31

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Widać że NIGDY nie resetowano liczników (nawet niechcący), że w takim razie nikt nigdy nie podszedł poważnie do serwisowania tych głów. W tym kontekście ilość przepracowanych godzin inaczej pobrzmiewa.

Między softem 2.2 a 2.4 nie ma dramatycznych zmian, ale przydałaby się aktualizacja dla zasady.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-02-23 22:10:26)

32

Odp: Problem z MAC 600 Wash

W menu TIME możesz zresetować liczniki rpoh rlah rlst (te są resetowalne), z tego co pamietam to jak wejdziesz do licznika to musisz przytrzymac przez 5 albo 10 sekund strzałkę w góre. No owszem bledną, ale ja bym nie uznawał stwierdzenia "mocno świecą" za miarodajne... Tak jak już wcześniej mówiłem wymień lampe w urządzeniu zaobserwuj jak się zachowuje. Z tego co gdzieś pisałeś to masz opcje zakupu tych głów. Ja na Twoim miejscu poszukałbym mniej przeeksploatowanych egzemplarzy, bo skoro mają one przepracowane po 7500h i nikt nawet niepofatygował się żeby zresetować liczniki to świadczy wymiernie o ich kondycji. Wracając do tematu:
Wymień lampe i zobacz czy problem się powtarza. Następnie jeżeli problem będzie się powtarzał, trzeba będzie szukać w samym urządzeniu, zapłonnik, kable itd. Obawiam się, że w środku może być ciekawie...

33

Odp: Problem z MAC 600 Wash

No właśnie już za późno zakup się dokonał... i póki co nie stać mnie na nowe żarówki nawet wink co do ich środka wygląda ok na moje nie fachowe oko fota w załączniku (co prawda wiele nie widać, ale może ktoś powie na co szczególnie należy zwrócić uwagę)  a czy zapłonnik to ten walec co jest u góry bo ta cześć właśnie była troszkę luźna może to od tego się wyłączały...

Post's attachments

CIMG3223.JPG
CIMG3223.JPG 702.32 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

34

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Kupiłeś lampe nie sprawdzając liczników z wyłączającą się żarówką?

35

Odp: Problem z MAC 600 Wash

taa dobra cena była to wziąłem, tym bardziej że wcześniej już n nich pracowałem i nic takiego nie miało miejsca jak wyłączająca się żarówka.

36

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Dość nierozważnie moim zdaniem...

37

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Ja bym w takim wypadku zaczął od sprawdzenia przetwornicy. Nie wiadomo co się działo wcześniej z lampą, w jakich warunkach pracowała. Jeśli masz pojęcie o elektronice, to miernik i oscyloskop w dłoń i do dzieła...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

38

Odp: Problem z MAC 600 Wash

no właśnie nie mam jakbym miał to bym nie zadawał tutaj zbędnych pytań wink a właśnie jak zaktualizować soft na najnowszy ?

39

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Zmiana softu jest opisana w instrukcji....
Skoro nie umiesz sam naprawiac urządzeń a kupiłeś zabytki to sie troche władowałeś...

40

Odp: Problem z MAC 600 Wash

zobaczymy jeszcze jak to będzie na innej sztuce, a co do tej zmiany softu to w instrukcji tylko pisze jak przygotować urządzenie na zapis oprogramowania podanego z zewnątrz i teraz moje pytanie czym je podać i jak ?

41

Odp: Problem z MAC 600 Wash

w instrukcji z 700 jest podane szczegolowo za pomoca marin software uploadera

42

Odp: Problem z MAC 600 Wash

No ok pobrałem, zainstalowałem oprogramowanie i to na jakimś starym śmietniku co by miał wyście COM czyli to na drukarkę i RS 232 bo jak wiadomo nowe komputery nie mają już takich wynalazków. No i dobra nie wiem o co chodzi z tym wyjściem COM olewam to i wpinam się w rs-a no ale tu kończy się moja przygoda co dalej ???
Jak dostać sie do głowicy ? nie mam przelotki z rs232 na dmx. Czy to jakoś przez jakiś sterownik się robi ???
Proszę o jakieś rady pokierowanie mnie co dalej bo w tej instrukcji od 700 nic nie ma o podłączeniu co z czym a nie chce se tu czegoś zje*ać.

P.S.

Ten program jest pod windę 2000 ja mam XP - będzie to działać poprawnie ?

Pozdrawiam

43

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Jasny gwint!!! Panie Lis... piszę to na elektrodzie, i tu też będę pisał - google nie gryzą, wikipedia też... ot proszę http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_szeregowy
Program będzie działał na XP poprawnie. Pomyśl, pokombinuj, albo wyślij do serwisu tongue

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

44

Odp: Problem z MAC 600 Wash

nie wiem w google nic nie znalazłem i nie jest mi potrzebna definicja co to port szeregowy tylko chciałem się dowiedzieć konkretnie co i jak mam zrobić no chyba od tego jest to forum ?

45

Odp: Problem z MAC 600 Wash

http://www.martin.com/service/downloadf … amp;cat=65
http://www.martin.com/service/downloadf … amp;cat=65

poczytaj tutaj