1

Temat: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Witam.
Mam problem. Postawiłem sobie dwie głowy ClayPaky i chciałbym aby działały względem siebie symetrycznie.Zakładam że maja ten sam adres.
Czy istnieje możliwość odwrócenia panoramy w jednej z nich tak aby świeciły symetrycznie??

2

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Masz tam dipswitch od róznych żeczy: od tarczy kolorów, od rozdzielczosci i od odwrócenia horyzontu i panoramy.
W seriach golden i stage:
http://dawid.slota.w.interia.pl/szablon_obrazki/1.jpg

W serii alpha
http://dawid.slota.w.interia.pl/szablon_obrazki/2.jpg

3

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Tak... tez potrafię przeczytać instrukcję obsługi. Odwrócić panoramę w urządzeniu czy w konsolecie też potrafię. Problem polega na tym że urzadzenia nie pracują symetrycznie...

4

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

No ale jeżeli jedno urządzenie ma pan invert a drugie nie, to powinny działać symetrycznie.Jak w obydwóch głowach włączysz pan invert, albo go wyłączysz, to tak jakbyś nic nie zmienił:)

5

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Ale ja odwracam panoramę w jednym. : ) One maja mniejszy zakres panoramy niż inne głowy, może to jest przyczyną? I jak to rozwiązać wieszając je jednakowo???

6

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

o jakim modelu debatujemy??

7

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Seria Alpha.

8

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Jakos nigdy nie miałem z tym problemów jak z alphą pracowałem

9

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Dawid napisał/a:

Jakos nigdy nie miałem z tym problemów jak z alphą pracowałem

Kiedy i z jakimi modelami serii alpha pracowałeś??

10

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Sorki pomyliłem się z wersją golden. Z wersją golden i stage nigdy nie miałem problemu.
Nie lepiej ci dać oddzielne adresy i invert na sterowniku ustawić??

Ostatnio edytowany przez Dawid (2007-11-15 20:52:08)

11

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

No właśnie w tym problem że odwrócenie czy w sterowniku czy w urządzeniu nie daje symetrycznego poruszania się

12

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

Wyglada tak jakby były dwie różne pozycje home. Albo ktoś tak na siłe przekręcił głowice że zmienił pozycje startu w silniku krokowym o kilka kroków i dla tego może być problem.

13

Odp: Odwracanie panoramy w głowach ClayPaky

a kiedy głowy były w czyszczeniu? Być może mają zabrudzone czujniki z panoramy i dlatego sie rozsuwa