1

Temat: Zielony i początkujący w GrandMA

Witam wszystkich. Jako że lubię komplikować sobie życie (i nie tylko) wpadłem na pomysł, żeby przez święta pobawić się Grand MA, ew gdyby coś wyszło z tego, poświecić w Szczepana na dyskotece tym softem smile. No i oczywiście milion pytań. Wyczytałem że jest wersja na PCta (tak wiem bystry jestem tongue), ale skąd ją pobrać, i czy jest wersja testowa (np. 30-sto dniowa)? Gdyby to się spisało, namówiłbym właścicieli lokalu na zakup pełnej wersji (albo sam bym ją kupił). Planuje sterować tym z laptopa, no i teraz pytanie - czy jest taka opcja, że mogę podłączyć obecny sterownik (pilot 2000) pod wejście DMX Grand MA, i jeśli nie sterowałbym kompem światełkami to pilotem (przydałby się bo ma JOG-a pan - tilt)?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

2

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

1. Program jest darmowy, nic nie kosztuje no chyba ze ściągasz za pomocą telefonu 10gr. za 100kb smile
http://www.malighting.com/support.html

2. Przetwornik (po twojemu) z usb na DMX  (czytaj 2Port Node onPC lub onPC PRO) kosztuje:
a. 2 Port Node Flush-mounted 2xDMX out (działa tylko z konsoletami MA - czyli odpada tongue)  3 813 zł
b. 2 Port Node on PC Rig-mounted 2xDMX out  5 476 zł
c. 2 Port Node on PC PRO Rig-mounted 2xDMX out  9 346 zł

3. dużo bajek oglądasz? - co do tego pilota smile

4. Wesołych Świat i HNY 2010 smile

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-12-22 10:18:33)

3

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Czyli wychodzi na to że i tak za darmo sobie nic nie potestuje  sad
A swoją drogą - często przydaje mi się wajcha pan-tilt, więc szkoda byloby z tego rezygnować. Pozatym jakby nie patrzeć pilot musi zostać, bo często światłami steruje ktoś inny, albo nikt...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

spróbuj tego: http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wska … etleniowa_

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

każdy na pytanie kto tu świeci... odpowiadał "nikt".

Hmmm ten "nikt" musi być ciekawa osobistością....
Gdzieś już w klubach słyszałem kilka razy o nim.
Ale ani razu go nie widziałem.

6

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Pisząc nikt, miałem na myśli puste odpalanie jakichś programów ze sterownika. A jak znam życie, zwykle odpala je albo DJ, albo ktoś kto jedynie umie wybrać przycisk z numerem programu.
Dzięki Michał - ściągnę program, i zacznę go obczajać smile Niestety do soboty nie zdobędę już konwertera USB-DMX, więc na żywo pobawię się pewnie po nowym roku smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

7

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

z tym nikt to taki żart tongue ale ok.

8

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Sporo dyskotek kupiło u nas 2Port Node onPC PRO, niekiedy od razu z ELC SideKick10.
Razem z grandMA onPC PRO sprawdza się to bardzo dobrze, dwa wyjścia DMX dyskotekom zwykle wystarczają.

2Port Node onPC i onPC PRO mają jeszcze tą cechę, że współpracują także z grandMA2 onPC.
Można mieć na jednym komputerze pecetowe grandMA i grandMA2 big_smile
Niedawno robiłem dyskotekę na grandMA2 Light, dobrze jest, a co miesiąc jest coraz lepiej smile
Kupno 2Port Node onPC/onPC PRO to wyższy próg początkowy w porównaniu z innymi producentami, ale darmowa grandMA 3D też jest nie do pogardzenia... realizatorzy U2 i Genesis nie pogardzili smile

Można do onPC podłączyć zewnętrzną konsoletę DMX, pod warunkiem posiadania dodatkowego konwertera, może być DMX-ArtNet.
Z grandMA onPC joystick pan/tilt nie jest aż tak potrzeby. Używając okna Stage można użyć myszy do wskazania miejsca w które światła mają świecić - następuje przeliczanie XYZ na pan/tilt, pod warunkiem rozmieszczenia w grandMA urządzeń tak, jak są one rozmieszczone w rzeczywistości. To tylko jeden z WIELU powodów, dla których grandMA jest tak popularna w świecie.

Na naszej stronie (LTT) jest instrukcja do grandMA micro/pico 5.9, która co do składni programowania jest zgodna z wszystkimi grandMA aż do aktualnych wersji 6.4

Wersja eco: jedno wyjście DMX przez Art-Net bez płatnych dodatków ma też Vector PC. Potrzeba tylko konwertera ArtNet-DMX Out

9

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Wszystko super, tylko że cena tego 2 port node to prawie 5,5k zł brutto. Spróbuje przekonać właścicieli lokalu do nabycia tego cuda, ale czuje odpowiedź "za te pieniądze lepiej kupimy ci następną głowę..." Chętnie chciałbym poćwiczyć GrandMA, bo na pilocie bardzo ciężko jest zrobić sztukę pod konkretną piosenkę (nie wliczając strobo tongue). Na razie zajmę się ETC Congo - do niego wystarczy konwerter USB<>DMX za 150zł, dorobię jeszcze jakiś przełącznik dla linii DMX pomiędzy konwerterem a pilotem, i zobaczę co to potrafi.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

10

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Na grandMA 1 i 2 możesz sobie ćwiczyć do woli, za darmo smile
Darmowa grandMA 3D znakomicie w tym pomaga.
Wielu świetlików przecież tak przygotowuje swoją pracę.

Porównanie samą ceną wspomnianego konwertera USB<>DMX i 2Port Node onPC to jednak nadużycie lol

11

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Czy sugerujesz że grandMA 1 i 2 chodzą na zwykłym konwerterze USB<>DMX ??
I czemu to porównanie to nadużycie, bo nie rozumiem... ??

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

12

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

G.MA1 jest gdzieś w Polsce nawet cracowana i chodzi na zwykłym konwerterze za 100zł. ale to tylko 1/3 radości bo obsługuje tylko 512 kanałów i nie ma In... gdzie hardware 2port to 2 x 512 + 1 x in 512 - w to miejsce możesz podpinać konsoletę np.

niby do klubu starczy w zupełności te 512 kanałów ale??? pytanie gdzie zdobyć cracowana wer?

13

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

No właśnie... gdybym zdobył na początek taka zkrzaczona wersje... Chodzi mi o to, żebym to ja nabył we własnym zakresie i pokazał właścicielom, że to jest w ciul lepsze niż obecny pilot2000, a wtedy podejrzewam że rozmowa o zakup pełnego GrandMA przebiegnie "gładziej" smile Bo nie mam zamiaru używać takiej wersji i tak dalej i tak dalej (chodzi o legalność). A wiem że jak nie zobaczą to ich nie namówię sad Tak było z dodatkowymi głowami... Udało mi się pożyczyć cztery sztuki, i już mam 6 główek, a niedługo być może dokupią jeszcze dwie smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

Pogadaj z ltt o prezentacji w klubie.

15

Odp: Zielony i początkujący w GrandMA

A jest opcja wypożyczenia takiego 2Port Node onPC na powiedzmy dwie - trzy imprezy ??

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)