Temat: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Witka wszystkim,

Myślę że z tematem wbiłem się w odpowiedni dział...

Mam kilka pytań odnośnie tego wynalazku mianowicie muszę ogarnąć 12 sztuk plazm połączonych w jeden ekran na którym obraz będzie wyświetlany z kilku kamer i projektorów + jakieś filmy z odtwarzacza DVD lub laptopa nie wiem jeszcze. Chodzi o przebitki płynne przejścia itd.

Jaki najlepiej zastosować media serwer ? Czym się sugerować (oprócz ceny) czy da się go połączyć np ze sterownikiem gMA micro ? Jeżeli tak to jak, jeżeli nie to jak tym sterować, choć czytałem gdzieś że właśnie światło-kliki sterują tym ze swych konsoli...

Pragnę również nadmienić iż w tym temacie jestem zielony ponieważ taką konfigurację będę robił pierwszy raz, no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz wink tak więc jeżeli ktoś coś wie proszę o w miarę jasne tłumaczenie za co będę wdzięczny.

Pozdrawiam

2

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Obawiam się że to zadanie rzaczej dla urządzeń z dziedziny A/V a nie dla mediaserwerów....

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

No to może inaczej jeżeli nie media serwerami to jakimi innymi urządzeniami to ogarnąć i to tak aby można tym było jakoś sterować np z grandmy  ? Chodzi mi o konkrety nazwa firmy i model.

4

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Jedyne urządzenia multimedialne działające w DMX to właśnie mediaserwery.
Problem w tym że zazwyczaj mają max. 1 wejście zewnętrzne ( video lub s-video) i 2 wyjścia.

Ty potrzebujesz pomieszać obraz z kamer i wplatać w to prezentacje. Kup sobie mixer wizyjny. Co do firmy i modelu i konkretnej konfiguracji to dla mnie za daleko...

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Tak jak mówi Michał. Do tego służy mikser wizyjny. To co chcesz zrobić to jakby próbować sterować konsoleta dźwiękową za pomocą konsolety oświetleniowej smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

6

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Jeżeli masz obraz z kilku kamer to mixerek wizyjny np. Roland Edirol V-8 (http://www.rolandsystemsgroup.com/en/pr … nu-386/v-8) który następnie podłączasz do skalera np. Kramer VP-727 (http://www.kramerpoland.com/products/mo … amp;sf=234)do którego podłączasz dowolne źródła: laptopy, dvd, VHS no i edirola, ewentualnie tylko skaler, ale może wyjść zabraknąć. Dzięki skalerowi możesz dowolnie kadrować obraz itp. Edirol jest fajny bo dzięki wajsze możesz ładnie płynnie przechodzić pomiędzy obrazami z kamer a nawet je nakładać na siebie.

7

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

yhm no ok rozumiem, to po co w takim razie wymyślono takie urządzenie jak ten media serwer ? i o co chodzi z tym że oświetleniowiec może też sterować dzięki niemu mediami ze swojego sterownika ?

Bo jak tak dalej pójdzie to za chwilę się zagracę tymi mixerami a wiadomo że jeżeli ma tym sterować jeden ludzik to najlepiej mieć wszystko w jednym urządzeniu.

8

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

eeee.... media serwer. Jak sama nazwa wskazuje służy serwowaniu mediów. Czyli najczęściej obrazków ruchomych. Serwowaniu czyli puszczaniu. Masz gotowy materiał - jakiś wizual, filmik i wyzwalasz go sobie ze stołu. Realizacja obrazu to zupełnie coś innego. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, że świetlik w trakcie sztuki 'świeci' i przez radio co chwile krzyczy "jedynka na wokal, dwójka - kadr na gryf gitary .

To by kaka była. I nic więcej. Wyobraź sobie, że opędzasz choćby 4 kamery (tj. patrzysz na monitory podglądowe z tych kamer) i jeszcze świecisz koncert... Dasz radę?

Ostatnio edytowany przez sledzik1984 (2010-03-15 00:51:25)

9

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

chak noris da rade....

za pomocą dmx-a wyzwalasz grafikę, audio,  video itd.  efekty, przejścia itd itd itd a i jeszcze itd,,,

10

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Media serwery i stół oświetleniowy jak najbardziej !. Weźmy np. ArKaosa  , na komputerze masz przygotowane grafiki , filmy , wizuale itp
GrandMA masz połączony z ArKaosem np po dmx-ie , potrzebny Ci do tego stół , przejście dmx in - usb i taki program  , i wtedy z pozycji stołu możesz wybierać filmy , grafiki , , możesz zmieniać kolory CMY na danej grafice , rozciągać i pochylać dany obraz , i dodać efekty z ArKaosa,   O  to chodzi w połączeniu media serwerów z stołami oświetleniowymi  ....

11

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

bart ma rację

Do Twojej aplikacji potrzebny jest mikser video, żeby mieszać obrazy z kamer.
Wyjście z miksera możesz podłączyć analogowo do wejścia media serwera, na przykład tego:

http://www.arkaos.net/product/index.php … amp;iid=38 i zająć jedną warstwę w MediaMastere (prograa ArKaos do obsługi media serwerów)

pozostałe warstwy możesz przeznaczyć na wizule itp.

Media Serwerem można sterować przez DMX.
Z GrandMA łączy się po MA-eDMX lub bezpośrednio z DMX przez konwerter usb-dmx (Enttec USB Pro). Z niektórymi stołami współpracuje po sieci Art-Net i protokół MSEX, np. Avolites Diamond, Chamsys, ETC, Compulite. Z pozostałymi poprzez wspomniany konwerter.

Z pozycji konsoli DMX możesz płynnie kontrolować przejscia między warstwami, dodawać efekty, czasy, szybkość itd.


Z tego co widziałem na targach ISE w Amsterdamie, firma LG robi fajne plasmy z wbudowanym skalerem, które można lączyć w dowolnej konfiguracji i stworzyć jeden ekran. Modelu niestety nie pamiętam.

12

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

można... tylko po co ? Ostatnio stawiałem taki patent - lightjockey i arkaos ( dziala super )


No chyba że chcesz zaprogramować całe show z wykorzystaniem gotowych sampli, ale jakoś nie widzę tego patentu w pracy LIVE.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

13

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

PO co? po to żeby mieć całe multimedia spójne z resztą pokazu. Mając podpięty media serwer możemy z DMX`a narzucać kolor, jasność, możemy zrobić wspólne blackouty, innymi słowy mamy kontrole nad multimediami. Realizator światła odpowiada wtedy za wszystko co świeci na scenie, jeżeli uzna, że np obraz z kamery mu nie odpowiada "w obraku" może go zastąpić wizualizacją, dodatkowo mozna zapisac sekwencje cue i dzieki temu uzyskac całościowy efekt reżyserując światło i multimedia.

14

Odp: Medaia Serwer - od czego zacząć ?

Dokładnie tak

Michał Bystrzycki
--------------------