Temat: comear Infinity ACL S

Witam wszystkich .Macie Panowie i Panie jakieś doświadczenia z tymi urządzeniami ?? Czy sami widzielibyście je jako zamienniki w waszych raiderach zza CP alphabeam 300 ?? Pytam bo ich cena jest dosyc atrakcyjna a i na youtobe świeca całkiem fajnie , no maja płynny zoom nie to co w CP . czekam ....

2

Odp: comear Infinity ACL S

Ja tego jako zamiennik nie widze...

3

Odp: comear Infinity ACL S

hmm zależało mi na konkretniejszych odpowiedziach .... nie widzisz bo ......

4

Odp: comear Infinity ACL S

bartek a jaka cena tego jest w polsce? jak zobaczyłęm to na YouTubie to sie pozytywnie zaskoczyłem

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

5

Odp: comear Infinity ACL S

Niestety w Polsce jest jakaś taka dziwna mentalność że tylko parę firm produkujących sprzet jest przyjmowane i tyle: martin, vari-lite, clay paky i ewentualnie robe. Nie chodzi mi o to żeby zgadzać sie na wszystko np. głowe eurolite, ale takie firmy jak np: Coemar, DTS czy elation itp. są uzywane za granicą. Nie rozymiem dlaczego nie Coemar, jest to firma włoska produkująca lampy naprawdę długo, a ich urządzenia mozna spotkac na takich koncertach jak AC/DC, Metallica, Snoop Dogg, Tina Turner, Queen, Genesis i wiele innych.

6

Odp: comear Infinity ACL S

z dobrego źródła wiem ze około 12 tys.... czyli całkiem spoko , w cenie trzech alphabeam-ów można miec cztery te głowy ...
tylko fakt ze w Polsce ta firma jest mało znana pewnie powoduje ze nikt by ich nie chce kupowac , a na świecie ludzie na tym pracują , czekam na dalsze opinie ..

7

Odp: comear Infinity ACL S

Też nie rozumiem tej tendencji.. dobra głowa, dobra cena, nawet fajniejsze efekty

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

8

Odp: comear Infinity ACL S

jest kilka głów dobrej klasy. Beam futurelight - pracowałem na nim i naprawde chodzi dobrze. te acl-e coemara już mnie kiedyś interesowały...

tu chyba chodzi o to by realizator pracował na markowy sprzęcie i firmy rentalowe kupują tylko taki sprzęt. uznanych 3-4 marek. a gdzie Coemar, Coef lub SGM????

9

Odp: comear Infinity ACL S

Na markowym sprzęcie, moim zdaniem SGM, Coemar itp. to też jest markowy sprzęt. Pytanie co jest ważniejsze efekt czy znaczek, bo według mnie efekt. Np. moim zdaniem Mac 700 może się umyć do Robe 700 pod względem Zoom-u. Mac 700 nie da tak dużego kąta jak Robe. Chodzi właśnie o tą mentalność że tylko parę znaczkow jest przyjmowane i tyle. Ale pocieszmy się że to nie tylko w naszej branży, tak samo jest z samochodami czy ciuchami, dla dużej ludzi ważny jest znaczek a nie funkcjonalność.

10

Odp: comear Infinity ACL S

ale w 700 to tylko zoom... i to tyle

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

11

Odp: comear Infinity ACL S

Rozwijając wypowiedź. Co do używania tych Coemarów to ja raczej ich nie widze ze względu na to, że w Polsce sprzęt Coemara jest bardzo mało popularny. Osobiście z Coemarami mam jak najgorsze doświadczenia, wisiały swego czasu w jednej dyskotece, psuły się na potęge, z serwisem był problem itd. Mówi się że w Polsce popularne śą głowy VariLite`a Martina ClayPAKY i RObe i jest to prawda, ale zadajmy sobie pytanie dlaczego. Po pierwsze jest to dobry sprzęt po drugie dystrybutorzy tych marek na nasz kraj dbają o to by były popularne, promują je itd.

Dawid napisałeś: "ale takie firmy jak np: Coemar, DTS czy elation itp. są uzywane za granicą". Owszem są używane, futurelight też w Polsce jest używane, jest bardzo popularne w klubach. Co do Elation to akurat o ich sprzęcie mam bardzo złe zdanie i niesłyszałem żeby był gdzieś na świecie używany przy jakichs większych produkcjach.

Rozszerzając temat firma CLAY PAKY stworzyła standart urządzeń beam i jest to standart riderowy i szeroko używany sprzęt na świenie nie tylko u nas. Potem wiele firm postanowiło zrobić swojego beama i potworzyły różnego radzaju produkcje. Miałem styczność z beamami z Elation, Futurelight etc., tak że wisiały obok Clay Paky i mogłem je porównać. Są zdecydowanie gorsze słabsze itd. ale to temat na osobny zupełnie wątek.

Reasumując ja do produktu Coemara przekonany nie jestem.

12

Odp: comear Infinity ACL S

kiju , i właśnie chodzi mi o takie recenzję ,  byłem ciekaw co myślicie, chyba po to też jest forum tak ??? , bo moja stycznosc co do comear ogranicza się tylko do internetu jak na razie ....  i wyglądały ciekawie , w alphabeam boli mnie nie liniowy zoom( skokowo ) i np słabe niektóre kolory np oranż uzyskany dzięki CMY , żenada , może kolejne firmy które postanowiły zrobic swojego beama poprawiły to i tamto , dlatego pytam ,,,,

13

Odp: comear Infinity ACL S

kiju napisał/a:

Rozszerzając temat firma CLAY PAKY stworzyła standart urządzeń beam i jest to standart riderowy i szeroko używany sprzęt na świenie nie tylko u nas.

Tak naprawdę to CP po prostu jako pierwsza udostępniła dla mas i w małym rozmiarze. Pierwsze to naprawdę było High End Systems z Showgun.

bart_krk napisał/a:

słabe niektóre kolory np oranż uzyskany dzięki CMY , żenada , może kolejne firmy które postanowiły zrobic swojego beama poprawiły to i tamto , dlatego pytam

Wydaje mi się że w CP zauważyłem że CMY robi winietowanie strumienia, i dopóki całkowicie nie zamkniesz jakiejś składowej, to w środku pozostaje biała resztka. Dobrze pamiętam?

14

Odp: comear Infinity ACL S

właśnie o to chodzi , ciekaw jestem jak zrobili to w innych beam-ah... bo danie pełnych kolorów na tarczy nie jest wystarczającym rozwiązaniem

15

Odp: comear Infinity ACL S

Na bieżąco z pierwszej ręki i doświadczenia mogę się wypowiedzieć więcej chyba tylko o Mac 250 Beam.

Wiadomo że nie jest to pierwotnie skonstruowane jako beam, ale to wash przerabiany na beam.
Od alpha beam na pewno świeci słabiej, bo lampa 250W to nie to samo co 300W.
Szybkość ruchu w Martin będzie trochę wolniejsza.
Dimmer "wygryza" strumień swoimi zębami (nie pamiętam jak to wygląda w CP); można zawsze użyć CMY jako dimmera tongue
W Mac 250 beam system CMY jest na tarczach obrotowych z naniesionymi "zębami" poszczególnych składowych. Wierzę że wiecie o czym mówię. Tarcze nie mają wspólnej osi obrotu, więc mieszanie się barw jest dodatkowo jeszcze lepsze.
W plamie to śmiesznie wygląda, bo po prostu widać jak wchodzą "grzebienie" CMY i zmienia im się szerokość zębów, taki kalejdoskop trochę.
W strumieniu we mgle właściwie nie widać tego, snop ma generalnie jednolitą barwę, bez winietowania. Czasem można dostrzec te paseczki, ale trzeba odpowiednio ustawić głowę, tarcze itp. i jeszcze trzeba wiedzieć co właściwie chcemy zobaczyć wink