Temat: Problem z MAC 600 Wash

Witka,

Na sztuce miałem mały problem z tymi głowicami mianowicie co jakiś czas wyłączały mi się lampy w 3 z nich (miałem 4 + inne graty smile) przy włączeniu np. efektu strobo, czym to mogło być spowodowane, zaznaczam że była wyłączona opcja gaszenia lampy przez dmx.

Ja póki co zrzucam winę na kabel bo całą instalację zrobiłem na mikrofonowym (niestety), ale chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych ode mnie czy może są tez jakieś inne przyczyny ? np. no nie wiem uszkodzone czujniki magnetyczne albo jakieś inne etc.

Pozdrawiam

2

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Niesądze, żeby użycie kabla mikrofonowego (sterującego) mogło mieć jakikolwiek wpływ przy wyłączonej kontroli lampy przez DMX, bo w takim przypadku nie da się wydać polecenia wyłączenie lampy. Sprawdź ile godzin mają wyświecone lampy, może to już ich koniec, należałoby też sprawdzić zasilanie, jeżeli używałeś strobow glowach czy mrugałeś w tym czasie innym strobo? Wyłączanie się lamp mogło być spowodowane spadkami napięcia. Kabel mikrofonowy raczej znostawiłbym w spokoju....

3

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Nie było niezależnego stroboskopu, ale coś pamiętam jak dawałem efekt strobo na innych urządzeniach (Mac Profil) to też właśnie czasami się wyłączały no i zawsze te same trzy, może włączony efekt strono w głowicy zwiękasza pobór napięcia/mocy ??? Tylko dlaczego zawsze te same ??? Co do lamp to one się chyba wypalają w sensie że bledną i to oznacza ich koniec z tego co wiem, a świeciły że ho ho wink

4

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Każda lampa ma swoją żywotność MSR 575 bodajże 1000h, to niejest tak że lampa ledwo co świeci, wiadomo świeci słabiej ale...
Włączenie efektu strobo to włączenie shutera więc niesądze, żeby to powodowało spadki napięcia. Najcześciej tak się dzieje gdy masz włączoną kontrole lampy przez dmx i ktoś błędnie wprogramuje wartość strobo (w martinach gaszenie lampy jest na tym samym kanale co strobo właśnie) i przy okazji strobowania gasi lampy.

5

Odp: Problem z MAC 600 Wash

wiem dlatego wyłączam, no i po za tym wolę oszczędzić sieć bo wiadomo co sie dzieje z prądem jak sie włączy powiedzmy 20 głów na raz,a może dlatego że nie było splitera i w jednej lini był dimmer i głowy ???

6

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Ustalmy jedno skoro masz wyłączoną kontrole lampy to na 100% nienależy szukać problemu w sterowaniu. Czyli problem może leżeć albo w urządzeniu, albo w prądzie. To Twoja MAC`i czy rentalowe?

7

Odp: Problem z MAC 600 Wash

z tego co ja pamiętam oddzielnie się ustawia opcje DMX on LAMP i oddzielenie gaszenie z dmxa

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

8

Odp: Problem z MAC 600 Wash

No tak oddzielnie co niezmienia faktu, że jeżeli kolega miał nieaktywną funkcje gaszenia lamp, to nie ma sensu szukac problemu w DMX`ie...

9

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Porównaj sobie opcje wł/wył lampy via DMX w urządzeniach - w trzech które wyłączały lampy masz pewnie ustawione SPEC/dLOF na ON

A jaki stół?

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Problem z MAC 600 Wash

jest tak: maki wziąłem na sztukę, od firmy rentalowej - ale zaufane źródło, w celu obadania i odkupienia po sztuce.
Co do ustawień to jest tak że zapłon lampy następuje po upływie 90s od włączenia zasilania,no i uniemożliwienie gaszenia przez dmx, na każdym urządzeniu jest  ustawione SPEC/dLOF - OFF , stół gMA micro, no i zostaje jeszcze kwestia tego że zawsze te same 3 urządzenia, już sam nie wiem czy to napięcie czy jakieś czujki w głowicy...

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-02-13 21:42:04)

11

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Najlepiej odpalić i testować jeżeli sytuacja się powtórzytrzeba będzie serwisować. Ja bym stawiał na awaie urządzenia...

12

Odp: Problem z MAC 600 Wash

trzech urządzeń naraz?

Michał Bystrzycki
--------------------

13

Odp: Problem z MAC 600 Wash

nie, rożnie się wyłączały raz np jedno innym dwa naraz i w rożnej kombinacji między tymi trzema  hmm

14

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Może być walnięty czujnik temperatury lampy i uważa że lampa się przegrzewa i ją wyłącza. Miałem kiedyś podobny numer w naświetlaczach architektonicznych tyle że tam wystarczyło ominąć czujnik.

15

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Też pomyślałem o tym  co Dawid - czyli o czujniku. Ogólnie można by też spojrzeć w jakim stanie technicznym są głowy może przewody od zapłonnika do żarówki się sypią...