16

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Co do prezentacji to raczej mając taka firmę jak LTT za 5 kzł zaprosił bym was do firmy - nie włóczył się z tym po świecie za garść srebrników. Co innego jak by chodziło o większe stoły (tak mi się wydaje z matematycznego punktu widzenia tongue)

O wypożyczenie możesz zapytać w LTT - z tego co wiem wypożyczają technikę - może i wypożycza 2port.

Heh mając krzaczka g.ma 1 dam głowę ze nie zamienił by tego twój szeryf - 100zł z przesyłka na urządzenie za 5tys gdzie te za 100zł sobie  z tym radzi. W klubach 512 kanałów to naprawdę dużo. Chyba ze masz 20 głów po 32 kanały smile sam bym chciał krzaka do domu - często serwisuje coś w domu i mnie wkur** już ten Mirage.

17

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Heh, ja jak coś serwisuje, to wypożyczam sobie pilota 2000 tongue - co czasem widać na forum elektroda.pl tongue
Swoją drogą - mój szeryf nie będzie wiedział że mam krzaczonego GrandMA - oficjalna wersja to poprostu pożyczyłem od pewnej firmy tongue 20 głów nie mam - próbuje wysępić kolejne coby w sumie osiem było... Tyle że światłami się zajmuje wyłącznie jak nie mam roboty z dźwiękiem... A chciałbym żeby mi postawili coś lepsiejszego niż pilot, bo ten już mi nie wystarcza sad jak wiadomo... apetyt rośnie w miarę jedzenia tongue

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

tomcio napisał/a:

Heh, ja jak coś serwisuje, to wypożyczam sobie pilota 2000 tongue

ja nie wypożyczam tongue ja mam na stanie garażu smile

Zadzwoń do ltt.
Tam Ci prawdę powiedzą co do wypożyczenia 2port

19

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Interfejs USB<>DMX po prostu generuje dane DMX na podstawie danych podawanych mu przez komputer przez USB.

2Port Node w wersji onPC (Pro) to urządzenie, które:
- ma dwa w pełni konfigurowalne gniazda DMX (wejście/wyjście, numer przestrzeni DMX)
- pracuje przez Ethernet 10/100Mbit z protokołami MA oraz Art-Net.
- może być zasilane zewnętrznym zasilaczem, albo metodą Power Over Ethernet - wybór automatyczny
- ma zawartą licencję producenta na obliczanie parametrów sterujących do grandMA onPC oraz do grandMA2 onPC
- posiada pewność i solidność marki MA Lighting

Dlatego porównanie 2Port Node onPC z konwerterem na USB samą ceną uważam za nadużycie.

Widziałem scrackowany onPC. Wersja 5.698 z tego co pamiętam. Tak więc nową grandMA 3D w wersji 6 i nowszych nie podłączycie.
Z 2Port Node macie najnowsze wersje dwóch softów.

To że na grandMA onPC (1 i 2) można sobie ćwiczyć za darmo, oznacza że oprogramowanie ma pełną funkcjonalność i można sobie programować do woli. Bez licencji nie generuje DMX-a, ale można sobie bez ograniczeń sterować wirtualnymi światłami na grandMA 3D.

20

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Nie no, ja Ciebie w pełni rozumiem że 2Port Node onPC to wypas w porównaniu do konwerterka USB<>DMX, i też rozumiem dlaczego tyle kosztuje. Sam mam serwis elektroniczny, i do pracy kupiłem lutownicę za 30tys zł, aby montować układy BGA chociaż można to robić hot airem za 300zł. Ale chodzi o to, że muszę się nauczyć programu (a chciałbym to robić na zapiętych urządzeniach), bo na początku myślałem że pilot2000 to dla mnie kosmos, ale jak widać za szybko go okiełznałem, i wydaje się mieć za mało możliwości... I następna sprawa - konwerter USB<>DMX zaB<>DMX zakupię w swoim zakresie, bo wydanie 150zł jest warte samej "edukacji".  Gdybym dysponował kwotą 5000zł na pewno zakupiłbym też tego 2Port Node onPC, ale niestety na razie jest on poza moim zasięgiem. Pozostaje mi jedynie przekonać właścicieli lokalu (i mam cichą nadzieję że to się uda).

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

21

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

odpal on pc + 3d, zrób ustawienia jak  w klubie i masz to samo co na suficie w klubie.

22

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

vandj napisał/a:

odpal on pc + 3d, zrób ustawienia jak  w klubie i masz to samo co na suficie w klubie.


Koledzy potrzebowałbym takiego szybkiego instruktażu na MA by sobie opanować sztuczkę.

Patchować umiem ale co dalej to już ciężej smile

23

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

midams napisał/a:
vandj napisał/a:

odpal on pc + 3d, zrób ustawienia jak  w klubie i masz to samo co na suficie w klubie.


Koledzy potrzebowałbym takiego szybkiego instruktażu na MA by sobie opanować sztuczkę.

Patchować umiem ale co dalej to już ciężej smile

Polecam poradnik wideo smile ... krok po kroku


http://www.youtube.com/user/MALightingI … qjtErAgmLI

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

24

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

avekamil napisał/a:
midams napisał/a:
vandj napisał/a:

odpal on pc + 3d, zrób ustawienia jak  w klubie i masz to samo co na suficie w klubie.


Koledzy potrzebowałbym takiego szybkiego instruktażu na MA by sobie opanować sztuczkę.

Patchować umiem ale co dalej to już ciężej smile

Polecam poradnik wideo smile ... krok po kroku


http://www.youtube.com/user/MALightingI … qjtErAgmLI


Jesteś Wielki. Dziękuje smile