1

Temat: Jak zapisać efekty ?

Koledzy mam pytanie jak zapisać efekt bo wiem ze jest wiele sposobów,a interesują mnie wszystkie. Będę bardzo wdzięczny smile

2

Odp: Jak zapisać efekty ?

Jeśli chodzi o grandMA1, to zalecam instrukcję, rozdział 6. big_smile

3

Odp: Jak zapisać efekty ?

A jak uruchomić grę w grandzie? A tak szczerze to czego jeszcze warto się nauczyć by spokojnie realizować za pomocą MA?

4

Odp: Jak zapisać efekty ?

Jeśli nie została usunięta specjalnym upgradem usuwającym grę, to trzeba przytrzymać tools+setup+backup.
Czego warto się nauczyć? To trzeba samemu sobie odpowiedzieć co właściwie chcemy uzyskiwać. smile

Wprowadzanie i adresowanie urządzeń, programowanie sekwencji i cue (wraz z czasami) oraz ich odtwarzanie oraz zapis i odczyt show to chyba całe minimum. smile
Potem będzie opanowanie presetów, funkcji preset time i exec time z użyciem specjalnego suwaka.
Potem efekty, potem może efekty bitmapowe.
Gdzieś w międzyczasie, najlepiej na początku jednak, warto zapoznać się z pozycjonowaniem urządzeń w przestrzeni 3D, bo to bardzo przydaje się do różnych rzeczy.

5

Odp: Jak zapisać efekty ?

KacperP napisał/a:

Jeśli nie została usunięta specjalnym upgradem usuwającym grę, to trzeba przytrzymać tools+setup+backup.
Czego warto się nauczyć? To trzeba samemu sobie odpowiedzieć co właściwie chcemy uzyskiwać. smile

Wprowadzanie i adresowanie urządzeń, programowanie sekwencji i cue (wraz z czasami) oraz ich odtwarzanie oraz zapis i odczyt show to chyba całe minimum. smile
Potem będzie opanowanie presetów, funkcji preset time i exec time z użyciem specjalnego suwaka.
Potem efekty, potem może efekty bitmapowe.
Gdzieś w międzyczasie, najlepiej na początku jednak, warto zapoznać się z pozycjonowaniem urządzeń w przestrzeni 3D, bo to bardzo przydaje się do różnych rzeczy.

To już połowa za mną smile

6

Odp: Jak zapisać efekty ?

Najlepsi mają własne show z gotowymi samodzielnie wypracowanymi presetami i efektami jakie lubią używać.
Wtedy wystarczy wpisać urządzenia, zaadresować, podłączyć do stołu i można już działać.

7

Odp: Jak zapisać efekty ?

KacperP napisał/a:

Najlepsi mają własne show z gotowymi samodzielnie wypracowanymi presetami i efektami jakie lubią używać.
Wtedy wystarczy wpisać urządzenia, zaadresować, podłączyć do stołu i można już działać.


Daj mi troszkę czasu to zapewne dojdę do takiego udogodnienia smile Tylko ze Ci najlepsi są świetlikami zespołów,a nie firm. Ale spokojnie niebawem już tak sobie ogarnę MA ze bezproblemowo będę grał wink

8

Odp: Jak zapisać efekty ?

midams napisał/a:

Daj mi troszkę czasu to zapewne dojdę do takiego udogodnienia

Słyszałem że to konieczność, gdyż podobno jest tak że niezależnie od ilości danego czasu, montaż i tak kończy się "za pięć dwunasta"...

midams napisał/a:

Tylko ze Ci najlepsi są świetlikami zespołów,a nie firm.

Nie ma takiej reguły. Oczywiście że dla zespołu jest zazwyczaj prawie wszystko gotowe, ale to mowa o pamięciach i sekwencjach pod utwory.
Ja mówię o magikach co mają własny zestaw presetów i pamięci "do wszystkiego" i skutecznie świecą ich kombinacjami prawie wszystko.

9

Odp: Jak zapisać efekty ?

a ja mam takie pytanko jak zapisać coś takiego w  MA: eff1 (niech będzie że głowy kręcą koło) + powiedzmy jakieś dane ustawienie urządzeń np. wszystkie skierowane w prawo + wszystkie świecą na zielono i aby to wszystko włączyło się wciskając guzik ex btn ?

Bo jak np właśnie sobie tak ustawię i wciskam STORE + dany button to zapisuje się wszystko oprócz np. eff1 (koło)

Z góry dzięki za pomoc.

10

Odp: Jak zapisać efekty ?

w funkcjach przycisku  zmień: private effects na   global effects , będzie działać smile

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2010-06-23 04:23:00)

11

Odp: Jak zapisać efekty ?

o super dzięki, mam jeszcze jedno pytanko jak po zapisaniu jakiegoś efektu np. głowy ustawione w rożnych kierunkach i strobują zapisać drugi efekt z tym samym ustawieniem głów ale np z kolorem i aby nie musieć znowu ich żmudnie ustawiać

12

Odp: Jak zapisać efekty ?

więcej radości sprawi Ci jak sam do tego dojdziesz wink   ale ok  ,, masz efekt dajmy na to ruch glow , wiec wybierasz grupe urządzeń z tego efektu dajesz cyan , dodajesz ten efekt , zapisujesz , znow global effects  , czasy itp    chcesz miec teraz taki sam efekt tylko na na czerwono ,  znow wybierasz grupę  z tego efektu , dajesz czerwony , dodajesz efekt  , store,   global effects   ,  tyle  pod jednym przyciskiem/suwakiem masz ruch glow w kolorze cyan , na drugim masz taki sam efekt tylko w kolorze czerwonym ,  mozesz sobie to tez zapisac wszystko pod jednym przyciskiem/suwakiem , kilka . kilka-nascie efektow w roznych kombinacjach   zycze udanej nauki smile

13

Odp: Jak zapisać efekty ?

dzięki, choć chyba nie o to mi chodziło albo Cię nie zrozumiałem smile jakoś sobie poradę ale jak już jesteśmy w dziale pytania to z chęcią sie jeszcze dowiem dwóch rzeczy mianowicie: mam zapisane jakieś ustawienia i sceny pod guzikami ex btn (parametr "toggle" i teraz jak swobodnie przełączać się między tymi przyciskami tak aby mi sie nie dodawały ustawienia zapisane pod nimi bo jest rożnie nieraz jak kliknę to jeden wyłączy poprzedni a nie raz się podłączy sumując dane ustawienie ktoś mi kiedyś powiedział że należy odchaczyć w ustawieniach
"Off On Overwritten" ale to nie działa