1

Temat: biblioteka

Witam.
Ma ktoś bibliotekę do Sunstrip active dmx?

bardzo bym prosił o pomoc. potrzebuje na szybko a nie mam czasu usiąść w domu i zrobić.
w mode 10

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-29 10:50:27)

2

Odp: biblioteka

Czy to nie jest przypadkiem tak, że w trybie 10 cały Sunstrip to 10 niezależnych dimmerów??

Wtedy do tego nie robi się biblioteki, ale tworzy i adresuje 10 kanałów dimmera kolejnymi adresami.

3

Odp: biblioteka

tak to ja mam zrobione teraz - nie mogłem zbudować urządzenia na 10 dimerach.
myślałem ze ktoś ten problem już rozwiązał.

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-29 12:07:18)

4

Odp: biblioteka

Nie można zrobić 10 dimmerów w jednym urządzeniu.
Taka uroda budowy urządzeń w grandMA, że jest po jednym parametrze danego rodzaju.
Trzeba użyć 10 oddzielnych kanałów.
Można ułożyć je w Stage (są ułatwienia do tego), można jeszcze użyć layout-u, aby mieć łatwiejsze wybieranie i możliwość użycia efektów bitmapowych.

5

Odp: biblioteka

szajse smile 2 kanałowy dimer idzie zrobić ale więcej już ni hu hu
co do ułatwień to chodzi Ci pewnie o multi p... 
trochę to zajmuje roboty z 10 dimmerami ale już niech tak zostanie

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-29 12:47:48)

6

Odp: biblioteka

16 bitowe parametry jak najbardziej się da zrobić (wewnętrznie w grandMA one są zawsze 16 bit).
Co do ułatwień, to chodziło mi tutaj o funkcje pozwalające równomiernie układać urządzenia w przestrzeni 3D w oknie Stage na różne sposoby. Są wizardy do aranżacji, można też pobawić się "Align" i enkoderami na współrzędnych urządzeń. Multipatch to jeszcze co innego. Na dodatek w grandMA multipatch ma dwa znaczenia.

7

Odp: biblioteka

robię layer z 10 dimerami na 1 urządzenie
tak dziele na urządzenia. - nie okładam na scenie  - rzadko ozywam 3d, adresuje w wysiwig-u

8

Odp: biblioteka

Jak zrobić sunstrip -a w MA 3D

9

Odp: biblioteka

ułóż w pionie dziesięć dimmerów

10

Odp: biblioteka

Nie robi się urządzeń w grandMA 3D jako tako, tylko w konsolecie. 3D decyduje tylko o użytym modelu wyglądu urządzenia.
Sunstrip w grandMA1 trzeba zrobić oddzielnymi dimmerami, w grandMA2 można zrobić urządzeniem wieloczęściowym.

11

Odp: biblioteka

racja urządzenia robi się w onPc

12

Odp: biblioteka

to akurat wiem, chodziło mi jak zrobić żeby te urządzenie wyświetlało się 3D ale skoro mówicie że 10x dimmer to i niech tak będzie

13

Odp: biblioteka

Aby model urządzenia w 3D wyglądał jak sunstrip to już mocno zaawansowana zabawa.

14

Odp: biblioteka

KacperP napisał/a:

Aby model urządzenia w 3D wyglądał jak sunstrip to już mocno zaawansowana zabawa.

Zapewne!

Michał Bystrzycki
--------------------

15

Odp: biblioteka

Przypadkiem nie ma gotowego w 2  ?