Temat: on PC + 3D

Mam małe pytanie czy da się te 2 programy skonfigurować ze sobą tak żeby na 3D wyświetlało się to co się robi na no PC.


Jeśli tak to jak to zrobić ?

2

Odp: on PC + 3D

Da się. Tworzysz sobie normalnie nową sesję MA Network. Czyli Tools, Ma Network Configuration... a w 3d musisz do tej sesji dołączyć. Pamiętając oczywiście, że teraz w 3D trzeba ustawiać tryb kompatybilności z pierwszą wersją GrandMA. Defaultowo 3d jest skonfigurowane do użycia z GrandMA2

Ostatnio edytowany przez sledzik1984 (2009-10-07 08:55:49)

3

Odp: on PC + 3D

Nie tylko da się, ale grandMA 3D właśnie do takiego pokazywania jest zrobiona, także dla "gołego" onPC.
Uwaga: komunikować się mogą ze sobą tylko te wersje grandMA onPC i grandMA 3D, które mają takie same wersje "streamingu" (wersje MA-Net).

4

Odp: on PC + 3D

ok mam połączenie ale uwaga to co jest zrobione na on PC dalej nie jest widoczne na 3D

5

Odp: on PC + 3D

A co konkretnie w onPC zrobiłeś? Aby doradzić potrzebne będzie więcej informacji.

6

Odp: on PC + 3D

Kacper P mam do ciebie małą  prośbę puść mi sygnał na tel 0-668-281-431 a ja do ciebie zadzwonię tak będzie dużo szybciej

7

Odp: on PC + 3D

Eeee tam... Wy sobie pogadacie, a użytkownicy forum będą się domyślać co było nie tak ...

Poproszę o relację na forum bo też mnie ten temat interesuje.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

8

Odp: on PC + 3D

Teraz nie bardzo mogę rozmawiać, tylko co jakiś czas zaglądam.

Jeśli użyto urządzeń z oryginalnej biblioteki grandMA, zostały rozstawione w przestrzeni, zaadresowano je, a na 3D nadal dosłownie zupełnie nic nowego nie pokazuje, to znaczy to zwykle że 3D jednak nie jest podłączone.

Jaki masz windows?
Jaka wersja onPC i jaka wersja 3D?
Jak wygląda symbol serduszka w oknie widoku na 3D?
Jakich urządzeń użyłeś? Skąd je brałeś?

9

Odp: on PC + 3D

Mam XP-ka ,  wersja on PC 6.122, wersja 3D 6, jeśli w górnym lewym rogu to serduszko jest rozerwane , a co urządzeń to na początek użyłem tych z biblioteki programu a potem gotowego "demo shows".

I teraz mam mały problem zrobiłem połączenie na on PC i nawet wyświetla się na 3D tylko nic nie widać sad

10

Odp: on PC + 3D

Karolus napisał/a:

Mam XP-ka ,  wersja on PC 6.122, wersja 3D 6, jeśli w górnym lewym rogu to serduszko jest rozerwane , a co urządzeń to na początek użyłem tych z biblioteki programu a potem gotowego "demo shows".

I teraz mam mały problem zrobiłem połączenie na on PC i nawet wyświetla się na 3D tylko nic nie widać sad

Eeeeee.... skoro się wyświetla to jak nic nie widać?

11

Odp: on PC + 3D

no normalnie może nie jestem w odpowiednim trybie albo coś. A jest to możliwe że czegoś jeszcze w on PC nie uruchomiłem np. jakieś linie DMX czy coś ??

12

Odp: on PC + 3D

Dobra... Ja zrobiłem tak:

1. Odpaliłem onPC
2. Zrobiłem jakieś patche na szybko - akurat padło na pixelbary Xeosa.
3. We wszystkich urządzeniach dimmery ustawiłem na 100%
4. Odpaliłem 3d
5. W onPC odpaliłem nową sesję Ma Network
6. W 3d połączyłem się z działającą sesją Ma Network
6.  W 3d mam widoczne modele pixelbarów.

Zrób to samo i powiedz w którym momencie Ci się nie uda ;p

13

Odp: on PC + 3D

Jeżeli Ci nie działa sprawdź:
Czy ma3d jest w trybie pracy: Grand ma 1 (w lewym dolnym rogu powinno być napisane Network Type: GrandMA1) (możesz to zmienić w File-> restart whith grandma1 network)
Sprawdź ustawienia IP być może masz coś namotane.
Sprawdź czy po włączeniu obydwóch programów obydwie "stacje" się widzą
W MAonPC odpalasz start session w ma3d dajesz join session
Serduszko powinno być zielone w jednym kawałku
Jeżeli tak tzn że działa

14

Odp: on PC + 3D

Karolus napisał/a:

jeśli w górnym lewym rogu to serduszko jest rozerwane

To oznacza że NIE MA POŁĄCZENIA.
Co najwyżej na liście dostępnych sesji pokazała się sesja z onPC, ale trzeba ją jeszcze zaznaczyć i kliknąć na spinaczu "Join".
Widoczność sesji w sieci nie oznacza że "jest połączenie". W protokole MA-Net może być 31 sesji na jednej sieci, sesje mogą być zastrzeżone hasłem itp. sprawy. Trzeba jeszcze 3D do sesji dołączyć.
Jak 3D dołączy do sesji, to dopiero wtedy ściągnie z konsolety master (w tym przypadku onPC), nastąpi synchronizacja i serduszko zrobi się zielone.

15

Odp: on PC + 3D

Uwaga !

U mnie opcja przedstawia się tak:

1. na on PC odpalam nowe show potem wstawiam nowe urządzenie, odpalam żeby na widoku "stage" było widać promień.

2.na op PC odpalam połączenie o danym IP

3. Uruchamiam 3D widzę sessions GMA(1) 6.1 version , zaznaczam to połączenie i naciskam Join

4. I widzę w lewym górnym rogu czerwone serduszko złamane na pół to bardzo mnie w k.....

Mam nadzieje że ktoś pomoże sad

Ostatnio edytowany przez Karolus (2009-10-07 17:04:24)