16

Odp: Ewa Farna rider

Witam, abstrachując od tego ridera to...
co do pytania ile koncertów jest w stanie zagrać artysta z wykonanym riderem, powiem Ci że naprawde dużo, niestety w mentalności wielu mniejszych firm działa to tak, że firma dostaje rider po czym dzwoni i gada co sie da z tym zrobić, co by można było zmniejszyć zamienić itd, a jak się realizator nie zgodzin to jest głupi, menda, upierdliwy, gwiazda etc, bo zażyczył sobie 700, Alphabeamy, washledy itp, a "my mamy 500 i one fajnie świecą;-)" Generalnie moje zdanie jest takie, że przez takie zachowanie, udupia się rynek rentalowy, o czym wszyscy wiedzą ale żyją w letargu i nic z tym nie robią. Owszem wiadomo, że ilość sprzętu powinna być uzależniona od statusu zespołu, generalnie jest to jakastam proporcja ceny techniki do ceny występu artysty. Co do zapisu o akceptacji tylko jednej firmy to ktos zadal pytanie po co ten rider...

Moim subiektywnym zdaniem im więcej będziemy wieszać lamp, więcej brać za koncert tym nam wszystkim lepiej będzie się żyło, będziemy pracować na lepszym sprzęcie, więcej zarabiać itp. itd. Swoją drogą jest też kwestia tego,że naprawde niekażdy koncert trzeba zrobić własnymi siłami, żeby tylko zrobić.

Kacper - popieram Twoją teorie w 120% ;-)

17

Odp: Ewa Farna rider

Wygląda na to że show zrobione pod grandma1, a grandma2 po to aby używać jej w trybie "1", i pewnie dlatego "full-size".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-05-13 07:25:06)

18

Odp: Ewa Farna rider

Jedyna (dosłownie) bzdura zauważona przeze mnie w tym riderze to... 230V +/- 5%  lol

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

19

Odp: Ewa Farna rider

KacperP napisał/a:

Wygląda na to że show zrobione pod grandma1, a grandma2 po to aby używać jej w trybie "1", i pewnie dlatego "full-size".

Ale to spokojnie na light 2 by to obsłużył

20

Odp: Ewa Farna rider

Bardzo pozytywną rzeczą jest zapis w riderze o czarnym okablowaniu i nieakceptowaniu chińszczyzny (w złym tego słowa znaczeniu).
A tak wogóle to rider'y sa po to żeby je spełniać.
Idealną sytuacją jest, kiedy osoba po drugiej stronie telefonu jest na tyle rozsądna i kompetentna, żeby w razie ewentualnych perturbacji w spełnieniu życzeń, przystała na uczciwe zamienniki rider'owych.
Czego Państwu i sobie życzę. smile

Ostatnio edytowany przez jacekplacek (2010-05-16 21:42:54)

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

21

Odp: Ewa Farna rider

Kim jest Ewa Farna?

22

Odp: Ewa Farna rider

wmg23 napisał/a:

Kim jest Ewa Farna?

www.google.pl

23

Odp: Ewa Farna rider

wmg23 napisał/a:

Kim jest Ewa Farna?


Ale pozytyw smile

24

Odp: Ewa Farna rider

kiju napisał/a:
wmg23 napisał/a:

Kim jest Ewa Farna?

www.google.pl

dzięki

wracając do tematu, znalazł ktoś może stronkę firmy z ridera?

25

Odp: Ewa Farna rider

http://djak.com.pl/

26

Odp: Ewa Farna rider

dziwne zjawisko - i tyle na ten temat

27

Odp: Ewa Farna rider

Nie wiem co chcecie od tej firmy? smile Mają robotę robią sztuki a to, że na Elationach to ich sprawa. Niektórzy wolą zamiast 12 MAC 700 np. 80 odpowiedników smile

28

Odp: Ewa Farna rider

tomcio napisał/a:

Jedyna (dosłownie) bzdura zauważona przeze mnie w tym riderze to... 230V +/- 5%  lol

Nie +/- 5 % tylko  230 +/- 5V a to często jest ciężko osiagnąć ntomiast +/- 5 % już łatwiej chociaż norma nakłada na operatorów aby średnia mierzona skuteczna wartość napięcia w czasie 10 min mieściła się w przedziale +/- 10% napięcia znamionowego, a szybkie zmiany napięcia w normalnych warunkach pracy mogą wynosić +/- 5% przy czym dopuszcza się parokrotnie w czasie dnia +/- 10%.

W raiderze jest także punkt: "Okablowanie sceny i krat w kolorze czarnym" - o ile z okablowaniem nie ma problemu to już z kratami może być.

Co do tych wpisanych Elationów w riderach i wymienionej firmy DJAK, to widać czarno na białym co pod kogo....

Ostatnio edytowany przez Dawid (2011-02-22 21:27:16)

29

Odp: Ewa Farna rider

Dawid napisał/a:
tomcio napisał/a:

Jedyna (dosłownie) bzdura zauważona przeze mnie w tym riderze to... 230V +/- 5%  lol

Nie +/- 5 % tylko  230 +/- 5V a to często jest ciężko osiagnąć ntomiast +/- 5 % już łatwiej chociaż norma nakłada na operatorów aby średnia mierzona skuteczna wartość napięcia w czasie 10 min mieściła się w przedziale +/- 10% napięcia znamionowego, a szybkie zmiany napięcia w normalnych warunkach pracy mogą wynosić +/- 5% przy czym dopuszcza się parokrotnie w czasie dnia +/- 10%.

W raiderze jest także punkt: "Okablowanie sceny i krat w kolorze czarnym" - o ile z okablowaniem nie ma problemu to już z kratami może być.

Co do tych wpisanych Elationów w riderach i wymienionej firmy DJAK, to widać czarno na białym co pod kogo....


Feel tez ma w riderze okablowanie koloru czarnego. A kto bystry i niema go za wiele to białymi kabelkami opnie kratki,a czarne zastosuje na scenie

30

Odp: Ewa Farna rider

wg. mnie pewne ridery ukazują niewiedzę osób które je piszą a bardzo często osoby te nie miały okazji pracować przy koncertach plenerowych albo sprzęt znajda tylko z ulotki,
sam miałem okazje pracować z takimi świetlikami którzy dużo wymagają a sami nie wiedzą co chcą, raz kolega wymagał avolites pearl dostał pearl tiger a stwierdził jak zobaczył ze miał być pearl a to CHYBA jest azur po czym poprosił o zaprogramowanie sterownika, inny zażyczył sobie takie ułożenie reflektorów które nie pozwalało oświetlić artysty i trzeba było latać z drabiną