1

Temat: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Witam, z tematu o coemarach wyrodziła się potrzeba napisania czegoś takiego. Miałem okazje porównywać BEAM`y kilku firm na estradzie. Każde z tych urządzeń było porównywane z ClayPaky Alpha Beam 300.
AB 300 znają wszyscy i nie ma co sie na ich temat rozwodzić, są standartem riderowym.
Elation Design Beam 300 - w porównaniu do CP świeci zdecydowanie słabiej, jest wolniejszy w ruchu Pan/Tilt, znacznie wolniejszy CMY, Kolory takie jak czerwony, zielony, "uv", uzyskane z CMY są ledwo widoczne. Dodatkowo zacina sie dimmer, CMY, zawieszją się, 2 na 6 miały problemy z odpalaniem lampy.
Future Light Beam to praktycznie to samo co Elation tylko były łaskawe sie nie zepsuć, jednak jeżeli chodzi o właściwości świetlne słabo
Martin MAC 250 Beam to jak Kacper napisał w poście o Coemarach Wash przerobiony na Beama, świeci słabiej jest wolniejszy natomiast ze wszystkich porównywanych głów wypadły najlepiej.
Reasumując na chwile obecną ClayPaky AlphaBeam 300 w swojej klasie jest zdecydowanym liderem, i standartem w riderach, największe firmy rentalowe na świecie używają właśnie AB 300 i AB 700.
Większośc beamów które testowałem w warunkach magazynowych wyglądały nawet nawet natomiast jeżeli się je zaświeciło na scenie gdzie świeciły inne lampy i Alpha Beam to można było zobaczyć co tak naprawde potrafią.
Pozdrawiam Bartek

2

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

kiju napisał/a:

Martin MAC 250 Beam to jak Kacper napisał w poście o Coemarach Wash przerobiony na Beama, świeci słabiej jest wolniejszy natomiast ze wszystkich porównywanych głów wypadły najlepiej.

Świeci słabiej, bo lampę ma słabszą. Różnica szybkości ruchu jest nieduża (dla porównania trzeba było postawić urządzenia obok siebie), i po prostu zabawa efektami ruchu na granicy możliwości AB 300 są raczej nie do powtórzenia w Martin.
Spróbuj jeszcze raz porównać, ale i z użyciem kolorów (które przemilczałeś). Żadna głowa nie jest jednoznacznie dobra we wszystkim. tongue

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-03-08 13:20:06)

3

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

To prawda ma słabszą lampę,
Co do ruchu to wisialy na moście 3x AB 300 i 3x 250 Beam poprzeplatane i tak jak napisales są troche wolniejsze.
Co do kolorów to faktycznie system mieszania kolorów CMY w AB 300 ma swoje wady, wiadomo że pod pewnym kątem da się dostrzec składowe koloru w smudze, natomiast mamy tarcze koloru, na której mamy stałe barwy. W Martinie skłądowych koloru w smudze niezauważyłem, natomiast nie ma tarczy kolorów. Jak to wygląda w plamie nie wiem bo niezwróciłem uwagi. Oglnie każdy light designer ma tu wybór który zestaw wad/zalet odnośnie kolorów wybierze.

Ja zdecydowanie bardziej wole Alpha Beam, natomiast MAC 250 Beam napewno kładzie na głowe konkurencję typu Elation, futurlight etc.
Natomiast zgodze się z Tobą Kacper że nie ma lampy dobrej we wszystkim. Swoją droga bardzo byłbym ciekaw "Beam Upgrade`a" dla 700 Wash.

4

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

kiju napisał/a:

W Martinie skłądowych koloru w smudze niezauważyłem, natomiast nie ma tarczy kolorów

To nie takie proste tongue
Mac 250 Wash ma tarczę kolorów. Pełna przeróbka na Beam przewiduje wymianę filtrów z tarczy kolorów na gobo, ale nie jest to obowiązkowa wymiana. Można sobie wybrać/kombinować czy razem z CMY dodatkowe kolory są potrzebne.

5

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

ale możliwe myśle że za niedlugo znowu je razem powiesze i zwroce szczegolna uwage na dimmer i kolory, wtedy powiem cos wiecej. No tak wymiana nie jest obowiązkowa, ale wiadomo że nie ustawimy goba i czerwonego z tarczy na raz. korekcji temperatury barwowej + gobo też nie. ale to juz kwestia wybrania sobie co kto potrzebuje. NIe wiesz czy Martin przewiduje upgrady do 700 wash

6

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Nie ma mnie co Pozdrawiac smile Pracowałem kilka razy na AB300 i naprawdę są super , ale mają swoje wady ,  i zastanawiałem się czy inne firmy produkujące swoje beam-y zauważyły pewnie problemy czy ograniczyły się tylko do zainstalowania w swojej głowie tej wyjątkowej soczewki ... tyle  , pewnie postawimy na AB300 choc postaram się zrobic eksperyment i postawic obie główki kolo siebie ( AB300 i comear alc )
Jeśli do tego dojdzie na 100% podzielę się swoimi uwagami i jakimiś zdjęciami ..... Pozdrawiam Kiju smile

7

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

bart_krk napisał/a:

Nie ma mnie co Pozdrawiac

Bartuś... Kiju napisał tak bo też ma na imię Bartek tongue

8

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

kurde jak już sobie tu słodzimy Bartek , Bartuś smile  wiec pozdrawiam Cie Piotruś smile

9

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

A miał ktoś do czynienia z Beam-i robe bo szczerze powiem że ich jestem ciekaw...

10

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Z tego co wiem to nikt w Polsce takich urządzeń nie posiada.

11

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

ja mialem sgm przyslanego na probe i po 5 min schowalem go do kartonu... po kilku ruchach w tilcie zarowka zgasla i nie chciala odpalic...po za tym nie powalala predkoscia.

12

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

kiju napisał/a:

NIe wiesz czy Martin przewiduje upgrady do 700 wash

Wiem że były ostrożne plany, ale od powodzenia beam kit-u do 250 to zależy.

Mogli się jednak skupić głównie na tym:
http://www.ledsmagazine.com/news/5/1/21
Dostali dofinansowanie rządowe na to aby razem z Uniwersytetem Aalborg i Duńską Narodową Fundacją Zaawansowanych Technologii pracować nad nowymi urządzeniami opartymi na LED. Program zaplanowany jest do końca tego roku, ale na najbliższych targach już ma coś być.
Wyścig za lepszymi washami LED a nawet za opracowaniem spotów LED wydaje się mieć lepsze perspektywy.
Zakładam że chcą być gotowi na dalszy wzrost mocy i luminancji modułów LED.

13

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Witam koledzy

Moim zdaniem AB300 stały się standardem w riderach z uwagi na to, że były pierwsze. Przyzwyczailiśmy się już do funkcji jakie posiadają oraz ich w miarę niezawodnej pracy.
Testowałem ostatnio to urządzenie: http://www.pr-lighting.pl/ortofon,1549, … dukty.html

Nie jest to taki stereotypowy

14

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Testowałeś i jak? Porównywałeś z czymś czy miałeś go samego?

15

Odp: Porównanie urządzeń typu BEAM różnych firm

Kurcze ucięło mi część postu...

Miałem na myśli, że nie nie jest to takki stereotypowy "chińczyk", o którym myślimy. PR-Lighting jest największym producentem w Chinach, a na jego głowach świecą duże festiwale i programy telewizyjne.



Testowałem samodzielnie dwie takie sztuki od producenta, lecz nie miałem okazji porównać ich fizycznie z innymi. Świeciłem na AB300 i uważam, że funkcjonalnie nie różnią się prawie wcale. Został mi jeden egzemplarz, także jeśli mielibyście ochotę na testy, zapraszam.