Temat: Strona Spidera

Nie wiem czy tu bywa, ale zrobię mu reklamę. Niech ma za zeszłoroczny koncert w Bełchatowie  smile
http://www.fish-eye.org/ang/index.htm

2

Odp: Strona Spidera

? hmm yyy?

Odp: Strona Spidera

No dobra, rozwinę temat. Link powyżej to adres strony Pawła "Spidera" Pająka, realizatora, który może i nie jest specjalnie lubiany przez techników (bo wymagający) ale umiejętności odmówić mu nie można.  Facet jest świetlikiem HEY'a, Myslovitz, świeci A.M. Jopek, robi duże i prestiżowe wydarzenia. Warto obejrzeć galerię, dlatego wrzuciłem.
A uwaga o koncercie w Bełchatowie, bo zrobił go super (konkretnie Hey z płytą [sic!]).

Ostatnio edytowany przez początkujący p. Światełko (2010-01-24 09:28:24)

4

Odp: Strona Spidera

Byłem przed wczoraj na koncercie HEYa i muszę stwierdzić, że światła mnie rozwaliły tongue W sumie to poszedłem tam głównie dla świateł tongue

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: Strona Spidera

No tak spoko, niedokońca rozumiem stwierdzenia nielubiany bo wymagajacy. Co ma jedno do drugiego, jeżeli technika robi co ma robić to jest OK jak prawie każdy. Akurat w przypadku osoby Pawła nigdy niespotkałem się z jakimś negatywnym zachowaniem więc niebardzo wiem o co chodzi;-). A co do założenia tego tematu to niedokońca rozumiem jego sens... ZChcesz podyskutowac na temat pracy Fish-Eye, ogolnie realizatorow czy co...

Odp: Strona Spidera

Chodzi o to, że nie zawsze technika robi co ma robić a chciałaby żeby było OK. wink Temat znam z drugiej ręki.
Bałbym się zaczynać tematy, w których będąc małym żuczkiem oceniam pracę grubych ryb. Fish-Eye to dla mnie nowość a mają w dorobku wielkie projekty i warto ich podpatrywać. Nie znałem tego adresu i pomyślałem sobie że ktoś z mniej doświadczonych świecidełkoklików także może nie znać, a chyba warto poznać.

7

Odp: Strona Spidera

No tak stymże jeżeli ktoś stwierdza "Realizator X jest głupi, cham i prostak", a dostał opieprz za to że nie zrobił tego co było ustalone to sorry. Sam znam tego typu opowieści a poznając relacje drugiej strony światło na sprawe pada z innego kąta. A co do Polskiego rynku realizatorow to uważam, że jest jeszcze przynajmniej kilka osób na które można zwrócić uwagę...

8

Odp: Strona Spidera

Panie "początkujący" - faktycznie nim pan jest smile

Nie widze sensu tego tematu. Każdy zna Pawła, jak nie osobiście to z opowieści lub widział jego dokonania. Pisanie o nim jako o realizatorze którego "warto podpatrywać" kierować trzeba do młodych adeptów a nie do ludzi którzy znają temat. Racja, jest on dobry w tym co robi i za to go cenie. Ale nie potrzebuje on tutaj reklamy. Kiju ma racje, jest paru świetlików równych Spajderowi którzy raczej są w cieniu a tylko nieliczni znają ich talent smile

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

9

Odp: Strona Spidera

Koledzy znam Pawła osobiście a jeśli chodzi o inne firmy zajmujące się podobnie jak "SPIDER" projektowanie polecam www.lightup.pl
Strona Artura Szymana  reżysera światła z TVP akurat mam wielką przyjemność z nim współpracować bo jestem jego asystentem więc jeśli mogę pomóc np w jakimś projektowaniu służę radą początkującym kolegom smile)

10

Odp: Strona Spidera

Ferrari napisał/a:

Koledzy znam Pawła osobiście a jeśli chodzi o inne firmy zajmujące się podobnie jak "SPIDER" projektowanie polecam www.lightup.pl
Strona Artura Szymana  reżysera światła z TVP akurat mam wielką przyjemność z nim współpracować bo jestem jego asystentem więc jeśli mogę pomóc np w jakimś projektowaniu służę radą początkującym kolegom smile)



tak na marginesie:  ilu, według was, jest w Polsce znaczących realizatorów światła. mam na mysli i tych pracujących dla telewizji, i tych "nietelewizyjnych"  ?

11

Odp: Strona Spidera

ja znam jednego nietelewizyjnego, tylko jednego  tongue z miasta Lodzi

Ostatnio edytowany przez rokigd (2011-02-23 18:04:54)

Bogdan

HD

12

Odp: Strona Spidera

rokigd napisał/a:

ja znam jednego nietelewizyjnego, tylko jednego  tongue z miasta Lodzi


ci z telewizji jak widać mocno sie trzymają i nie dopuszczają do korytka nikogo z młodych sad

13

Odp: Strona Spidera

A tu się akurat nie zgodzę. Ostatnimi czasy pojawiło się kilku młodych LD telewizyjnych.

A poza tym robienie światła w TV to zupełnie inna bajka niż na koncertach -prawda Ferrari??  -a przy okazji pozdrawiam Cię :-)

14

Odp: Strona Spidera

Szymon napisał/a:

A tu się akurat nie zgodzę. Ostatnimi czasy pojawiło się kilku młodych LD telewizyjnych.

A poza tym robienie światła w TV to zupełnie inna bajka niż na koncertach -prawda Ferrari??  -a przy okazji pozdrawiam Cię :-)


pozwolę sobie po nazwiskach (celowo alfabetycznie)


1. Anweiler Mieczysław
2. Feliksiak Zbyszek
3. Michna Marcin
4. Szyman Artur
5. Tyszka Adam

uważacie że to wystarczająco jak na 3 duże stacje telewizyjne i prawie 40-sto milionowy kraj? wink))
z drugiej strony mamy tylko 4 firmy które mają potencjał pozwalający na robienie dla telewizji.........:)

15

Odp: Strona Spidera

Zapomniałeś jeszcze o Andrzeju Czeranowskim -a za realizację wziął się również ostatnio Jacek Chojczak.
Myślę, że w chwili obecnej w zupełności zaspokajają potrzeby rynku. Poza nimi jest jeszcze całe grono realizatorów zajmujących się tylko światłem ekspozycyjnym bez tzw. efektowego -zupelnie mniej znanych.

Wiesz widzialem kilku tzw. realizatorów, którzy nie bardzo wiedzieli jak obsługiwać światłomierz... światlo w TV to naprawdę inna bajka...