Temat: Problem z Ledparami 64 Flash

Świeciłem niedawno hotelówkę na samych ledach i przydarzyła mi się bardzo dziwna sprawa. Ledy od Flash-butryma zaczynały nagle wariować. Wyglądało to tak jakby nie dochodził do nich DMX ale po kolei.
Na froncie na jednej linii miałem 8 parów. W trakcie koncertu po około 20-30 minutach od początku seta(zespół grał trzy sety) trzy pary zaczynały mrugać niezależnie od innych nie reagując na sygnał ze sterownika. Co ciekawe po tym jak zespół kończył grać po 3 minutach wszystko się uspokajało - to mnie w tym wszystkim najbardziej nurtuje. Stół to Alfa ale raczej nie w tym leży problem bo pozostały sprzęt świecił bezproblemowo. Lampy były na miejscach 2, 5 i 6 w linii więc to raczej także nie był problem z okablowaniem.
Ma ktoś pomysł o co mogło chodzić? O wbudowany mikrofon? O jakieś zimne luty? o drgania spowodane przez tańczących (lampy były na statywach)?

2

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Problem z zasilaniem. Jak zespół zaczynał grać to zwiększył się pobór prądu i niskie napięcie mogło sprawić że ledy zaczęły wariować.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Chwilkę pomyślałem, że podałeś mi rozwiązanie, ale chyba nie o to chodzi. Dlaczego tylko 3 z 8 i w tak dziwnym układzie, a nie np 6,7,8? Nie było aż takich dużych skoków bo sala była malutka - 200 osób i mimo, że podpięte były do tych samych obwodów co końcówki tam nie było pobieranej takiej mocy. Nie było też zmian skokowych a na godzinnej próbie wszystko grało.

Ostatnio edytowany przez początkujący p. Światełko (2010-01-17 16:43:18)

4

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

nie szkodzi że mała imprezka...
Ale akurat jedna faza miała spadek..
mogła miec od samego początku 220 210.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

A były na tym samym zasilaniu (wszystkie 8)?

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

No to otwieramy i lutujemy...

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Były po 4 na dwóch osobnych obwodach.

8

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

budowa tego LED w środku nie jest rewelacyjna smile

u nas na sporą ilość bywały jakieś np nie podłączone zasilanie 230 smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

9

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Miałem podobny problem z LEDami (nie wiem czy pisałem o nim tutaj, czy na elektrodzie). W każdym bądź razie wymieniłem układy SN, wsadziłem w linię wzmacniacz DMX, i hulają do dziś bez problemu.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Pisałeś tu, przeczytałem twój temat. Ale ty miałeś problem od początku a ja w połowie sztuki (na próbie grało). Powoli skłaniam się ku wytłumaczeniu w połączeniu stołu z ledami. Na próbie grało, ludzie weszli to zaczęli zachaczać kabelki (z musu były pod ławami przy których siedzieli) a jak zespół siadał to był czas na caterring, alkohol albo papierosa więc szli w siną dal zostawiając kable w spokoju.
W piątek je sprawdzę, podłączę pod dimmer. Jeśli przy ograniczeniu napięcia zaczną zachowywać się tak samo to problem jednak w zasilaniu, jeśli nie to albo same pary albo okablowanie.

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

Podłączyłem lampki pod autotransformator i nawet przy 185V działały normalnie (tylko słabiej świeciły). Mój problem leżał w stole. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na dwóch suwakach alfa na której pracowałem potrafi przesłać straszny syf DMXem. I co ciekawe w tej samej pozycji suwak potrafi działać normalnie i nienormalnie, zależnie od swojego widzimisię.

12

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

kiedyś miałem podobny problem. Miałem zapięte 12 parów ledowych 64 butryma zasilane z różnych faz i bylo tak że dwa mrugały, wariowały a reszta świeciła normalnie mimo tego że na początku mialem spliter. co ciekawe to były to pary numer 2 i 9. Jak wymieniłem pierwszy kabel DMX od splitera do para numer 1 (kabelek butryma zresztą smile ) to działały normalnie. Te pary maja coś takiego że co poniektóre lubią wydziwiać i zbierać jak najmniejsze syfy a inne mogą mieć mega zaklócenia i nic.

13

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

kabelek od butryma to taki lepszy sznurek do wieszania prania:P tego sie na serio nie da używać do niczego innego tongue

14

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

DA SIE!!! Zaje***** sie nimi związuje piony:)

15

Odp: Problem z Ledparami 64 Flash

jaksię robi jednocześnie 5 sztuk to już kabelków brakuje więc sie bierze wszystko co się ma smile