Temat: SGM Reggia

Chciałbym poznać opinie doświadczonych świetlików na temat tego stołu. Ma mi służyć do obsługi sali teatralnej - 60 obwodów dimmera, ledy (w tym naświetlacze ledowe), kilka głów i do koncertów w plenerze. Generlanie ma służyć wszędzie tam gdzie pojawią się jakieś urządzenia inteligentne (czyli fajnie gdyby realizatorzy poszczególnych zespołów nie robili większych problemów).
Stół zachwalano mi dzisiaj jako łatwo konfigurowalny, tzn. taki na którym dostęp do poszczególnych funkcji można uzyskać na kilka sposobów. Przez to niby zarówno zwolennicy świni, compu, avo jak i MA sobie poradzą. Prawda li to czy marketing?

2

Odp: SGM Reggia

jedyny minus to opis funkcji na klawiszu - po 10-20 sztukach będzie starty. co do funkcji nie wypowiem się bo nie znam tego stołu ale jeżeli pachuje się i obsługuje jak piloty scan control to łatwy w obsłudze..

3

Odp: SGM Reggia

Moim zdaniem realizatorzy zespołów mogą robić problemy. Ja wiele razy w riderach widziałem zapis typu "No SGM".

4

Odp: SGM Reggia

Polecam Reggie !!!! Posiadam dosyć niedługo, komfortowa praca, Żadnych rolek jak w Perle. Miła kontynuacja Pilota 3000. Prosta a za razem bardzo logiczna i łatwa do ogarnięcia, bardzo dużo urządzeń w bazie, co mam Ci napisać POLECAM!! a inni realizatorzy niech może się czegoś nauczą smile zamiast wypisywać "No SGM" smile

:)

5

Odp: SGM Reggia

widzisz...oczywiscie mozna sie uczyc wszystkich stolow tylko pytanie po co ? skoro ta konsoleta tak naprawde nic nowego nie wnosi. Zrobic palete, kolko, gora dol, prawo lewo potrafi kazdy stol tego pokroju, natomiast poziom rosnie, ilosc urzadzen i ich typy na scenie rowniez i potrzebna jest szybka i wygodna praca...nie chce wypowiadac sie na temat tego stolu bo go nie znam. moze potrafi zrobic 50 % rzeczy ktore na koncert potrzebuje ale na pewno nie zrobi tego w tak prosty sposob jak to MA albo vector na którego sie sparłem...sam mam napisane w riderze ze nie akceptuje stolow typu sgm...I popatrz ze ja sam sobie tego nie wymyslilem, poniewaz 80% swiatowych realizatorow mysli tak samo co chyba o czyms swiadczy. Jezeli maja na tym pracowac realizatorzy polskich zespolow czy teatralni to odradzam zakup...jezeli Ty masz na tym pracowac to mysle ze po lepszym poznaniu tego stolu, na pewno bedzie wdzieczny do pracy...ma dotykowy ekran, duzo suwakow czyli jest bajer, nie ? smile

6

Odp: SGM Reggia

sprawdzalem...cena nowego stolu to wydatek rzedu 66000zł. Domyslam sie ze mozna miec ta konsolete za duzo mniej....mimo wszystko bardziej polecam zakup np uzywanego vector orange....praca naprawde bedzie duzo wygodniejsza i nikt sie nie bedzie wykrzywial....tez masz ekran dotykowy, 10 suwakow, do tego 10 przyciskow szybkiego dostepu, widoki mozesz sobie konfigurowac dowolnie, czego na sgm'ie chyba nie ma...tez masz 4 wyjscia dmx...bo myslalem tez np o micro...ale micro ma niestety tylko 2 wyjscia dmx...na koncerty byloby idealne, jednak jezeli przewaza teatr to wygralby compulite.

Odp: SGM Reggia

W takiej cenie jest Reggia ful wypas (czyli model nie dla mnie), ale i tak można ją kupić taniej. Mam wrażenie że zostałem trochę źle zrozumiany. Ja nie mam zamiaru zachwalać tego stołu. Jestem aktualnie przed kapitalnym remontem trzech scen na których będę pracował i konsultant projektanta bardzo zachwalał mi ten stół. Faktem jest, że jego firma jest dystrybutorem marki SGM na Polskę i mógł nie mieć (czyt. raczej nie miał) odpowiedniego dystansu. Moim faworytem był od zawsze Vector Orange (lubię stoły Compulite, pracowałem na Ovationie i Sparku) i ETC Congo. Niestety (?) stół musi być nowy ponieważ sprzęt ma zostać zakupiony w przetargu. Na allegro jest obecnie Vector za 40000 z kawałkiem i to jest górna granica cenowa. W tej cenie muszę kupić stół na którym podziałam w teatrze, zagram koncert, zaświecę jakąś dyskotekę lub bankiet i przyjezdny świetlik nie pokiwa ze smutkiem głową.

8

Odp: SGM Reggia

Nie...ja Cie doskonale rozumiem...tylko ten tekst mnie troszke zdziwil, stad moj dluzszy wywod smile "a inni realizatorzy niech może się czegoś nauczą zamiast wypisywać "No SGM".

Oczywiscie rozumiem...ale mysle ze w tej cenie lepiej kupić np compulite D-LITE ? albo poczekac na vector violet...chociaz nie sadze aby miescil sie w tych granicach cenowych.

D-LITE to bardzo podobne programowanie do sparka/vectora, podstawowe mozliwosci do pracy na scenie, teatrze, dyskotece posiada. Intuicyjna praca, compulite'owy edytor efektow klasyczny, duzo suwakow....20 submasterow plus 48 suwakow ktore moga byc polem recznym lub suwakami z pamieciami lub tez paletami wyciagnietymi na wierzch uwazam za naprawde ok w stosunku do ceny.

To chyba najlepszy stol nowy za ta cene na ktory malo kto pokiwa glowa...:) no chyba ze uda sie spark w dobrej cenie...

wiem ze sporo teatrow i wlasnie DOMOW KULTURY korzysta z tej konsolety...jest zrobione do niej nawet polskie menu specjalnie pod miejsca gdzie czlowiek od swiatel nie jest typowo wykfalifikowanym oswietleniowcem (oczywiscie nie uwlaczajac nikomu, ale znamy polskie realia) musi byc tez czlowiekiem od elektryki, krzeselek, biletow i szatni smile

Ja sgm'a generalnie odradzam...ale i tak zrobisz tak jak bedziesz chcial smile pozdro.

9

Odp: SGM Reggia

Zacznijmy od tego ze w tej chwili to wlasciwie nie ma slabych sterownikow na rynku w tej klasie cenowej, wszystkie potrafia zrobic to samo z urzadzeniami:) a czy ten ma wiecej suwakow a drugi zamiast suwakow ma klawisze szybkiego dostepu to i tak jedno i to samo, przyzwyczajnie operatora tylko i wylacznie.
To ze w Polsce w riderach jest napisane "no sgm" mysle ze wynika z tego ze na rynku jest duzo stolow z serii Studio, ktore maja ograniczona ilosc obslugi urzadzen inteligentnych do 12 i nie daja rady ogarnac wiekszej ilosci w polaczeniu z urzadzeniami led, konwencjionalnymi itd..ale to juz nie ten poziom cenowy o ktorym tu rozmawiamy
Osobiscie robilem trase po europie i azji z zespolem i w riderze mialem wpisane sgm regia i podczas zadnego koncertu nie mialem problemu z tym ze firma nie mogla mi go postawic, tak wiec widac ze stol ten nie jest az taki straszny ja jest tutaj opisywany bo inaczej nikt nie wypuszczalby go na rynek gdyby nie byloby na niego chetnych:)

Cenie go wlasnie ze latwosc obslugi i intyicyjnosc oraz niezawodnosc bo nawet przy pelnym obciazeniu 4 lini daje sobie rade. Dla mnie ogromna zaleta jest mozliwosc tworzenia bibliotek do urzadzen bezposrednio w stole oraz to ze jest dostarczane z Wysiwyg'em.
Dla mnie wlasnie Regia jest faworytem bo znam sterownik od A do Z od pierwszej wersji oprogramowania i pomimo uplywu czasu firma caly czas dba o to zeby oprogramowanie nie stalo w miejscu tylko podazalo z obowiazujacymi trendami i nie znalazlem rzeczy, ktorej nie moge na nim zrobic a ktora jest dostepna w sterownikach innych producentow.
Jezeli bedziesz mial jakies pytania  to prosze o kontakt moze uda sie rozwiac watpliwosci:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...