1

Temat: Par 64 a 56 ?

Witam.
Mam prawdziwy problem,mianowicie planuje zakup 8-16 sztuk Parów Ledowych, będą służyły głownie do dekoracji, podświetlania ścian, konstrukcji aluminiowych itp. W poszukiwaniu natrafiłem na wiele firm, po przejrzeniu forum doszłem do wniosku ze najlepszym zakupem będzie Flash lub American DJ i tutaj zaczynają sie moje pytania.
1. Czy Par 56 wystarczy do podświetlenia np ściany, dodam ze bardzo mi zależny aby snop światła dotarł do sufity i nie zginał w połowie ściany
2. Czy ktoś miał styczność lub porównał Pary takich firm jak Scanic czy Cheavy, ta druga markę widziałem na filmach powiem ze naprawdę dobrze świeca aczkolwiek cena 480 zł za Par64 to sporo.
3. Czy warto inwestować w Pary Scanica lub Cheavy, ponad 100-150zł za sztukę więcej, czy tez możne nie warto ponieważ Flash świeci podobnie a skoro kosztuje sporo mniej to poco przepłacać?
4. Czy Pary 64 nie będą za duże, trochę mnie martwi ze ludzie mogą się o nie potykać ale może to tylko moje chore spojrzenie na ten temat.
5. Ostatni temat to transport, macie jakieś dobre,wygodne i sprawdzone casy na Pary?

Proszę o pomoc ponieważ sam już się pogubiłem w własnych myślach smile

2

Odp: Par 64 a 56 ?

Na pewno będziesz żałował jeśli kupisz Par 56. Co do jakości i porównania Par 64 to znajdziesz odpowiedź na forum.

3

Odp: Par 64 a 56 ?

Co powiesz na PAR 56 LightmaXX 18x1W, 370zł Świeci bardzo mocno.
Po lewej GRIVEN 1000W, po prawej PAR 56 LED 18x1W, swoją drogą nie wie ktoś czasem czy da sie wyłączyć w nim wyświetlacz?

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-05-03 13:58:45)

Post's attachments

Zielone.JPG
Zielone.JPG 6.63 kb, 4 downloads since 2010-05-03 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

4

Odp: Par 64 a 56 ?

Możesz powiedzieć coś więcej o tej lampce?

5

Odp: Par 64 a 56 ?

Nie wiem, co by Cię interesowało.
Praca w trybie 3 lub 6 kanałowym, zaprogramowane 42 makra kolorów, strobo (bardzo szybkie z resztą przy max), tryb M/S, tryb AUDIO, adresowanie i ustawianie funkcji poprzez przyciski i wyświetlacz LED, wbudowane programy (7 color changing, color fading itp)
Poprzednie foto, to świecenie na ekran kinowy z odległości ok 6m, natomiast poniżej porównanie z PAR64 1000W na wykładzinę (szarą) z wysokości też ok 6m
Par LED po lewej, PAR64 po prawej.
Powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony, a i kolorki ma bardzo ładne (obawiałem się o żółty, czy pomarańczowy, ale jest ok).

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-05-04 17:27:54)

Post's attachments

niebieskie.JPG
niebieskie.JPG 5.9 kb, 3 downloads since 2010-05-04 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

6

Odp: Par 64 a 56 ?

Gdzie to można kupić? Po chwili googlania nie znalazłem nic ciekawego w tej kwestii...
A wstawiłbyś jeszcze jakieś zdjęcie właśnie z żółtym kolorkiem?

Ostatnio edytowany przez Marchw (2010-05-04 18:51:57)

7

Odp: Par 64 a 56 ?

Jutro postaram się zrobić, ale fotografuję telefonem i niestety bardzo brzydko oddaje kolory...
Model to DMX LED PAR56-1W/18 MKII, ostatnio pojawiły się na allegro, są też PAR64 na 36 ledach, ale już po 690zł.
Kolejnym dość pozytywnym zaskoczeniem jest to, że producent podaje w instrukcji nawet długości fali dla poszczególnych kolorów diod (R-623nm, G-525nm, B-470nm), co raczej gwarantuje powtarzalność uzyskiwanych barw w lampach zakupionych w różnym czasie.

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-05-04 21:18:18)

8

Odp: Par 64 a 56 ?

Witam.
Zamieszczam obiecane fotki, niestety nie najlepszej jakości.
Świecenie na sufit z odległości ok 2,5m

Post's attachments

RG.JPG
RG.JPG 30.05 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

9

Odp: Par 64 a 56 ?

No jak za tą kasę, to moim skromnym zdaniem bardzo przyzwoicie... smile

10

Odp: Par 64 a 56 ?

Ciekawe jak z żywotnością, no ale to się okaże (albo nie) w najbliższej przyszłości wink
Szkoda że moja N73 nie potrafi zrobić dobrego foto, albo ja nie potrafię.

11

Odp: Par 64 a 56 ?

Podaj namiary na te ledówki.
Rozważam zakup kilkunastu może kilkudziesięciu...

12

Odp: Par 64 a 56 ?

Proszę
http://www.musicexpress.pl/index.php?m= … ;subcat=31
http://allegro.pl/show_user_auctions.ph … r_id=20747

Ostatnio edytowany przez LuckyDj (2010-05-06 09:25:34)

13

Odp: Par 64 a 56 ?

LuckyDj napisał/a:

Kolejnym dość pozytywnym zaskoczeniem jest to, że producent podaje w instrukcji nawet długości fali dla poszczególnych kolorów diod (R-623nm, G-525nm, B-470nm), co raczej gwarantuje powtarzalność uzyskiwanych barw w lampach zakupionych w różnym czasie.

Jeśli producent diod dotrzyma tych parametrów to będą jednakowe barwy składowe.
Od tego paradygmatu do powtarzalności barw mieszanych jeszcze daleko. Zależy to między innymi od domyślnego poziomu wysterowania tych diod, co przekłada się na trwałość.
Sam przyznałeś się że nie wiesz jak jest z trwałością. Powtarzalność kolorów między seriami kupionymi w różnym czasie oraz trwałość są silnie powiązane ze sobą.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-05-06 13:31:33)

14

Odp: Par 64 a 56 ?

Trudno żebym wiedział skoro mam to od jakiś 2 tygodni.
Potrzebowałem do podświetlenia scenografii, ale powaliły mnie mocą i chyba zawisną na kontrze i na pewno zakupię ich jeszcze kilka.
Co do trwałości, no cóż... Niech z deklarowanych 50.000 poświeci 20.000 to chyba i tak będzie dobrze, raczej chodziło mi o to, czy coś nie padnie po miesiącu wink