Temat: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Cześć.

Niedługo będę robić "punkowo" "rockowy koncercik. Chcę się wykazać "zabłysnąć" wink przed własną publicznością (koncercik będzie w mojej wsi). Nie wiem jak najkorzystniej rozmieścić oświetlenie na scenie 10x8, aby efekt był jak najlepszy.

Do dyspozycji mam:

8 x ROBE COLOR SPOT 1200
20 x PAR 64
16 x PAR 56
4 BLINDERY

Sprzętu mało, ale i tak ilość przewyższa budżet na jaki mogła sobie pozwolić firma eventowa, dla której robimy koncercik. Chciałem jeszcze dorzucić PIXELBARY XEOSA, ale szef powiedział (podpierając się budżetem) żebym nie szalał wink

Niestety nie mam możliwości zrobienia dwóch poziomów na kracie, gdyż scenę będzie stawiała zewnętrzna firma.

No i jak zwykle całą technikę będę robił sam więc też nie mogę za bardzo kombinować...

Macie jakieś propozycje? smile Może jakaś wizualizacja ? smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

2

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

osobiście zrobiłbym w ten sposób:) 6 robaków na kontrze, 2 z caseów na glebie po bokach sceny. jeżeli w 56 masz narrow spoty no to polecałbym zrobić dwa obwody ACL po 8 w każdym. Co do 64 zafiltrowałbym na różne kolory ( aczkolwiek symetrycznie wzgledem sceny) i rozmieścił w różnych punktach sceny świecąc od dołu w górę. Oczywiście w różnych kombinacjach, pod różnymi kątami. co do blinderów co by standardem nie jechać dwa na tylnej kresce, i po jednym na tylnych nogach kraty;)

3

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Z tego co koleganapisał wynika że nie mamy żadnych frontów na artystów;-). Ja Ci sugeruje
Front:
4x Blinder
2x Par 64
8x Par 56
Kontra:
6x Robe
18x Par 64 (biały, czerwony, biały/zielony)
Gleba
2x Robe (przed Perkusją)
8x Par 56 Za backline`m

Niebardzo rozumiem jak kolega kajmar chce zrobic z PAR 56 narrow ACL`a bo z tego co mi wiadomo to zupełnie inne lampy.

4

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

ja bym proponował coś takiego... gdzieś już to robiłem tylko urządzenia zmieniłem. Pary pionowo  z tyłu są narrow 64... 2 blindery na podest + 2 na tył górna belka.


http://vandj.internetdsl.pl/ewo/1.jpg
http://vandj.internetdsl.pl/ewo/2.jpg
http://vandj.internetdsl.pl/ewo/3.jpg
http://vandj.internetdsl.pl/ewo/4.jpg

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-09 22:09:04)

5

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Co do głów to bym polecił 4 zawiesić a 4 rozstawić na kejsach na różnych wysokościach tak żeby zająć "całe" plecy sceny. 4x64 + 56 na przód a reszta 64 tak jak to napisał kolega kajmar.

6

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Fronty są przewidziane smile ... Użyje kilka 1kW PC Grivena. Zapomniałem tylko o nich wspomnieć smile

Jak już wcześniej wspomniałem scenę stawia inna firma, więc odpada zawieszanie parów na opuszczonych pionowo kratach hmm ... Chociaż taki efekt miałem w pierwotnym założeniu.

Pary za backlinem chyba też odpadną, gdyż trzeba je do czegoś przykręcić, a wątpię bym znalazł wolny 9m kawałek kraty wink

Mam pytanie z natury filozoficznej smile ... jeżeli stawiać głowy na scenie ( tak jak na wizualizacji ) to czekacie aż rozstawi się zespół i później kombinujecie gdzie je umieścić, czy wręcz odwrotnie, najpierw głowy - a zespół ma się do tego stanu dopasować? U mnie zawsze im coś nie pasuje i muszę później przestawiać głowy.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-09-10 06:53:25)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

7

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

co do tych 56 to czywistym jest że zwykłe 56 nie zaświecą tak jak klasyczne ACL ale jak się nie ma tego co by się chciał to trzeba kombinować i strać się uzyskać efekt zbliżony;) co do ostatniego pytania avekamila. Ja zawsze rozstawiam całość osprzętu na scenie zanim przyjedzie backline, oczywiście potem trzeba czasem coś przesunąć, przestawić itd. ale jak zjedzie się backline to już ciężko jest miotać się z caseami po scenie, ciągnąć kable itd;) na marginesie, zawsze przydaje się 2-3 metrowy zapas kabla;)

8

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Ja też zawsze rozstawiam całość sprzętu przed rozstawianiem zespołu. Praktycznie nigdy nie ma problemu i sie dopasowują. No o ile nie postawisz im przed perkusją 4 kejsów z głowami wink

9

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

avekamil napisał/a:

Jak już wcześniej wspomniałem scenę stawia inna firma, więc odpada zawieszanie parów na opuszczonych pionowo kratach hmm ... Chociaż taki efekt miałem w pierwotnym założeniu.

Pary za backlinem chyba też odpadną, gdyż trzeba je do czegoś przykręcić, a wątpię bym znalazł wolny 9m kawałek kraty wink

Mam pytanie z natury filozoficznej smile ... jeżeli stawiać głowy na scenie ( tak jak na wizualizacji ) to czekacie aż rozstawi się zespół i później kombinujecie gdzie je umieścić, czy wręcz odwrotnie, najpierw głowy - a zespółma się do tego stanu dopasować? U mnie zawsze im coś nie pasuje i muszę później przestawiać głowy.

Kolego a ile to pracy zadzwonić do tej firmy żeby nie podnosiła zadaszenia. Chce Ci się biegać po kracie na 7m? lub biegać z drabina? jeżeli chcesz osiągnąć taki efekt jaki masz zamiar to nie zostaje Ci przyjechać prędzej zanim podniosą kratę i wieszać smile (tak na marginesie podnoszenie dachu to 20min 4 sprawnych fizycznie i umysłowo ludzi.
ale pamiętaj o jednym - sprawdź konstrukcje zanim powiesisz "1200"... Co do par możesz je zrobić na rurkach z tym ze najlepiej było by posiadać takie 2m i kilka aliskafów. w opcji narow robią naprawdę fajny efekt.

Co do montażu przed zespołem - jak najbardziej zanim backline postawia - po ich rozstawieniu nic nie zrobisz będziesz się motał w kablach, oni będą się motać w kablach itd itp... + jak to ktoś wyżej napisał zostaw z 3-4m zapasu czasem się przydaje a keysy i tak masz na kółkach tongue.

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-10 08:59:51)

10

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Vandj co rozumiesz przez opcję narow? a Kamilu stroba nie wyciągniesz żadnego od szefa na ten punk?

11

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

fafruk napisał/a:

Vandj co rozumiesz przez opcję narow?

zarówka np. ge 230v/1000w cp60 "vnsp" lub "nsp" (very narrow spot) - punktak - bardzo skupiona plama

12

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

pamiętaj tylko że jeżeli zdecydujesz się na zrobienie ACL to musisz z wielką prezycją je ustawić, inaczej dym oraz ciemność obnażą niedokładności. Zamiast zajebistego efektu otrzymasz....kila wiązek światła, z których każda świeci jak chce. No właśnie co za problem zamontować belki pionowe na pasach lub aliskafach, przecież dach i tak nie pojedzie zanim Ty sie nie opniesz i nie powiesisz urządzeń. Poza tym pamiętaj że tylne nogi od sceny też traktuj jak belki pionowe na których możesz zawiesić masę sprzętu, w różnych konfiguracjach;)

13

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Dasz rade jak nie to dzwoń zbierzemy się w kupie (całe forum) i zrobimy las vegas albo liściasty smile

albo wszyscy albo razem...

Ostatnio edytowany przez vandj (2009-09-10 17:13:16)

14

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

ps. jak nie masz podstaw do parów, to weź trochę swojej kraty i normalnie łap sie hakami do leżącej na glebie kraty....możesz np. te 64 ułożyć w ten sposób na kracie na froncie sceny i skierować je ponad głowami ludzi;) daje radę!

15

Odp: Aranżacja sceny 10x8m na koncert PUNKOWY

Może postaraj się o PARy na pionowych belkach - jest to ratunek.. albo spotami świeć po okolicznych murach a nie po scenie ( chyba ze scena będzie w lesie: ) - tylko co na to ludzie...

Michał Bystrzycki
--------------------