106

Odp: pierwsze kroki

Joe nie ma żadnego udziału w pisaniu softu do Vectora.

107

Odp: pierwsze kroki

ale może coś w końcu ruszy w tej kwestii
fajnie by było gdyby też random w kreatorze efektów zaczął działać smile

108

Odp: pierwsze kroki

jak to jest z tym matrixem?
utworzyłem matrixa - przypisałem urządzenia do cel

ale nie wiem jak to programować sad
dziwnie jest to opisane w helpie
ni jak nie wiem jak wyświetlić to okno gdzie wstawia się obrazek

EDIT:
doszedłem
ale jest to z lekka zamotane smile

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-11-28 19:55:02)

109

Odp: pierwsze kroki

Witam

mam mały problem sad

jak ustawiam winga i daję store i np. klikam na Snap 1 i daję overrite
to zapisuje mi ustawienia ale ustawia priorytety na "0"
na suwakach

na przyciskach jest ok

co może być przyczyną takiego zachowania?

110

Odp: pierwsze kroki

coś jest nie tak z zapisywaniem snapów

jak zrobiłem na exekutorach na jednym "Go" a obok "Release"
to po otwarciu spektaklu nie działa Release
jak dam setup i wyłaczę i właczę ten drugi przycisk (Release) to działa

trochę bez sensu sad

to generalnie bład vestora czy tylko u mnie tak się dzieje ??

111

Odp: pierwsze kroki

Mógłbym dostać plik show na maila firmowego?
KacperP ltt com pl

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-01-10 07:51:49)

112

Odp: pierwsze kroki

zauważyłem że jak się pozapisuje pozycje, kolory, goba, efekty itd.. w bibliotekach
to w momencie tworzenia CUE jeżeli skorzystamy z tych gotowców,
to edytując CUE możemy zapisać zmiany w bibiotece

jeżeli wykorzystaliśmy bibliotekę kilka razy to zmieni się np. ustawieni również w innych QUE

niestety nie dzieje się tak odnośnie efektów

może ktoś powiedzieć co można "sparametryzować dzięki bibliotekom a czego nie?

efektów na pewno nie (chyba że coś robię nie tak)
wygląda jakby efekty na sztywno zapisywać w QUE i koniec
szkoda ogromna sad

będę dźwięczny za pomoc

Ostatnio edytowany przez artmajster (2011-03-14 17:19:49)

113

Odp: pierwsze kroki

Witam, mam kilka pytan odnosnie programowania w vectorze. Jesli dobrze zrozumialem instrukcje, to w edytorze efektow funkcja offset powinna odpowiadac za wartosc poczatkowa parametru. W praktyce nie moge zauwazyc zadnego efektu przy przestawianiu wartosci offset (widze zmiany jedynie przy fan) zle zrozumialem instrukcje? (Sprawdzalem wplyw wartosci offset na parametry dimmera oraz panoramy w sharpach)

Oprocz tego czy mozliwe jest w szybki sposob przechodzenie do danego cue w playliscie przypisanej do fadera? (nie mastera) wiem ze dziala to po wprowadzeniu komend playlist x que x jednak wtedy que wczytuje sie tylko do edytora. Chcialem zeby que przeskakiwalo rowniez w trybie live na suwakach, tak abym mogl od razu sterowac ratem dla danego cue.

114

Odp: pierwsze kroki

chaluga napisał/a:

esli dobrze zrozumialem instrukcje, to w edytorze efektow funkcja offset powinna odpowiadac za wartosc poczatkowa parametru. W praktyce nie moge zauwazyc zadnego efektu przy przestawianiu wartosci offset (widze zmiany jedynie przy fan) zle zrozumialem instrukcje? (Sprawdzalem wplyw wartosci offset na parametry dimmera oraz panoramy w sharpach)

Za wartość początkową odpowiada "Base" (piąte kółko). Wartość "Offset" odpowiada za FAZĘ przebiegu efektu. Jeśli przestawia się "All" w ramce "Offset" to zmiany są, ale nie są one takie oczywiste, bo wtedy faza zmienia się jednakowo dla wszystkich w tym momencie edytowanych urządzeń. Przy "Fan" jest to bardziej oczywiste, bo faza jest zmieniana wtedy proporcjonalnie.

chaluga napisał/a:

Oprocz tego czy mozliwe jest w szybki sposob przechodzenie do danego cue w playliscie przypisanej do fadera?

Można:
Cue # Go
(wciskamy Go tego playbacka w którym chcemy zrobić przejście)

Tak poza tym w Vectorze nie ma "Playlist" i "Que" ale "Qlist" i "Cue", nie ma też "trybu live" wink

115

Odp: pierwsze kroki

Heh, dopiero zaczynam i jeszcze na wszystko mówię po swojemu smile Dzięki za szybką odpowiedź.

A czy jest jakiś prosty sposób żeby zaprogramować taką sytuację: Mam np 10 dimmerów ustawionych w rzędzie. Chcę żeby zapalały się np od 1 do 7, po czym dimmery 4-7 gasłyby, następnie zapalały by się 4-9 itp. Taka nieskończona pętla. Zrobiłem to sobie jako chaser, jednak efekt nie jest idealny ze względu na powtarzające się co jakiś czas que, poza tym zajmuje to mnóstwo czasu.

A przy okazji, kiedy można się spodziewać kolejnych szkoleń w ltt?

116

Odp: pierwsze kroki

chaluga napisał/a:

Mam np 10 dimmerów ustawionych w rzędzie. Chcę żeby zapalały się np od 1 do 7, po czym dimmery 4-7 gasłyby, następnie zapalały by się 4-9 itp. Taka nieskończona pętla.

Equalizer? Raczej tylko chaserem.
Jak był ten chaser programowany?

Programowanie długo trwa? Nie wydaje mi się wink
Tworzy się Qlistę, robi jako główną (Select), wybiera kanał 1, włącza na "Full", "Store", wciska "Select" przy tej Qliście i zapisany mamy pierwsze cue.
Wciskam "Next" co przerzuca do następnego kanału, daję "Full", wciskam "Store+", potem "Next", "Full", "Store+" i już mam trzy kroki...
i tak dalej, szybko nawet do 50 kanałów dojdę

Potem Qlistę przerabiam na chaser, tryb odtwarzania na "Random" i disco gotowe.

Niejedną dyskotekę robiłem trzema random chaserami. Jedna na pozycje, druga na kolory, trzecia na gobo...  lol

(edit)
Co gorsza, sekwencję klawiszy "Next", "Full", "Store+" można zrobić w makro, które w stosownej sytuacji można wciskać aż do szybkiego skończenia się nawet kilkuset kanałów lub czegokolwiek.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-08-29 08:01:23)

117

Odp: pierwsze kroki

O proszę, nie wiedziałem o opcji random przy chaserze przez co przy moim programowaniu musiałem w każdym kolejnym cue zjeżdżać danymi dimmerami do zera. Wielkie dzięki za pomoc smile Widzę że trochę spędziłeś przy vectorze wink

118

Odp: pierwsze kroki

chaluga napisał/a:

Widzę że trochę spędziłeś przy vectorze wink

Taka praca  smile

119

Odp: pierwsze kroki

A czy można w jakiś posób przypisać grupy do przycisków QKey? Gdy wchodzę w setup Quelisty i wchodzę w ustawienia poszczególnych klawiszy widzę, że znajdują się tam opcje group selection/release, ale w żaden sposób nie potrafię przypisać grupy do przycisku.

Edit: W instrukcji wyczytałem jeszcze, że po wciśnięciu klawisza rate kółka sterują prędkością quelist i dodatkowo można wybierać konkretną quelistę za pomocą select. W vectorze on pc mam dwa przyciski rate, jeden mały nad suwakami, drugi duży nad masterem. Niestety w rzeczywistości (orange) mam tylko ten pierwszy, a po jego wciśnięciu nie działa ani select ani kółka. Ktoś wie o co chodzi?

Edit 2: Z przypisaniem grupy do przycisku już sobie poradziłem. Wszystko jest opisane tutaj: http://www.compulite.com/downloads/Vect … .19R02.pdf

Ostatnio edytowany przez chaluga (2012-09-20 22:05:07)

120

Odp: pierwsze kroki

Witam
Czy można gdzieś pobrać instrukcje po polsku do Vectora Blue?