Temat: Dylemat Mac 600 czy...

Yo,

Witam wszystkich forumowiczów

Mamy w firmie taki dylemat jak zawsze co lepiej kupić wink
Czy lepiej używane Mac 600 Wash, czy może lepiej wynalazek o nazwie Delta 7 RGB R no i nowe.
O makach nie ma co się rozpisywać bo zakładam że wszyscy tu zgromadzeni znają jego możliwości. Pytanie o to drugie urządzenie czy ktoś miał z nim styczność i może cokolwiek napisać ?
Oto linko do produktu:

http://translate.google.pl/translate?js … &tl=pl

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

2

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

jeśli mam być szczery chcesz porównać dwie lampy służące raczej do czego innego

Jak wiadomo MAC 600 ma fajne kolory  ale ma też minus pękające tarcze BEAM.

Co do Delty to mam nijakie zdanie. 

A lampka ma raczej zastosowanie jako naświetlacz .

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

wiem wiem, ale chciałem pokombinować i może można by go spróbować użyć jako wash może dałby radę...

4

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Jako Wash to raczej MAC301/JB VaryLed A7, co do  użądzenia DTS to raczej naświetlacz tak jak napisał Krzyżak więc wydaje mi się że musicie odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujecie naświetlacza czy ruchomej głowy typu WASH.
Mac 600 jest w Polsce pewnym standartem, nie wiem jakie macie możliwości finansowe, ale możecie pomysleć też o WASH`ach z CP lub Robe. A do czego chcecie tych WASH`y używać?

5

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

normalnie, na scenie koncerty etc.

A mac 301 no jeszcze nie ten przedział cenowy  big_smile

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-01-29 17:40:05)

6

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

kiju napisał/a:

Mac 600 jest w Polsce pewnym standartem,

Coraz mniej  coraz mniej...
Nawet 500 tki przestają istniej w rozwiązywaczach umowy (raider)
Teraz 700 wchodzą i wypierają 500.
Nadchodzi smutny koniec 500tki.

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-01-30 18:14:00)

7

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

No tak jeżeli mówimy o standarcie Riderowym To teraz standatem są 700, natomiast MAC 500/600 to takie krytyczne minimu żeby cokolwiek robić. Ja osobiście niekupowałbym już ani 500 ani 600 bo to konstrukcje które kończą już swoją karierę, ale jeżeli koledze finanse niepozwalają na nic innego to 600 jeszcze ujdą...
Ja osobiście jednak zastanowiłbym się nad zakupem Robe700e Wash - ok 12 000 zł lub MAC 700 wash ok 14 000zł, ew MAC 2000 za ok 10 000 zł za używaną wiadomo że przy 4000 zł za MAC 600 to więcej ale 700 są dużo bardziej rozwojowe...

Ostatnio edytowany przez kiju (2010-01-29 18:32:50)

8

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

ja to wszystko na temat maków wim wink jednak cena... 4k za szt. a 14k to 10koła różnicy - a to jest dużo. A jeszcze musi zostać na 8 mac 550 i MA mikro wink więc muszę dobrze i rozsądnie to poukładać.
Powracając do tematu jak uważacie mac 600 czy ta delta 7 RGB R (tu mamy dobrą cenę no i nowe) no i czy ktoś miał styczność z tym urządzeniem ew. może ktoś zna jeszcze jakąś inną konkretną alternatywę ?

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-01-29 18:43:58)

9

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

A dlaczego akurat MAC 550;/ i czemu micro? Dziwna lista zakupow:P
Wrcając do tematu jeżeli wybieramy miedzy A i B to MAC 600 DTS to zupełnie inne urządzenie.

Pozostaje jeszcze pytanie CO chcesz tym świecić.

Ostatnio edytowany przez kiju (2010-01-29 19:02:56)

10

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

mac 550 bo, to moim zdaniem najlepsza alternatywa sprzętowo-cenowa między wysłużonymi już 500 a nowymi kryptonami 575 a mirco dlatego że dobra cena i po drugie że na wyższy model nie starczy już funduszy no i grandma = przyszłość jaka by nie była wink

Co, normalnie koncerty, jakieś mniejsze eventy etc.

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-01-29 19:13:37)

11

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Licząc koszt washa ledowego (takiego dobrego) vs wcześniejszych washy, to proponuję oszacować sobie jeszcze koszty transportu, wysiłek związany z instalacją, koszty lampy. Koszt samego zakupu to nie wszystko.
Różnica w logistyce między wash ledowym a klasycznym będzie naprawdę spora. Potrafię sobie przykładowo wyobrazić wzięcie Micro z kilkoma washami ledowymi w samochód osobowy, nawet nie kombi, w przyzwoity sposób. Nie wyobrażam sobie takiej wycieczki równie komfortowo gdy te kilka washy to są przykładowo Mac 300 Wash.
Różnica poboru prądu się kłania w kabelkologii...

P.S. Zakupowi grandMA Micro ja się dziwić nie będę, nie wypada mi wink

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-01-29 20:06:43)

12

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

nie wypada... - no tak wink tu mam sprawe na priva

zazwyczaj jest tak że jak już jedzie światło to i kupa innych gratów a jak washe to i spoty itd. więc robi się tego pół ciężarówki zazwyczaj wiec to nie robi różnicy, wiadomo że led będą raczej wypierały żarówy ale póki co cena zaporowa mówię tu o makach np 301 ; 15k netto bez case a z allegro mac 600 - 4k z case nawet jak bym musiał te żarówki wymienić i tak sie opłaca

13

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

No tak co MAto MA i tu nie ma dyskusji natomiast zalety chociazby Ultralighta nad Micro są znaczące... wrecz bardzo znaczące, jednak fakt że lepiej kupić Ma micro niż jakies Avo czy Sparka. Co do głów to wybór należy do Ciebie ja jednak polecałbym się zastanowić czy nielepiej dozbierać, doleasingować i kupić pożadniejsze.

Jeszcze jedno co DO MAC 301/600 301 to przyszłość 600 przeszłość...

14

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Wiem że są znaczące... smile ale patrzę na realia, dobra mam możliwość wychaczyć mikro za 20k i myślę że to zamknie temant stera  big_smile

Co do washy to muszę wybrać teraźniejszość przyszłość musi zaczekać smile - czyli jak nie znajdę, albo ktoś mi nie poleci nic lepszego/podobnego to padnie na 600.

Znalezłem jeszcze coś takiego ze stajni SGM Idea Wash 575 nowe - co sądzicie ?

Ostatnio edytowany przez Pan Lis (2010-01-29 20:45:32)

15

Odp: Dylemat Mac 600 czy...

Hmmm ale Nowy Idea Wash 575 kosztuje 9000 zł, wydaje mi się że w tych okolicach cenowych są ciekawsze propozycje. W tej cenie da się kupić używanego MAC 2000 Wash, a 2-3 tysiące drożej Robe 700E ColorWash