16

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Z Metalica jeżdzi Transcolor i Vona_lite więc pewnie to ich

17

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

kiju napisał/a:

Z Metalica jeżdzi Transcolor i Vona_lite więc pewnie to ich


O tej Vonie (http://vonalite.hu/index.php?option=com … ;Itemid=28) mówisz bo jeszcze o ole dobrze pamiętam to w USA jest podobna nazwa firma

18

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Na koncertach Metallica w Budapeszcie oraz w Zagrzebiu Transcolor współpracował z węgierską firmą Vona-Lite. Węgrzy dostarczali (dokładali) część urządzeń podłogowych (MAC 700 Wash) oraz część follow spotów (stąd na wspomnianych filmikach widać stojące Mac-i). W Warszawie całość sprzętu była z Polski jedynie konsoletę (Grand MA) zespół miał swoją.
System był przygotowany w/g dokładnego zamowienia LD Metallica.

Co do realizacji to większość zespołów występująca na Sonisphere w Warszawie miało własnego "świetlika"

Ostatnio edytowany przez Szymon (2010-07-02 18:38:47)

19

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Byłem na polu od 9 rano. Patrząc się na to co wisi na kracie, myślałem że światłą mnie rozwalą. Na suportach było jedno wielkie strobo ze wszystkiego co się dało. A na samej metalice światłą były dość osobliwe. Może był taki zamysł LD, ale nie umywa się do polskich produkcji hmm

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

20

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Powiem tak -często sposób i poziom świecenia tzw. zachodnich LD bywa różny. Kiedyś wydawało mi się, że jak ktoś przyjedzie z zagranicznym zespołem to zaraz powinien powalić mnie na kolana swoim "show" -nic bardziej mylnego. Tak jak i u nas trafiają się różni.


A wracając do Metallica -problem polega też na tym, że jest to trasa na tzw. sprzęcie lokalnym (czyli zapewnianym przez danego promotora/organizatora) w związku z tym urządzenia na ktorych pracują bywają różne i różnego typu, co powoduje ciągłe poprawianie i klonowanie show -i skutek jest taki, że pojawia się sporo błędów np w pozycjach itp.

Co do zamysłu tzw. artystycznego...

21

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Generalnie wizja artystyczna danego light designera to jego własna subiektywna bardzo sprawa, zresztą tak jak pisze Szymon, to, że ktoś jest z zagranicy nie oznacza odrazu, że jest to mistrz świata w "rzucie kluską do celu";-)  Co do tematu trasy na sprzecie lokalnym/wlasnym to wiadomo jest, że na własnym pracuje się wygodniej, ale wydaje mi się, że przy takich produkcjach poprawienie presetów pozycji chyba nie jest jakims strasznym problemem. Owszem błąd może się zdażyć każdemu, ale jednak ja będąc osobą upierdliwą twierdze, że to sie akurat da sprawdzić i poprawić.

Ostatnio edytowany przez kiju (2010-07-02 21:30:11)

22

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

kiju napisał/a:

Owszem błąd może się zdażyć każdemu, ale jednak ja będąc osobą upierdliwą twierdze, że to sie akurat da sprawdzić i poprawić.

Tak ale chodzi mi o show nie na 20 urządzeń ale na 120... i nie tylko o poprawienie pan/tilt lamp ale rownież zamianę typów zmiany ilości itp -albo urządzenia powieszone na rożnych koncertach różnie (chodzi mi o front) i jeśli dodamy do tego np ok 50 cue na utwór o błędy nie trudno.

I wcale  tym wszystkim nie usprawiedliwiam LD Metallica tylko staram się wyjaśnić, z czego może wynikać czasami balagan w show.

23

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Tzn moim zdaniem na pewnym poziomie jednak takie błędy nie powinny mieć miejsca, a przynajmniej nie powinny być "standartem". Ok mamy show na 120 urządzeń i 50 cues ale mamy też PRESETY pan/tilt, opcje clone czy GrandMA OnPC żeby w hotelu poprawić conieco. Zresztą zawsze można wziąć grandme do pokoju i na 3d rzeźbić. Generalnie nie widziałem składni show metalicki więc cięzko mi się wypowiadać, co i jak można było zrobić...

24

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Ale żeby było jasne -ja też uważam, że koncert Metallica był zaświecony dość osobliwie. To taki trochę stary styl świecenia na Par-ach przeniesiony na urządzenia "inteligentne" -nie do końca tak się da.

kiju napisał/a:

Zresztą zawsze można wziąć grandme do pokoju i na 3d rzeźbić.

-grand MA full size w pokoju w hotelu... fajna by musiała  być mina pokojówki.... ciekawy pomysł.

Na Open'er jest ciekawy przegląd zach. świetlików -od mowiąc delikanie osób mocno przypadkowych po mistrzów swojego fachu.

25

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

Szymon napisał/a:

Ale żeby było jasne -ja też uważam, że koncert Metallica był zaświecony dość osobliwie. To taki trochę stary styl świecenia na Par-ach przeniesiony na urządzenia "inteligentne" -nie do końca tak się da.

Miałem takie samo odczucie podczas koncertu.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

26

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

No pokojówka miala mine dość specyficzną, udało mi się kiedyś taka wygenerować, szczególnie, że ogolnie zrobiłem spore przemeblowanie żeby się dało MA3d wyświetlić na plaźmie:D Co do Open`era niestety nie było mi dane dotrzeć ani na jeden dzień ;-(, aczkolwiek słyszałem, że niektóre koncerty wyrywały z butów.

27

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

kiju napisał/a:

No pokojówka miala mine dość specyficzną, udało mi się kiedyś taka wygenerować, szczególnie, że ogolnie zrobiłem spore przemeblowanie żeby się dało MA3d wyświetlić na plaźmie:D Co do Open`era niestety nie było mi dane dotrzeć ani na jeden dzień ;-(, aczkolwiek słyszałem, że niektóre koncerty wyrywały z butów.



Open'er świeci Transcolor i po części TSE. A było co podziwiać. Szczególnie duże sceny były fascynujące

28

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

midams napisał/a:

Open'er świeci Transcolor i po części TSE

Kolegow z TSE nie ma na Open'er.

29

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

a Szymon coś o tym wie, jeżeli dobrze myśle, że Ty to Szymon K.

30

Odp: kto robi koncert Metalica 16.06.10

nie znam czlowieka :-)