1

Temat: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Tytuł odzwierciedla problem w 30% więc już opisuję co i jak dokładnie smile

Stół Avo Perl 2008, Mac500 s'pach'owane z Pendrive'a. Klopot jest taki, że moja koncepcja świecenia przewiduje, że na rolce pierwszy hebel to dimmer pięćsetek, drugi hebel to dimmer trzysetek, a następne heble to ruchy i efekty. Wszystko się rozsypuje gdy chcę żeby shutter był tylko na danej pozycji rolki. Normalnie wygląda to tak, że na pozycji A rolki ustawiam shutter na 56% i jeśli na pozycji B nie ustawię shuttera na 14% i nie podniosę hebla z tą przypisaną wartością to cały czas shutter trzyma to złośliwe 56%. Pytanie brzmi, czy to wada biblioteki, źle ustawiona opcja w menu czy tak po prostu jest?


Edit wink

Nawet jak napisze całą scenę to i  tak shuttera nie zapamiętuje ;/

Ostatnio edytowany przez pol102 (2010-04-19 15:31:32)

2

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Musisz zmienić w Patchu ustawienie shuttera na fade.
-> Zaznacz wszystkie urządzenia, w których chcesz zmienić ustawienia kanałów.
-> wchodzisz w Patch
-> przycisk F - Patch Utilities
-> przycisk B - Set/Reset Instant Mode
-> w banku atrybutów wybierz przycisk Iris/Shutter
-> naciśnij przycisk E - w tym wypadku jest to shutter
-> shutter wybranych urządzeń jest już w pozycji Fade, czyli tej, która Cię interesuje
Zmiany będziesz widział tylko przy podłączonym monitorze, gdyż na ekraniku stół tego nie pokazuje. Przełączasz między Instant i Fade. Z biblioteki automatycznie dostajesz Instant dlatego Shutter nie wraca Ci do pozycji.
Miłej zabawy smile

3

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Miało działać - nie działa hmm

Napiszę krok po kroku co robię i może ustalimy co robię źle wink

Patch ->fixtures -> Mac500m4 -> Use palette - Yes -> kanał 1 -> przytrzymuje i dodaje 10 urządzeń - heble(przyciski) 1-10 zajęte... Zanim wezmę się za pisanie playbacków robię:

-> Zaznacz wszystkie urządzenia, w których chcesz zmienić ustawienia kanałów.
-> wchodzisz w Patch
-> przycisk F - Patch Utilities
-> przycisk B - Set/Reset Instant Mode
-> w banku atrybutów wybierz przycisk Iris/Shutter
-> naciśnij przycisk E - w tym wypadku jest to shutter

Sprawdzam czy jestem w opcji record by fixtures i przeskanuję ponowie w Program.

Na pierwszym playback'u ustawiam dimmer 10 głów na 100% i zapisuję... exit, clear, exit...
Zaznaczam 10 głów, klikam w Mem, ustawiam kołem shutter na 64%, wybieram playback i zapisuję.

Podnoszę hebel od dimmerów - fajnie działa liniowo jak książka pisze.
Podnoszę hebel od shuttera do maxa, mrugają z pewną określoną w bibliotece losowością... opuszczam hebel... i wsio nadal stroboskopuje...

Co robię źle? I co daje sławny Mod2 oprócz tego, że pozwala kontrolować wielkość efektów z generatora (uzależnia je od wysokości, położenia fader'a)?

4

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

pol102 napisał/a:

Miało działać - nie działa hmm

Napiszę krok po kroku co robię i może ustalimy co robię źle wink

Patch ->fixtures -> Mac500m4 -> Use palette - Yes -> kanał 1 -> przytrzymuje i dodaje 10 urządzeń - heble(przyciski) 1-10 zajęte... Zanim wezmę się za pisanie playbacków robię:

-> Zaznacz wszystkie urządzenia, w których chcesz zmienić ustawienia kanałów.
-> wchodzisz w Patch
-> przycisk F - Patch Utilities
-> przycisk B - Set/Reset Instant Mode
-> w banku atrybutów wybierz przycisk Iris/Shutter
-> naciśnij przycisk E - w tym wypadku jest to shutter

Sprawdzam czy jestem w opcji record by fixtures i przeskanuję ponowie w Program.

Na pierwszym playback'u ustawiam dimmer 10 głów na 100% i zapisuję... exit, clear, exit...
Zaznaczam 10 głów, klikam w Mem, ustawiam kołem shutter na 64%, wybieram playback i zapisuję.

Podnoszę hebel od dimmerów - fajnie działa liniowo jak książka pisze.
Podnoszę hebel od shuttera do maxa, mrugają z pewną określoną w bibliotece losowością... opuszczam hebel... i wsio nadal stroboskopuje...

Co robię źle? I co daje sławny Mod2 oprócz tego, że pozwala kontrolować wielkość efektów z generatora (uzależnia je od wysokości, położenia fader'a)?


Może się mylę ale po wciśnięciu memory zmień fixture na channel i naciśnij na klawiaturze numerycznej 2.

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Tak jak wspomniał przedmówca:

Przy zapisywaniu Shutter w opcjach MEMORY zaznacz "record by channel" oraz mode "2".

Zapisz na Playbacku i bez naciskania CLEAR zjedź shutter'em 500-tek do pozycji OPEN.

Naciśnij CLEAR

Powinno działać



Generalnie przy tym sposobie zapisywania wszystkie parametry raczej powinny być w trybie "record by channel", czy to są dimmery, czy pozycje, ruch itp.

Instrukcja odpowiada na pytanie co powoduje MODE 0, 1 lub 2.
Co najważniejsze, w mode 2 playback'i działają w trybie LTP. Przydatne do wszelkiego rodzaju pozycji, shuttera, CMY itd.

Pozdro
Trol

Ostatnio edytowany przez Łukasz Trochim (2010-06-08 12:20:57)

6

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Łukasz idiotą nie jestem wink Czytanie to podstawa... Avekamil znawca elektrody potwierdzi smile

Zrobiłem jak mówiliście, again... i jak nie działało tak nie działa. Wydaje mi się, że mimo tych wszystkich zabiegów i tego, że powinien wracać do otwartego shuttera (dla 500 domyślnie to 13 lub 14%) nie wraca - mam wrażenie, jakby przyjmował tylko podbijanie wartości, a to już jest dziwne bo poprawiłem patch zgodnie z 1 poradą... Generalnie znowu przez to jest lekkie zdenerwowanie bo trzeba, gdzieś tam dopchnąć mimo niechęci shutter do czegoś co nie miało go pierwotnie ustawiać na 14%

7

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

pol102 napisał/a:

Łukasz idiotą nie jestem wink Czytanie to podstawa... Avekamil znawca elektrody potwierdzi smile

Zrobiłem jak mówiliście, again... i jak nie działało tak nie działa. Wydaje mi się, że mimo tych wszystkich zabiegów i tego, że powinien wracać do otwartego shuttera (dla 500 domyślnie to 13 lub 14%) nie wraca - mam wrażenie, jakby przyjmował tylko podbijanie wartości, a to już jest dziwne bo poprawiłem patch zgodnie z 1 poradą... Generalnie znowu przez to jest lekkie zdenerwowanie bo trzeba, gdzieś tam dopchnąć mimo niechęci shutter do czegoś co nie miało go pierwotnie ustawiać na 14%



Może problem leży po stronie stołu? To avo czy wierna kopia avo ? Bo to ma tez duże znaczenie. Wiem że w temacie widnieje 2008 ale jest też kopia 2008 smile

Ostatnio edytowany przez midams (2010-06-08 15:32:08)

8

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Chinol to ten sam soft co oryginalny. Record chanel i powinno działać bo nagrywasz do memory lub czejsa tylko to co chcesz (np. tylko kolor shuter itd) a nie nagrywa to pełnego urządzenia lecz tylko ten kanał dmx którym regulujesz. wiec pamiętaj by robić po każdym "nagraniu" czystkę na używanych urządzeniach.

9

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

pol102 napisał/a:

Tytuł odzwierciedla problem w 30% więc już opisuję co i jak dokładnie smile

Stół Avo Perl 2008, Mac500 s'pach'owane z Pendrive'a. Klopot jest taki, że moja koncepcja świecenia przewiduje, że na rolce pierwszy hebel to dimmer pięćsetek, drugi hebel to dimmer trzysetek, a następne heble to ruchy i efekty. Wszystko się rozsypuje gdy chcę żeby shutter był tylko na danej pozycji rolki. Normalnie wygląda to tak, że na pozycji A rolki ustawiam shutter na 56% i jeśli na pozycji B nie ustawię shuttera na 14% i nie podniosę hebla z tą przypisaną wartością to cały czas shutter trzyma to złośliwe 56%. Pytanie brzmi, czy to wada biblioteki, źle ustawiona opcja w menu czy tak po prostu jest?


Edit wink

Nawet jak napisze całą scenę to i  tak shuttera nie zapamiętuje ;/


Po dłuższym rozmyślaniu proponował bym zmianę koncepcji. Za pewne inaczej by to brzmiało gdyby ktoś zobaczył w czym tkwi problem

10

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Koncepcja świecenia na zespołach, którch się nie zna, nie zna się ich repertuaru, to przygotowanie kilku wariantów na tyle elastycznych żeby zaspokoić klienta... A tu pewna elastyczność znika

Może ktoś chce odwiedzić Bydgoszcz? :>

11

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

a co ty u Gondka robisz czy Soundlight????
daleko nie mam ale wolny będę około 21-25 czerwca.
On tour 2010

12

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

vandj napisał/a:

a co ty u Gondka robisz czy Soundlight????
daleko nie mam ale wolny będę około 21-25 czerwca.
On tour 2010


No właśnie zagadaj do chłopaków z Soundlightu. Co do Gondka to nie wiem kto tam świetli ale co do Soundlightu to wiem i chłopacy na wylot znają Avolites. Teraz się szkolą masowo na MA smile

Ostatnio edytowany przez midams (2010-06-08 18:30:48)

13

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

Można powiedzieć, że jestem stałym Gondkowym podwykonawcą wink Ten fakt troszkę utrudnia sprawę... z Ma nie mam kłopotu bo między sztukami mam ją w domu i trenuje... a z Avo jest kłopot... bo firma jakoś nie specjalnie supportuje...

14

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

znaczy się co??? ma ci pożyczą a avo nie? czy piszesz o on pc ?

opowie mi coś ktoś o tych Gondkach soundlight i happy L. ??
jestem z tego rejonu i zastanawiam się znad praca w tym temacie ale jak mam zapier... z pionem 125A to dziękuje.
teraz dorabiam w nowej "małej" ale w dobrze rozwijającej się  firmie Magtex ... ale kto wie........

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-06-09 13:49:44)

15

Odp: Avo Perl 2008 - Shutter problem

pol102 napisał/a:

Koncepcja świecenia na zespołach, którch się nie zna, nie zna się ich repertuaru, to przygotowanie kilku wariantów na tyle elastycznych żeby zaspokoić klienta... A tu pewna elastyczność znika

Może ktoś chce odwiedzić Bydgoszcz? :>

Spróbuj zapisać sobie strobo na paletach i w trybie programming lub run takeover mode możesz dla danej grupy przywoływać je przyciskami FLASH pod presetami.
Proponuję opcję "shutter otwarty" plus kilka ciekawych, najczęściej używanych wariantów.

Ja tak robię także z IRIS'em i gobosami