Temat: filtry HT

kochani chciałbym poznać waszą opinię na temat tego rodzaju filtrów
wiem że są o podwyższonej temperaturze
może ktoś stosuje coś takiego
chciałbym to zaimputować do theatre 2000, bo zwykłe się palą
czy to dobry pomysł?
czy lepiej polecilibyście mi coś innego, normalnie zwykłe mi się palą jak podkręcę żaróweczki
gdzie takie coś można dostać, jakie są oznaczenia takich filtrów-tzn, dobiera się je do określonej temperatury?

pozdrawiam wszystkich

Ostatnio edytowany przez Sławek (2010-02-01 16:08:27)

2

Odp: filtry HT

oj chyba nikt nie stosuje......................

3

Odp: filtry HT

Nie bądź taki niecierpliwy....
http://www.rosco.com/us/filters/supergel.asp

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: filtry HT

dzięki Michał

5

Odp: filtry HT

Możesz spróbować zastosować dodatkowo filtry ochronne, które ograniczają wpływ temperatury na filtr właściwy, używam takich filtrów do lamp 5kW i 2 kW właśnie.

#01991 2024   Super Heat Shield

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

6

Odp: filtry HT

dzięki Krzysiu, każda pomoc na wagę złota
to sia zakłada przed filtrem od strony żarówy tak?
no w sumie tak bo jak inaczej, hi hi
dzięki
a w RP jest to do dostania?

Ostatnio edytowany przez Sławek (2010-02-02 13:55:09)

7

Odp: filtry HT

elwolight.com <--- firma matka smile

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: filtry HT

Dodatkowy filtr termiczny oczywiście trzeba wstawić między źródłem a filtrem barwnym, ale filtr termiczny musi mieć dobrą wentylację, aby konwekcja zabierała z niego ciepło, które ten filtr wyłapuje z promieniowania. Nic w przyrodzie nie ginie tongue

Zapotrzebowanie na filtry HT i ochronne jest dość duże... nie tylko Rosco to robi. Lee również, a na tym się to pewnie nie kończy wink

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-02-02 14:13:01)

9

Odp: filtry HT

Oczywiste, że musi mieć wentylacje, trzeba pokombinować z montażem na reflektorze ale polak potrafi:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

10

Odp: filtry HT

Tak sobie pomyślałem teraz, że niezależnie od użycia i nieużycia kolorów, to filtr podczerwieni powinien być. Jeśli urządzenie nie filtruje konstrukcyjnie, to trzeba dodać taką folię ochronną z dobrym wentylowaniem.
Chodzi o oddziaływanie podczerwieni na siatkówkę, szczególnie gdy chodzi o intensywne i skupione strumienie jakie potrafią wytwarzać oprawy sceniczne. Może wystąpić zjawisko podobne do udaru słonecznego, które niewątpliwie męczy. Nie będę teraz szczegółowo o nim rozprawiał. Dość na tym że może w bardziej ekstremalnych przypadkach doprowadzić do odklejenia siatkówki (to już przestroga bardziej dla serwisantów).

11

Odp: filtry HT

no to mam do wyboru założyć zwykły filtr + ochronny na temperaturę + ochronny filltrujący podczerwień, albo HT + filtrujący podczerwień?
Ktoś to stosuje w takim zestawieniu?

dzięku za odpowiedź Kacper

12

Odp: filtry HT

Filtr ochronny "na temperaturę" to właśnie ochrona przed podczerwienią. smile
Więc raczej będzie to sam filtr HT, albo zestaw zwykły filtr + ochronny.

Jeśli używamy zmieniacza to fajnie jakby zmieniacz miał funkcję "Dark Gel", albo żeby konsoleta sama ją realizowała.

13

Odp: filtry HT

a na czym ta funkcja polega ?

14

Odp: filtry HT

Do użycia tej funkcji odpowiednio trzeba przygotować rolkę zmieniacza. Kolory, które chcemy objąć tą funkcją, trzeba uciąć na podwójną szerokość (najczęściej), i zajmują one przez to dwa miejsca. Gdy sterowanie zmieniaczem wskaże na kolor objęty funkcją "Dark Gel", to on sam powoli porusza tym filtrem, aby uniemożliwić kumulację ciepła w jednym miejscu i rozłożyć je na znacznie większą powierzchnię. Znacząco ogranicza to wypalanie się filtrów i dlatego jest to bardzo przydatne do szczególnie podatnych na to ciemnych filtrów.

15

Odp: filtry HT

sprytne smile