawić w sterowniki, nikt nie ma na to czasu).
7. Sprzęt musi być trwały lecz niezbyt drogi.

Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

ja bym polecał na statywach z kratą po szerokości ( na kontrze ) pixelbary xeosa ( zwieszone pionowo ) lub pary ledowe eurolighta. do tego jakieś ledowe wariaty jest tego mnóstwo, a szczerze mówiąc nie mam wiedzy o takich dyskotekowych głuptakach wink

3

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Wszystko zależy od tego ile masz ochotę przeznaczyć na to pieniędzy. LEDPary pixelbary PAR 56 z filtrem a na parkiet to też zależy czy wolisz bardziej stonowane efekty np. kula itp. czy wystrobowane mieszające całą noc w i tak zamieszanych głowach...

4

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Po pierwsze dzięki za odpowiedzi.

Po drugie:
- Zestaw ma kosztować ok. 3000 zł. Jeśli wyjdzie mniej, to płakać nie będę.
- Żadnych filtrów na PAR-y, właśnie m.in. dlatego chcę wszystko na LED-ach.
- Kuli nie chcę i już.
- Stroboskop odpada, ale wariactwo na parkiecie ma być czyli dużo poruszających się światełek.

Po trzecie powiedzcie konkretnie, ile np. takich PAR-ów na taka małą scenę się nada. Wiem, pytanie dość głupie ale w tym temacie to ja jestem raczej żółtodziobowo-zielony.
___________________________________________________________________________________________________________________

Wymyśliłem sobie taki zestaw:
1. Dwa statywy, a pomiędzy nimi trawers szerokości 3 m.
2. Na trawersie 4 PAR-y 56 (pracujące razem) - świecą na scenę.
3. Na trawersie mają być też:
    - ADJ Revo II jako efekt centralny na parkiet taneczny,
    - ADJ Vertigo - 2 szt. pracujące razem świecąc ludziom po oczach,
    - ADJ Sparkle świecący po oczach lub po ścianach,
    - ADJ Tri Gem świecący po oczach lub po ścianach.
4. Maszyna do dymu.
Co powiecie o takim zestawia?

Post's attachments

Rider.bmp 583.06 kb, 20 downloads since 2010-06-25 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

5

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Jak już mam podpowiedzieć, to nie kupuj po jednym urządzeniu każdego rodzaju. Zdecyduj się na 2 sparkle albo 2 tri Gem ...  .. Ot tyle mogę doradzić, gdyż nie znam się na takich głupawkach ( nie mam z nimi styczności ) Najlepiej idź do jakiegoś sklepu który specjalizuje się w sprzedaży urządzeń z Chin i tam na pewno coś Ci podpowiedzą, doradzą, pokażą. Na tym forum nie uzyskasz odpowiedzi jakich urządzeń użyć ( głupawki ) bo większość z nas nie pracuje na nich i w ogóle nie ma z nimi styczności.

Pozdr.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

6

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Za 3 patyki nawet z chińskim i najtańszym oświetleniem będzie coś ciężko wymyśleć....

7

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Jeżeli chce kolega efekt centralny to proponuje coś wyżej z revo, minimum III, większa szerokość świecenia.
Lub mniejsza cena a wiecej, tzn revo I i połączone ze sobą master/slave, można się pokusić o np 4 sztuki, robia naprawde fajny efekt,
na scene dobra by były led-bary ale są długie i pewnie poręczniej było by umieścić gdzieś pary led. Za 2 ledbary na 10mm ledach zapłacimy tyle co za 4 PARy, wybór zależy od ilosci miejsca w samochodzie, powieszenie czegoś na trawersie ograniczy szerokość rozstawienia się, a wiem ze nawet grając do kotleta potrzeba miejsca, szczególnie jeśli mówi Kolega o 5 osobach. I maszyna do dymu, proponuje coś co na alledrogo nazywają hazer, nie powoduje kłebów dymu tylko lekko zakurza sale dla podkreślenia świateł.

8

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

Przy tym budżecie i wymaganej ilości to niestety przychodzą mi na myśl tylko efekty dyskotekowe z MediaMarkt/Saturn. wink
Pod względem świateł tutaj nic nie poradzę.
Ja bym bardzo uważał z kupowaniem maszyny do dymu niezbyt renomowanych producentów. Kto gwarantuje jakość i czystość płynów do tych maszyn?
Ja proponuję raczej Martin Magnum 650. 550 PLN brutto. 5l płynu to 77 zł brutto. Z tego co widziałem na magazynie, to są dostępne od ręki.
Jak ktoś się uparł że nas nie lubi, to można znaleźć innych producentów którzy są gwarantowani co do bezpieczeństwa, ale nie narażajcie innych na kontakt z niepewnymi mieszankami.

9

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

A może coś takiego:

http://www.multiform-lighting.com/?page_id=123

Małe, lekkie, wielkości gitary. Opcjonalnie sterownik bez obsługowy, pracujący z muzyką. Dodatkowo sterownik noży.

Zestaw: Dwie belki + sterownik + foot controler ok. 4 600,- zł

10

Odp: Oświetlenie LED dla zespołu chałturniczego.

A może coś takiego:

http://www.multiform-lighting.com/?page_id=123

Małe, lekkie, wielkości gitary. Opcjonalnie sterownik bez obsługowy, pracujący z muzyką. Dodatkowo sterownik noży.

Zestaw: Dwie belki + sterownik + foot controler ok. 4 600,- zł