16

Odp: Problem z MAC 600 Wash

A czy się jakiś error wyświetla?

17

Odp: Problem z MAC 600 Wash

a po wyłączeniu lampy wyświetla się HOT ? czy normalnie wyświetla dalej adres urządzenia ?

18

Odp: Problem z MAC 600 Wash

nie normalnie wyświetla adres raz na jednej wyświetliła się komenda "LERR" o ile dobrze pamiętam, albo jakas inna na "L"

19

Odp: Problem z MAC 600 Wash

To nie komenda, tylko skrót od "Lamp Error"
A więc błąd lampy. Różne przyczyny mogą być.
Lampa jest stara, coś z jej zasilaniem nie tak (skoki napięcia zasilania), albo może zestarzały się przewody/styki zasilania lampy, albo kombinacja wybranych czynników.

20

Odp: Problem z MAC 600 Wash

tak na marginesie nie polecałbym wyłączania kontroli nad lampą po DMX. bo jak coś się wysypie to nie masz jak wysłać polecenia do urządzenia

21

Odp: Problem z MAC 600 Wash

mam reset po dmx jakby co, a jak wiadomo reset dobry na wszystko wink

22

Odp: Problem z MAC 600 Wash

A wiecie jak odczytać ile godzin np przepracowała żarówa ? tzn. chodzi mi o to jak odczytać te skróty co dokładnie oznaczają ?

[MENU] - [TIME] - [Po H]  = ?
                           [RPoH] = ?
                           [LA H]  = ?
                           [RLAH] = ?
                           [LSTR] = ?
                           [RLST] = ?

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-02-15 13:40:12)

23

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Instrukcja ma takie informacje, nawet polska wersja tongue
Napiszę też po swojemu z rozwinięciem

[Po H] - Powen On Hours - czas pracy, nieresetowalny
[RPoH] - Resetable Power On Hours - czas pracy od ostatniego zresetowania tego licznika. Służy zwykle przy mierzeniu czasu pracy od ostatniego czyszczenia.
[LA H] - Lamp Hours - czas pracy lampy, nieresetowalny
[RLAH] - Resetable Lamp Hours - czas pracy lampy od ostatniego zresetowania tego licznika. Należy kasować po zmianie lampy na nową. Wtedy tylko mierzy czas użycia aktualnej lampy, a przez to pozwala ocenić jej zużycie (najlepiej w połączeniu z ilością włączeń).
[LSTR] - Lamp Strikes - ilość włączeń lampy
[RLST] - Resetable Lamp Strikes - ilość włączeń lampy od ostatniego zresetowania tego licznika. Należy kasować po zmianie lampy na nową. Wtedy zlicza ilość włączeń lampy, a tym samym jej stopień zużycia w związku z ilością włączeń.

Jak się nie kasuje liczników wtedy i tylko wtedy gdy należy, to urządzenie niczego wiarygodnego nam nie poda.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-02-15 14:08:18)

24

Odp: Problem z MAC 600 Wash

dzięki za rozwinięcie wink a i żadna instrukcja nie ma tego opisane mam obydwie i nie znalazłem a jak tak to na której stronie ?

25

Odp: Problem z MAC 600 Wash

W polskim tłumaczeniu na stronie 16 (Odczyty czasu pracy (TIME)), w ostatniej wersji angielskiej na stronie 13 (Usage readouts (TIME)).

26

Odp: Problem z MAC 600 Wash

uu... rzeczywiście sory moje ewidentne nie dopatrzenie, dzięki

27

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Podaj czas pracy lampy, i czy była już wymieniana. Problemu szukałbym w przetwornicy zasilającej lampę. Miałem na warsztacie MAC250 z podobną usterką. Różnica polegała jedynie że często lampa nie mogła odpalić, a jeśli odpaliła to sama z siebie gasła po jakimś czasie. Oczywiście to gdybanie - bez podłubania nie da rady nic stwierdzić na pewniaka.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

28

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Witam,

A więc jest tak mam tu akurat dwa urządzenia i oto jakie wyniki pokazuje wyświetlacz:

           Mac1 / Mac2

[Po H]  7435 / 7654
[RPoH] 7435 / 7654
[LA H]  5955 / 5199
[RLAH] 5955 / 5199
[LSTR]  966  /  823
[RLST]  966  /  823

Żarówka ponoć kiedyś była wymieniana.

Ponadto jedna głowa ma inny soft niż pozostałe wszystkie 2,4 a jedna 2,2 może to też ma jakiś wpływ ?

Pozdrawiam

29

Odp: Problem z MAC 600 Wash

Jak widać nikt nie zadbał o to żeby wyresetować liczniki jeżeli "lampa kiedyś była wymianiana" to tylko świadczy (niedobrze) o użytkowniku. Lampa MSR 575/2 ma ok 1000h żywotności, więc pewnie są one do wymiany. Najlepiej wsadź nową lampe i zaobserwuj jak się zachowuje, pokolei testując wszystkie urządzenia. Swoją drogą to mają dość dużo przepracowanych godzin...

30

Odp: Problem z MAC 600 Wash

a gdzie się resetuje te liczniki ? bo nie wiem niestety smile

Co do żarówek to świecą mocnym światłem w sensie że nie bledną a z tego co wiem jest to żarówa wyładowcza metahalogenowa i jak się wypala to blednie chyba ? co nie ?