1

Temat: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

Witam

Panowie potrzebuje pomocy bo już sam nie wiem co temu stolikowi jest.

Sprawa wygląda tak że DMX jakby przerywa jak już włączę to wszystko zaczyna chodzić sobie w swoją stronę ale widać zarysy tego co powinno się dziać. Zupełnie tak jak by coś mu przerywało transmisje.
Kable sprawdzone. Poprzedni użytkownik stołu podobno nie raz otwierał go w czasie sztuki i coś tam przyciskał w środku i było ok. Może to jakaś wada fabryczna??
Wiem na pewno ze suwaki są do wymiany.
Spotkał się ktoś z czymś takim w AVO AZURE 2000??

A i jeśli ktoś zna serwis AVO najlepiej w Krakowie lub okolicach to będę wdzięczny za informację.
Z góry dzięki za zainteresowanie.

2

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

jackx napisał/a:

Witam

Panowie potrzebuje pomocy bo już sam nie wiem co temu stolikowi jest.

Sprawa wygląda tak że DMX jakby przerywa jak już włączę to wszystko zaczyna chodzić sobie w swoją stronę ale widać zarysy tego co powinno się dziać. Zupełnie tak jak by coś mu przerywało transmisje.
Kable sprawdzone. Poprzedni użytkownik stołu podobno nie raz otwierał go w czasie sztuki i coś tam przyciskał w środku i było ok. Może to jakaś wada fabryczna??
Wiem na pewno ze suwaki są do wymiany.
Spotkał się ktoś z czymś takim w AVO AZURE 2000??

A i jeśli ktoś zna serwis AVO najlepiej w Krakowie lub okolicach to będę wdzięczny za informację.
Z góry dzięki za zainteresowanie.


Wyłącz dziada i odłącz,a następnie podłącz wszystkie piny. Miałem podobną sytuacje i to pomogło. choć wpływ ma tez pole magnetyczne i sieć WiFi

3

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

midams co masz na myśli pod słowem "piny". Chodzi o te w środku jak tak to konkretnie który obszar bo tam ich trochę jest smile

Ostatnio edytowany przez jackx (2010-06-03 17:26:45)

4

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

jackx napisał/a:

midams co masz na myśli pod słowem "piny". Chodzi o te w środku jak tak to konkretnie który obszar bo tam ich trochę jest smile


A WSZYSTKIE MIAŁEM NA MYŚLI smile A JEŚLI NIE POMOŻE TO WYŚLIJ DO PROLIGHTU AZURKA

5

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

Witam
Widzię, że to stała dolegliwość wszystkich Avo, kiedyś podobną sytuację widziałem na Perle, też nie pierwszej nowości. Tak jak kolega napisał wcześniej należy otwierać i dociskać wszystkie płytki na złączach. Taka to przypadłośc tych stołów, pamiętam też że jak sobie chodził przez kilkanaście godzin na warsztacie (ciepełko i sucho) to było ok, ale wystarczy ze zimą pojechał w ciężarówce na sztukę i już były kłopoty. Pozdrawiam i życzę powodzenia z tym tematem.

Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy.
    MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !

6

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

Stanley napisał/a:

Witam
Widzię, że to stała dolegliwość wszystkich Avo, kiedyś podobną sytuację widziałem na Perle, też nie pierwszej nowości. Tak jak kolega napisał wcześniej należy otwierać i dociskać wszystkie płytki na złączach. Taka to przypadłośc tych stołów, pamiętam też że jak sobie chodził przez kilkanaście godzin na warsztacie (ciepełko i sucho) to było ok, ale wystarczy ze zimą pojechał w ciężarówce na sztukę i już były kłopoty. Pozdrawiam i życzę powodzenia z tym tematem.


Całe sedno tkwi w tym ze to jest stara konstrukcja na podobieństwo komputerów z 1995 roku i mało komu już działają prawidłowo te stoły. Do niedawna pracowałem z tym stołem i co jakiś czas robiłem upgrade i down upgrade stołu i to bardzo dobrze się spisywało. Teraz zmieniłem firmę i niemam do czynienia z tym stolikiem. Mało kto go posiada. Ale przyznam szczerze ze na nim się nauczyłem całego sposobu myślenia Avolites.

7

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

Stanley napisał/a:

Witam
Widzię, że to stała dolegliwość wszystkich Avo, kiedyś podobną sytuację widziałem na Perle, też nie pierwszej nowości. Tak jak kolega napisał wcześniej należy otwierać i dociskać wszystkie płytki na złączach. Taka to przypadłośc tych stołów, pamiętam też że jak sobie chodził przez kilkanaście godzin na warsztacie (ciepełko i sucho) to było ok, ale wystarczy ze zimą pojechał w ciężarówce na sztukę i już były kłopoty. Pozdrawiam i życzę powodzenia z tym tematem.

Stanley! jeżeli myślimy o tym samym stole, to z tego co ja pamiętam - a pamięć mam dobrą big_smile - winne były suwaki, które "siały co chciały". Później zostały w TSE wymienione i wszystko śmigało. Nie wiem czy pamiętasz, ale kiedyś graliśmy sztukę w Wawie gdzie graliśmy na 2 Perły. Jedna z nich - wypożyczona - wysypała się podczas sztuki i tam faktycznie było coś z nie tak z pinami. Objaw był taki, że na wyświetlaczu zostały wyświetlone "krzaki" smile

Pozdr

8

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

Tak dzieje się ns każdym wyjściu dmx.???

9

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

vandj napisał/a:

Tak dzieje się ns każdym wyjściu dmx.???


Vandj tak bywa na każdym. Pamiętam po tym avo na którym pracowałem

10

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

midams napisał/a:

Teraz zmieniłem firmę i niemam do czynienia z tym stolikiem. Mało kto go posiada. Ale przyznam szczerze ze na nim się nauczyłem całego sposobu myślenia Avolites.

To gdzie Ty teraz pracujesz??

11

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

kiju napisał/a:
midams napisał/a:

Teraz zmieniłem firmę i niemam do czynienia z tym stolikiem. Mało kto go posiada. Ale przyznam szczerze ze na nim się nauczyłem całego sposobu myślenia Avolites.

To gdzie Ty teraz pracujesz??


A w Fotisie smile

12

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

No to ci wycisnę poty nas montażu na EC.
będziesz zapier... z vdoscem (ok 110kg) na plecach przez 400m tongue

wracając do tematu podobne akcje są przy delikatnie uszkodzonym układzie 75176

13

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

vandj napisał/a:

No to ci wycisnę poty nas montażu na EC.
będziesz zapier... z vdoscem (ok 110kg) na plecach przez 400m tongue

Vdosc jeżdżą sobie na wózkach po 3 klastry lub 4 klastry smile A to staff panów od hałasu wiec się tego nie tykam wink


Teraz to ewentualnie z K1 mogę pojeździć tongue


vandj napisał/a:

wracając do tematu podobne akcje są przy delikatnie uszkodzonym układzie 75176


Możliwe ale w prolight zrobią i znów to wraca (pamiętam) smile

Ostatnio edytowany przez midams (2010-06-07 11:06:31)

14

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

midams napisał/a:

Vdosc jeżdżą sobie na wózkach po 3 klastry lub 4 klastry smile A to staff panów od hałasu wiec się tego nie tykam wink


Teraz to ewentualnie z K1 mogę pojeździć tongue

Możliwe ale w prolight zrobią i znów to wraca (pamiętam) smile


No tak akurat nie smile
trzeba ręcznie nosić lub widlakiem chyba ze ma się opcje super ekstra opuszczania poduszek w naczepie to uratowany bo brama wjazdowa jest jeszcze z lat ?? któregoś wieku:) a na główną chyba idzie w tym roku K1.

najlepszym rozwiązaniem będzie oddać go do serwisu właśnie do prolight a ile za to wyjdzie tego nikt nie wie.

15

Odp: Pomoc w zdiagnozowaniu usterki - Azure 2000

vandj napisał/a:
midams napisał/a:

Vdosc jeżdżą sobie na wózkach po 3 klastry lub 4 klastry smile A to staff panów od hałasu wiec się tego nie tykam wink


Teraz to ewentualnie z K1 mogę pojeździć tongue

Możliwe ale w prolight zrobią i znów to wraca (pamiętam) smile


No tak akurat nie smile
trzeba ręcznie nosić lub widlakiem chyba ze ma się opcje super ekstra opuszczania poduszek w naczepie to uratowany bo brama wjazdowa jest jeszcze z lat ?? któregoś wieku:) a na główną chyba idzie w tym roku K1.

najlepszym rozwiązaniem będzie oddać go do serwisu właśnie do prolight a ile za to wyjdzie tego nikt nie wie.

A o jakiej sztuce mówisz?