31

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

no tak wiadomo, ale z każdym chyba można dojść do jakiegoś kompromisu

32

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

No tak ale jeżeli mówimy o 500/600 to już raczej kiepsko...

33

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Ale chyba łatwiej będzie przekonać do 500/600 jak do nowego FutureLight'a??

34

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

No wiadomo, że łatwiej. Jeżeli mówimy o głowach to w Polsce do uznanych firm należą: Vari*Lite, Martin, ClayPaky i Robe. Jednak technika urządzeń poszła bardzo do przodu, generacja MAC500/600 jest już jednak dość stara i przechodzi do lamusa. Standartem jest generacja MAC700/2000, a nowością bardzo ciekawe urządzenia z najnowszej serii typu MAC III, AlphaSpot1500, czy VLX500. Generalnie technika idzie do przodu, i to co jeszcze kilka lat temu było standartem, dziś jest już dawno zapomnianą przeszłością.

35

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Przeglądałem ridery kilku polskich kapel jeszcze nie jest tak źle z tymi 600 no i są ciągle produkowane przez martina, ale co prawda to prawda lada dzień odejdą w cień

36

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Napewno z 600 nie jest tak źle jak z 500, jednak wydaje mi się, że to ostatni sezon szerokiej akceptacji MAC 600. Ogólnie to 600 jest ok jeżeli mówimy o świeceniu nią frontów, powieszona w kontrze jest jednak dość wolna, dokucza również brak zoom`u... Zależy co chcesz nią zaświecić

37

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

500 nie biorę woogóle pod uwagę, tylko 550 i 600 - świecimy koncerty,eventy.

38

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Jak dla mnie MAC 550 nie jest udaną konstrukcją Martina, zresztą sam producent wycofał się z produkcji 550 to o czymś świadczy...

39

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Mnie to trochę dziwi. Dlaczego świetlik zespołu X nie zgadza się na urządzenia powiedzmy Future Light (nowe, parametrami nie odbiegającymi aż tak bardzo od odpowiedników dobrych firm) a zgadza się na stare 500 czy wycofane z produkcji 550, a nawet jeszcze starsze 250? Chodzi o lans- nie świecę na byle czym!? Widziałem np. ostatnio beamy z FUTURELIGHT PHB-300E PRO-Head Beam i jak dla mnie są bardzo fajne ( szybkie, jasne, CMY), ale ryzykowne byłoby w nie zainwestować jeśli się chce pracować. Może mi to ktoś wyjaśnić? Jeśli jakiś sprzęt jest awaryjny, ciężki albo nie wiem co jeszcze to raczej powinien się o to martwić właściciel a nie osoba przyjeżdżająca i klikająca przez godzinę na sterowniku...

40

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Co do beamow FutureLight to postaw je sobie obok beamow CP i zobaczysz różnicę w jasności szybkości itd. Co do awaryjności sprzętu to niedokońca jest to sprawa tylko właściciela, bo gdy sprzęt zaczyna się pieprzyć w czasie koncertu, to realizator musi się męczyć. Moim zdaniem produkty chińskie jednak znacznie odbiegają od parametrów produktów markowych. Tak naprawde to od realizatora i tylko od niego zależy na czym pracuje, i co woli. Na scenie koncertowej ridery traktowane są dość luźno, w teatrze natomiast jeżeli w riderze stoi MAC 2000 Performance to takie i TYLKO takie urządzenie jest akceptowane, bo na takim chce pracować reżyser światła. Każda lampa jest inna, każdy realizator jest inny i każdy tworzy jakiś obrazek światłem za pomocą narzędzi jakimi są oprawy inteligentne.
Naprawdę cieszmy się, że w naszych realiach można czasami podmienić 700 na 500 albo WASH`a 700 na 600, bo możliwości podmieniania urządzeń jest dużo jednak wszystko w granicach rozsądku. Swoją drogą powinniśmy się cieszyć, że wymagania stawiane rentalowi są coraż większe bo gdyby nie to zapewne dużej części inwestycji właściciele firm by nierobili...

41

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Może by obskoczył na Futurach ale co z tego jak futury ma 5-10 firm a reszta Mac-a lub wyżej.  Jak świecisz sztukę sam to robisz na tym co masz  w firmie. Jak robisz tylko raider a Lj przybywa - posiada swój soft przygotowany na dana liczbę urządzeń, danej marki pod dany stół. nie musi bawić się w ustawianie tego od podstaw. Lj np. lubi pracować na CP inny na Macach itd itd. ale zawsze idzie się dogadać do jakiegoś stopnia.

ps. kupie mac 500 w dobrej cenie tongue

42

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Ale jak dla mnie Mac 550 to jedyna rozsądna alternatywa pomiędzy 500 a 575 krypton, pomimo że już nie produkowane podejrzewam że to co jest będzie jeszcze długie lat hulać po polskich scenach itd. wink

43

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Vandj jeżeli chcesz 500 to zapraszam do kontaktu:)